Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz'dan alkol yasağına sert tepki
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, tam kapanmada alınan alkollü içki satış yasağını sert ifadelerle eleştirdi.
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz'dan alkol yasağına sert tepki
28 Nisan 2021 10:37 -

Tam kapanma kararıyla birlikte alkol satışı da yasaklandı. Yasak hakkında konuşan İçişleri Bakanı Soylu, tekel bayilerinin istisna kapsamında olmadığını belirterek, "İstisnada yer almıyor ve kapalı. Bu açıdan hem bir muafiyet yok hem de soru işareti de söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Karar büyük tepkiye sebep olurken, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, Habertürk televizyonunda katıldığı canlı yayında alınan kararı eleştirdi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; "Tüm eleştirilere katılıyorum. Hiçbir akılcı tarafı olmayan nasıl bir uygulamadır anlamış değilim" diyen Yavuz, "Bizim amacımız kalabalıkları azaltmak. Kapalı ortamları azaltmak. Barlar, restoranlar kapalı. Bu ortamlarda alkol içilirse sıkıntı olabilir. İnsanların evinde alkol almasında ne sakınca var? Hiçbir şekilde anlamış değilim" ifadelerini kullandı.

Alkol yasağı kararının, salgını önlemek adına alınmasının hiçbir akılcı açıklaması olmadığını vurgulayan Yavuz, "Şöyle bir şey var, ağızın bu tarz dezanfektanlarla, klorheksidin olur, alkol olur; bunlarla çalkalanmasının virüs yükünü azalttığı söyleniyor. Siz kalkıp neye dayanarak böyle bir şey yapabiliyorsunuz? Gerçekten hayretler içerisindeyim. Çok yersiz. Bu inanılmaz bir şey. Ben olsam böyle bir uygulamadan hemen dönerim" diye konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
6
1) dr (dr)
29.04.2021 10:15:53
Bugün alkol satışı serbest, Alkol almanıza karışan yok. sadece 17 gün satış olmayacak! 17 günlük alkol ihtiyacınızı alıp stok yapın.
People
8
2) hasan kuşcu (dr)
28.04.2021 14:39:51
içkiyi yasaklamanın neresi akılcı değilmiş..ne faydası varmış içkinin..herhangi birisi içkili araç kullanıpta 1kişiyi bile ezse,hesabını o mu verecekmiş..
People
6
3) hacı hasan (dr)
28.04.2021 12:59:48
alkol siroz yapıyor bilmiyormusun doktor
People
11
4) hasan (dr)
28.04.2021 10:58:41
Alkol faydalı bir içki veya ilaç değildir. Bilim kurulu üyesinin insanları alkolden uzak tutacağına önermesini hayretler içinde karşılıyorum. Zaten alışkın insanlar birkaç gün süre var, bu arada içkilerini tedarik ederler. Ancak, her türlü iş yerinin kapatılmasını önerenlerin içki dükkanlarının açık olmasını istemesi ise anlaşılır birşey değil. İçki yasaklandı diye ne şeriat gelir nede ülkemiz yönünü değiştirir. Belki kadın cinayetleri ve suçlar azalır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)