Başhekimle kavga etmişti, sözleşmesi askıya alındı
"Söz konusu haberde yer alan iddialar ile ilgili idari ve adli soruşturma başlatılmıştır"
Başhekimle kavga etmişti, sözleşmesi askıya alındı
11 Şubat 2020 21:41 -

Denizli Valiliği, Denizli Devlet Hastanesinde başhekim ile destek ve kalite müdürünün darbedildikleri iddiasıyla birbirlerinden şikayetçi olmasına ilişkin idari ve adli soruşturmanın başlatıldığını bildirdi.

Valilik, yerel ve ulusal basında yer alan "Denizli Devlet Hastanesinde başhekim ve birim müdürünün darp iddiaları" başlıklı haberlere ilişkin açıklama yaptı. 
Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Denizli Devlet Hastanesinde 10 Şubat 2020 tarihinde destek ve kalite müdürü H.S. ile başhekim Uz. Dr. M.E. arasında meydana gelen, yerel ve ulusal basında yer alan kavga olayı ile ilgili olarak idari ve adli soruşturma başlatıldı. Konu hakkında yürütülmekte olan soruşturmanın selameti bakımından, valiliğimiz tarafından Denizli Devlet Hastanesinde görev yapan destek ve kalite hizmetleri müdürü H.S'nin sözleşmesi, 663 sayılı KHK uyarınca Sağlık Bakanlığı ile imzalamış olduğu hizmet sözleşmesinin 11. maddesi 5. fıkrası gereğince askıya alınmıştır."

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
16
1) Doç. Dr. Cemil Akarsu (Doktor)
12.02.2020 19:29:32
Soruşturmanın selameti düşünülen durumlarda her iki tarafında sözleşmesi askıya alınır. Bakanlık her ne kadar hakkaniyetli olsa da birçok başhekim kendi küçük imparatorluğunu kurmuş durumda. Doğru olan her sözleşmede yeni başhekim atamak. O zaman bakın hiç sıkıntı olmaz.
People
51
2) G.Cerrah (Dr.)
11.02.2020 22:04:54
Başhekim ile Destek Hizmetleri Müdürü‘nün, tartışmasını gerektiren bir sorun olmaması gerekir.Herkesin görev ve yetki alanları Sağlık Bakanlığımız tarafından belirlenmiştir.663 sayılı KHK ile Sözleşmeli çalışanlarIN çok daha profesyonel ve uyumlu çalışması gerekir.Başhekim Hastanelerin İdari ve Sicil amiridir.Tüm personelin özellikle sözleşmeli bir İdarecinin ona göre davranması gerekir.Başhekimlik dışardan görüldüğü gibi kolay bir görev değildir.Çok zor, onurlu ve sürekli dinamizm gerektiren kutsal bir görevdir....
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer