Bir doktor yaşadığı sıkıntıları başka meslek grubuna uyarladı, bakın ne ortaya çıktı!
Hekimlerin çalışma ortamında hastalarından en çok duyduğu ama bir o kadar da duymaktan yorulduğu cümlelerin başında şüphesiz "Benim vergimle...." diye başlayan cümle geliyor.
Bir doktor yaşadığı sıkıntıları başka meslek grubuna uyarladı, bakın ne ortaya çıktı!
14 Şubat 2020 14:22 -

Hekimlerin çalışma ortamında hastalarından en çok duyduğu ama bir o kadar da duymaktan yorulduğu cümlelerin başında şüphesiz "Benim vergimle...." diye başlayan cümle geliyor.

hekimlere yönelik empati yapılmasıyla ilgili eleştiriler de ön sırada geliyor. Ancak sosyal medyadaa bir paylaşım, vatandaşın da empati yapmayla ilgili sıkıntılarını ortaya koydu.

Op.Dr Ömer Ozan YILDIZLI tarafından paylaşılan bir tweet, bir doktorun yaşadığı sıkıntıları başka bir meslek grubuna uyarladığında neler ortaya çıktığını ortaya koydu.

 

Tweet'e çok sayıda destek geldi. İşte bunlardan bazıları:

@hgduman

Yıllardır böyle yaptığınızı, diğer istasyonların raporu hemen verdiğini söyleseydiniz.

 

@md_selami

Ruhsati neden götürdünüz? Plakayı söyleyince sitemde çıkmıyor mu araç?

 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
34
1) Twinnings (Sağlık Personeli)
17.02.2020 23:11:51
Arkadaşlar, sayın halkımız, sayın Düttürü Dünya rumuzlu meslektaşım, uzun zamandır yurtdışındayım. Bizim hastalar, ne zaman bu kadar densizleşti? Tamam cahildiler falan ama bu artıkcahillik falan değil, gerizekalılık da değil, bilemiyorum şımarıklık bu ya. Çok bulmuşluk. Fazla ilgiden kudurmuşluk. Sözün bittiği yer...
People
21
2) Nrş (Dr)
15.02.2020 13:08:33
Türkiye'de adalet olsun istenirse aynen Dr Lara olduğu gibi sağlıktaki gibi avukat mahkeme işide devletin hastanelerdeki zihniyet ne işe öyle olması lazım.Avukat tutuyorsun niye beni haklı çıkar diye,para verdiğin için paranın karşılığını vermek avukatın görevi adalet değil.Böyle mantık böyle anlayış böyle bir kafa ve yaklaşım olabilir mi? Devlet avukatları maaşlı memur yapacak bu sistem kurulacak buna rağmen özel çalışmak avukatlık bürosu açmak isteyen özelde devam edecek ki para ile yapılan işler de adaleti tesis etme gibi bir yanlıştan dönülsün.Tüm kurumlar eğitim dahil imamlar dahil yaptığı işin puanlaması belli kriterler üzerinden taban maaş artı performans sistemi ile çalışır vaziyete getirilerek daha iyi adil verimli vede daha iyi olma adına yarış sistemi uygulanmalı.Bu yorumu lütfen yetkililere iletin program ve vizyon projelerine dahil etsinler.
People
34
3) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
14.02.2020 17:20:53
Halkımız, doktorları sistemin yumuşatıp pamuklaştırdığını bildiğinden, ne zaman bir derece sertleşse rahatlamak için hastanenin yolunu tercih ediyor.
People
45
4) düttürü (dünya)
14.02.2020 16:16:28
Hastayı ameliyat etmek üzere kliniğe yatışını yaptık. "Şimdi eve gidebilir miyim ?" dedi. "Tabii" dedim." Adresinizi bırakın, ameliyatınızı evinize kargoyla göndeririz."
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer