Bakanlık intihar vakalarını araştırmak için komisyon kurdu
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, "intihar vakaları ve etkileri"ni araştırmak üzere araştırma komisyonu kuruldu
Bakanlık intihar vakalarını araştırmak için komisyon kurdu
15 Kasım 2019 18:10 - AA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, "intihar vakaları ve etkileri"ni araştırmak üzere araştırma komisyonu kuruldu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Birkaç haftadır gündemde olan intihar vakaları nedeniyle derin üzüntü duyulduğu" ifade edildi.

Açıklamada, bu vakaların kamuoyuyla paylaşım biçimlerinin durumu daha hassas bir noktaya getirdiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu olayları ve etkilerini araştırmak üzere bakanlığımız tarafından bir araştırma komisyonu kuruldu. Araştırmanın sonuçlarını kamuoyuyla detaylı bir rapor halinde paylaşacağız. Yaşanan bu üzücü olaylara ilişkin görüntüler, mağdur aileleri olduğu kadar toplumu da defaatle yaralamaktadır. Bu nedenle vakalara ait görüntülerin paylaşılmaması konusunda tüm vatandaşlarımızdan duyarlılık beklemekteyiz.

Derin üzüntü duyduğumuz bu süreçte, basın mensuplarımızın da kullanılan dil, video ve fotoğraflarla ilgili üst düzeyde hassasiyet göstereceğine inanıyoruz."

Anahtar Kelimeler:

intihar ruh sagligi

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Kamil Taş (Hekim)
16.11.2019 17:53:00
Bakanlıklar istedikleri zaman hemen komisyon kurabiliyorlar. Kaç doktor intihar etti bunu için bir komisyon kuruldu mu sağlık bakanlığınca ? Tabi ki de hayır. Bu arada insanların kredi borçları var maddi sebeplerden intihar etmişler komisyon mu kurmaya gerek var, belli değil mi neden olduğu ? Bunun haberini yasaklamak, artık kokusu koridorlarda yayılmış gideri tıkanmış tuvaletin kokusunu parfüm sıkarak gidermeye benziyor...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)