Billboardlarda yer alan 'doktor reklamı' sosyal medyada tepki topladı
Bursa'da Uz. Dr. Şükran Taştan Sakarya'nın reklam panosunda yer alan ilanı sosyal medyada tartışma yarattı. Sakarya'nın "Hasta kabulüne başlamıştır" şeklindeki ilanı sosyal medyayı ikiye böldü.
Billboardlarda yer alan 'doktor reklamı' sosyal medyada tepki topladı
12 Ekim 2021 17:07 - MEDİMAGAZİN

MEDİMAGAZİN - Bursa'da Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak görev yapan Uz. Dr. Şükran Taştan Sakarya'nın reklam panosunda yer alan " Hasta kabulüne başlamıştır" ilanın sosyal medyada paylaşılmasının ardından tartışma yarattı.

Sosyal medyadan doktorun reklam panosunda yer alan ilanına, "mesleğin düştüğü hale bak, sağlık sektörünün geldiği durum" gibi yorumlar yapılırken diğer taraftan "albüm tanıtımı sandım, istek ilaç yazabiliyor muyuz" gibi yorumlar da geldi.

19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakultesinden 2002 yılında mezun olan Uz. Dr. Sakarya'nın resmi internet sitesinde yer alan biyografisinde şu ifadeler yer alıyor: 

