Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına yönelik düzenlemeyle ilgili teşekkür mesajı
Sağlık Bakanı Koca, sağlık çalışanlarının maddi haklarının iyileştirilmesini sağlayacak kanun maddelerinin Meclis gündemine alınmasından ötürü Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili bakanlıklar ve milletvekilleri ile siyasi partilere teşekkürlerini iletti.
Bakan Koca'dan sağlık çalışanlarına yönelik düzenlemeyle ilgili teşekkür mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

02 Aralık 2021 09:36 - AA Burcu Çalık Göçümlü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeleri süren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ne, sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik düzenlemeleri içeren maddelerin ihdas edilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzman hekimlere 5 bin TL zam yapacağız


Gündeme alınan kanun maddelerinin başta hekimler olmak üzere sağlık çalışanlarının maddi haklarının iyileştirilmesini sağlayacağına işaret eden Koca, şunları kaydetti:

"Bu iyileştirmelerin çoktan hak edildiğini toplum olarak biliyor, sonuçlarının hepimize yansıyacağına yine toplumca inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza duyarlılığı için şükranlarımı arz ederim. Bize destek veren Hazine ve Maliye Bakanlığına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, düzenlemenin Meclis'te görüşülmesinde oy birliğiyle hareket eden milletvekillerine ve partilere teşekkür ediyorum."

Hekimlerin ek ödeme ve ek göstergelerinde değişiklik TBMM tarafından kabul edildi


İşte hekimlerin ek ödeme ve ek göstergelerini düzenleyen 5 madde!

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Tugrul Demirci (Anestezi teknisyeni)
03.12.2021 14:52:59
Sağlık personeli olarak en büyük sıkıntımız emeklilik konusundadır, doktorlara yapılan iyileştirme sağlık personeline yapılmamıştır.döner sermaye sabit ödememiz emekliliğe yansımadığından bugün emekli olsak nerdeyse asgari ücret düzeyinden emekli olacağız .ikinci büyük sıkıntımızda döner sermaye dağıtımındaki adaletsizliktir bir doktor ile aramızda net 60 kat fark var eğer adalet anlayışınız bu ise size diyecek bişey bulamıyorum.hükümetin akp sağlık bakanının da doktor olduğu bir Türkiye de adalet aramanın da ne kadar saçma olduğunun farkındayız gerçi
People
3
2) A.R.Yılmaz (Dr.)
02.12.2021 22:02:11
Sayın Cumhurbaşkanım,
Sayın bakanım
Hekimler adına çok teşekkür ediyorum.
Özellikle emeklilik düzenlemesinden çok memnun olduk, ömrümüz, nasibimiz varsa...
Üzücü gelişmeler olsa da insanımızın eşitlik ve adalet kavramlarının ne olduğunu bildiğinin farkındayız..
Her hususta adaletin devamını ve kemalini umuyoruz..
Kimseye karşı hasedimiz yok.. Mesleğimizi, milletimizi seviyor ve makul, insani şartlar altında çalışmak istiyoruz..
Bize sahip çıkan bir sendikamız yok ama devlet aklının izan ve ferasetine güveniyoruz.
Selam ve saygılarımla.
.
People
0
3) İbrahim (Dr)
02.12.2021 19:06:15
Son çeyrek yüzyılın Hekimler için belki de tek iyi haberine karşı cephe almış herkesi kınıyorum. Hekimler saldırıya uğrarken, darp edilirken, hatta öldürülürken sesleri çıkmayanlar bu güzelliğe destek vermeli, alkış tutmalıdır. Sıra elbette kendilerine de gelir. Bir subay, hâkim veya savcı maaşından haberiniz var mı? Eskiden hekim maaşı ile aynı düzeydeydi, onlar aldı yürüdü, hekimlere ilk kez bu açığı kapatma fırsatı veriliyor. Saygılarımla,
People
1
4) Hüseyin (Dr)
02.12.2021 18:33:47
Vali maaşını geçiyormuş? Edep yahu!
Dr a yapılması düşünülen iyileştirme ile bugünkü vali maaşı kıyaslanamaz. Valinin maaşındaki makam ve temsil tazminatını ilave edip gerçek maaşıyla kıyas yapın. Ayrıca, o zamana kadar onlara da aynı oranda, belki daha fazla zam yapılacak. İyi yapılan şeyleri bir kez olsun destekleyin. Allah akıl fikir versin, amin!
People
10
5) Alper (Dr)
02.12.2021 14:07:41
Çok gecikmiş olan bu düzenleme size nasip oldu, umarım hiç bir tırpan yemeden aynen uygulamaya geçirilir. (Çünkü şimdiden "karşı saldırı" en yakınlarımızdan başladı bile)
Biz de size teşekkür ederiz Sayın Bakanım.
People
37
6) hekim (doktor)
02.12.2021 13:20:11
her yerde bu mukaddes hemşire...her yerde sen varsın ..bu zammı biz vermedik..sağlık bakanı verdi...sana zam verilmedi diye sürekli bir doktor düşmanlığı yapmana gerek yok..hakkını nerede arayacağını da bilmiyorsun..sadece damar yolu açmakla hayat kurtarılmıyor..o kada çok biliyorsan doktor olsaydın..
People
18
7) Hemşire Mukaddes (Hemşire)
02.12.2021 11:02:51
Haber başlığının düzeltilmesi gerekmez mi? Doktor zammı bu, sağlık çalışanlarının tamamı ile ilgili bir durum değil. Yardımcı sağlık personeli olmasa görevlerini icra edemeyecek olanlara yapılan bir düzenleme.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)