Bir doktor daha isyan ederek istifa etti
Koronavirüs can almaya devam ediyor... Aile Hekimi Dr. Handan Çetinkaya, koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarına gereken önemin verilmediğini söyleyerek istifa ettiğini açıkladı.
Bir doktor daha isyan ederek istifa etti
14 Eylül 2020 17:40 - Cumhuriyet

Aile Hekimi Doktor Handan Çetinkaya, koronavirüsle mücadelede sağlık çalışanlarına gereken önemin verilmediğini söyleyerek kişisel twitter hesabından istifa ettiğini açıkladı. 

Çetinkaya'nın açıklaması şöyle;

"Covit 19 olup kurtulanlardanım işe başlamıştım.Ancak o kadar çok güvensiz korumasız ve haklarımız alınarak çalıştırılıyorduk ki daha fazla çalışmak istemedim!!! Ölümümüzün bile bir anlam ifade etmediği ortam da bunu tercih ettim..."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
8
1) drsurgeon (uzman doktor)
17.09.2020 11:46:00
bence doktor arkadaşımızı duruşundan dolayı tebrik etmek lazım. döner sermaye sistemi geldiğinde buraya yorum yazan büyüklerimiz muayenehanelerini kapatıp da devlete geçme eğiliminde olmayıp azıcık direnselerdi şuan performans sistemi içinde kimse boğulmazdı.bu pes etmek değil tepki göstermek.....
People
13
2) m. murat (dr)
16.09.2020 02:51:07
İstifa etmek onurlu bir eylemdir.
People
70
3) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
15.09.2020 08:42:26
Bu İSYAN değil , PES ETMEK.
Cumhuriyet çocuklarına yakışan :
Tüm tedbirlerini alarak
İnadına buradayız, inadına ayaktayız
Mesajını vermek olmalı.
Farketmeseniz de , önemsemeseniz de ; kaybettiğiniz her mevzi birileri tarafından doldurulur.
People
41
4) Dr.Cevdett (Cerrah)
14.09.2020 22:22:46
ZORLU BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ. Uzmanlığın ve branşın sıfırlandığı, her branşın her işe koşulduğu bir salgın sürecindeyiz. Tıpkı 10-12 yıl önce plansız yapılan aile hekimliğine geçiş nedeniyle acillere her branştan uzman hekimin ''6 yıl tıp okudunuz, temel bilgileriniz vardır nasılsa'' denildiği gibi bir dönemdeyiz. Cerrahların, temel tıp uzmanlarının ''enfeksiyon hastalıkları uzmanı'' gibi görüldüğü ilginç bir zaman dilimindeyiz. 54 yaşındayım, HT hastalığım var ve bugün gündüz mesaisinde covid polikliniğinde 100'den fazla hasta gördüm. Arada 112 sıkıştırmaları, vatandaşın ''ayakta duramıyoruz, bir an önce bize bak'' tacizleri, başkent merkeze 37 km mesafede bir ilçede sık sık kesilen internet nedeniyle geçiken işlemlerden dolayı hastaların homurtuları, bu kadar stres altında tansiyonumun 168/98, nabzım 116 atarken (tansiyon ilacı kullanıyorum 20 yıldır) yaşım gelmesine rağmen emekliliği düşünmedim. Böyle bir düşünceyi ''savaşta tam da ihtiyaç olduğunda'' mevziyi terkeden komutan tavrı olarak algılıyorum. Biliyorum ki bu günlerde geçecek, göreceğim yada görmeyeceğim. Emekli olacağım zaman çok yakın ama o zaman ŞİMDİ DEĞİL. Her ne kadar kıymetimiz bilinmese de bu halkın bize ihtiyacı var.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)