"1996-2002 yılları arasında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakultesinden mezun oldum. 2004-2009 yılları arasında aynı üniversiteden Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Uzmanlığımı aldım. 2009 yılından 2020 yılına kadar Çekirge Devlet Hastanesinde Uzman Hekim olarak görev yaptım. Bu süreçte tamamlayıcı tıp alanına olan ilgimden ötürü Mezoterapi, Ozonterapi, Nöralterapi Scalp Akupunktur, Manuelterapi ve Medikal Estetik alanlarında eğitimler ve sertifikalar aldım. Bu alanlarda özel muayenehanemde hastalarıma hizmet vermekteyim."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) ömer hayyam (op.dr.)
15.10.2021 14:00:50
ben güzele güzel demem, güzel benim olmadıkça...
People
0
2) Ftr (Uz dr)
15.10.2021 11:38:59
Gayet normal .
People
0
3) tansel özbent (beyin cerrahi)
15.10.2021 10:00:02
güzel ve cekici bir hatun bunu da biliyor bırakın kullansın
People
19
4) murat124 (kdbascvs)
14.10.2021 13:25:28
hani derler ya o sari okuzu vermeyecektik..belli kurallarda meslek orgutumuz vardi iyi kotu denetleniyordu bu isler.yerel gazetelerde ufak ilanlardan tam sayfaya parayla yatirilmis ufurukten haberlere parayla programlara cikmaya sabah matineleride gobek atmaktan bilboardlarda met galasi pozlarina ...ne var sirada el altindan 'kaset' mi dagitacaksiniz.
People
26
5) Ali rıza (Doktor)
13.10.2021 19:32:35
Bir hekimin güzel olması suç. Oynaması suç. Gülmesi suç. Siyaset yapması suç. Hekim dediğin kel göbekli bakımsız saçı başı dağınık somurtan bir kişi olmalı geri kalanı hak etmiyor. Nasıl bir algı bağnazlığı yaşıyoruz hayretler içindeyim… reklama bakıyorum ne teşhir var nede mesleki şarlatanlık. Manken yada dizi oyuncusu olsa herkesin ağız salyAları akar sanırım. Geri kalmış 4. Dünya ülkesi bakış açısı yaşıyoruz ülkece yazık…. Millet uzaya gider oldu bizim kafalr takibana doğru….
People
47
6) hasan (dr)
13.10.2021 10:21:30
Büyük dedemle kalan fransızca tıp kitapları vardı. Merak ettim, meğer eskiden Fransızcayı her hekim biliyormuş. Hekimler toplumun en kültürlü kesimi olduğundan ihtiyaç olduğunda elçilik, valilik vs üst görevlere de atanıyorlarmış. Bu atanma hekimlerin isteği üzerine değil, mevcut yönetimlerin isteği hatta bazen onların zorlaması sonucu oluyormuş. Haliyle bir elçinin yabancı dil bilmesinde fayda var. Gerçi ülkemizde yakın zamanlarda uydurma sınavlarla yabancı dil bilmeyenlerinde bu gibi görevlere atandığını dış işleri bakanımız belirtmişti. Kısacası, tıp fakültesinden her şey çıkar sözünün kaynağı budur. Maalesef bu değerimizi kaybettik, korkarım yakında hiçbir şey çıkmaz sözü gerçek olmaz. Dolayısıyla manken, aktrist, showwoman vs çıkmasına şimdilik razı olalım.
People
30
7) EMİN GÜLDÜR (TIP DOKTORU)
13.10.2021 10:01:30
ALLAH SAHİBİNE BAĞIŞLASIN. KIZ GÜZEL İŞTE . NEDEN PARA KAZANMAK İÇİN BÖYLE BİR YOLA BAŞVURMASIN Kİ? BUNU ORTALIKTA YARI ÇIPLAK POZ VEREN ARTİSLER, İŞ KADINLARI, FUTBOLCULAR, MANKENLER V.S YAPINCA KİMSE SESİNİ ÇIKARMIYOR AMA....
People
57
8) hüsnü mübarek (uzman)
13.10.2021 09:38:58
Kabahat tıp okuyup üzerine uzman olup kamuda b-c-d rolünde ilçe hastanelerinde çalışanlarda.
Piyasa hekimi olacaksın. Önemli olan övgü-hayır dua falan değil. Önemli olan yaptığın işten ne kadar para kazanıp hayat standartının hakettiğin kadar iyi olup olmadığı. "Ruh güzelliği tamam eyvallah ama gelgelelim ruhlar aleminde de yaşamıyoruz."
Tüm hekimler piyango çıksada , üç kuruş yatırımım rekor kazanç getirse de meslekten istifa etsem bitmişliği ile mecburiyetten çalışıyor.
Bakanlığın dikkatini çekmiyor demekki bu gidişat. Dikkat edilirse hekimler bile alternatif tıp, güzellik, saç ekimi vb işlere yöneliyor artık. Bunun sebebi branşı gereği asıl yaptığın işlemlerin ücretlerinin yerlerde sürünmesidir. memlekette her şeye misliyle zam geliyor ama benim cerrahım 5 litre ayçiçek yağı fiyatına a grubu ameliyat yapıyor.
1 kilo çay fiyatına b-c-d grubu ameliyat yapıyor.
Hekimlerde doğal olarak fiyatını serbest piyasanın belirlediği bakanlıkça henüz kamuda uygulanmayan, hatta fiyatlandırılmayan alternatif işlemlere yöneliyorlar.
oterapi, şuterapi buterapi, güzellik, peeling falan filan... bir de para verip tv programına çıkıp iyi bir PR yaptın mı gelsin paracıklar.
Kamuda bu gidişle hekim bulmak zor olacak ve kamu hastaneleri zamanla niteliksiz işlemlerin yapıldığı hastaneler olacak.
Bakanlık zahmet edip baktırırsa B-C-D rolü hastanelerde nitelikli hiç bir işlemin artık yapılmadığını görürler. Bu politikalar sağlık sisteminin iflasına gidiyor. Hızla bir şeyler yapılmaz ise hastalar yüksek ücretlerle ama hekimlerce yeterli zaman ayırılarak sağlık hizmeti alacaklar.
Hekimlerin tamamını sözleşmeli statüye alıp en az kazanan hekimin bile gelirini 20 bin liranın altına indirmemekle başlanmalı.
kaçak sağlık hizmeti veren hekim dahi olmayan tüm tesisler sıkı sıkı denetlenmeli. şarlatanlara meydan bırakılmamalı.
Kamu hastaneleri işlevsel hale getirilmeli. Şehir hastaneleri dışında diğer tüm hastaneler fonksiyon olarak çok geride kalıyor artık. aile hekimliği sistemi revize edilmeli. Bakanlık kendi eliyle pratisyen hekimlerini aile hekimliği sistemine geçirdi ama yönetemez hale getirdi. sağlık personelleri arasında farklı statülere son verilmeli. gerekirse 657 den önce sağlıkta vazgeçilmeli. daha çok şey var yazacak ama elime yazık. kendimiz yazıp kendimiz okuyoruz.
People
45
9) dr g1 (dr)
13.10.2021 09:01:21
Hasta olmayanlar da giderse şaşırmayın.
People
45
10) Karadağın (Dönercisi)
13.10.2021 08:50:20
Tıp fakültesinden her şey çıkar, arada doktor çikar.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)