Bakan Koca: Günlük 750 bin doz ile en yüksek doza ulaşıyoruz
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada 750.000 kişinin aşı randevusu aldığını duyurdu.
Bakan Koca: Günlük 750 bin doz ile en yüksek doza ulaşıyoruz
14 Haziran 2021 09:24 -

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden  "750.000 kişi bugün, 11 Mart 2020’den sonraki hayatlarının belki de en mutlu anlarını yaşayacak." açıklamasını yaptı.

Bakan Koca ayrıca bugüne kadar uygulanan en yüksek doz aşılmanın yapılacağını  "Şu ana kadarki en yüksek günlük doza ulaşıyoruz: Bir günde 750.000 doz. Kısa süreliğine geçerli bir ilk!" sözleriyle aktardı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) Can K (Hekim)
14.06.2021 16:52:04
Aşılama planlı ilerlemiyor. Hastanelerin iş yükü belli, ama hala hastanelere planlama yapılıyor. Hastanelerde poliklinikler kapatılıyor, aşı polikliniği olacak diye. Peki poliklinik hizmeti nerede görülecek? Bunun cevabı yok.
Sayın Bakan, lütfen çok acele hastaneler dışında aşılama merkezleri kurun. Bu merkezlere hastaneler, asm ve tsm'lerden ekipler görevlendirilsin. Sağlık Bakanlığı Hastaneleri bina ve personel olarak bir taraftan kendiişini yaparken bir taraftan da bu işin altından kalkamaz.
Ayrıca fabrika, otel, avm gibi çok sayıda işçi çalıştıran işyerlerinde işçilerin aşıları doğrudan orada yapılsın.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)