'Boşaltılan hastanenin tam kapasiteye geçebilmesi için çalışmalar sürüyor'
Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, Eyüpsultan Devlet Hastanesinin arka bahçesindeki istinat duvarının yıkılması sonrasında yürütülen çalışmalara ilişkin, ''Devlet kurumlarımız el birliği içinde çalışmalarına devam ediyorlar. Amacımız şu anda yüzde 50 kapasiteyle çalışan hastanemizin tam kapasiteyle çalışır hale getirilmesi ve vatandaşlarımızın da bir an önce evlerine taşınmalarının sağlanması.'' dedi.
'Boşaltılan hastanenin tam kapasiteye geçebilmesi için çalışmalar sürüyor'
18 Ocak 2019 - AA

Dölek, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hacı Mehmet Güner, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Altyapı Hizmetleri Müdürü Necmettin Acar ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Altyapı Projeler Müdürü Fatih Duman ile Eyüpsultan Devlet Hastanesi'nin arka bahçesindeki çalışmaları inceledi. 

Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Eyüpsultan Kaymakamı Dölek, yaptığı açıklamada, Eyüpsultan Devlet Hastanesi'nin arka bahçesinde 8 Ocak tarihinde toprak kayması meydana geldiğini hatırlattı. 

Meydana gelen olayda can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu belirten Dölek, şöyle konuştu:

''Olaydan sonra büyükşehir belediyemizin teknik ekipleri, bulunduğumuz alanın arka tarafında mevcut kayma olan yerde dolgu çalışmaları yapmaktalar. Bu çalışmalar birkaç gün içerisinde tamamlanacak. Çalışmaların ardından Büyükşehir Belediyemiz, Eyüpsultan Belediyemiz, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerimizin koordineli bir çalışmasıyla sağlamlaştırılmış yeni bir duvar yapılması projelendirilerek çalışılıyor.'' 


Hastanede istinat duvarı çöktü... Hastalar başka hastanelere sevk edildi 


Dölek, kayma meydana gelen alanının üzerindeki 3 apartmanda yaşayan 25 ailenin tedbiren evden çıkarıldığını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bazı vatandaşlarımız devlet tarafından otele yerleştirilirken bazıları da kendi imkanlarıyla yakınlarının yanında kalıyor. Hem belediyemiz hem kaymakamlığımız tarafından vatandaşlarımıza nakdi yardımlar yapıldı. Çalışmaların bir an önce sonuçlanması için devlet kurumlarımız el birliği içinde çalışmalarına devam ediyorlar. Amacımız şu anda yüzde 50 kapasiteyle çalışan hastanemizin tam kapasiteyle çalışır hale getirilmesi ve vatandaşlarımızın da bir an önce evlerine taşınmalarının sağlanması. Konu kaymakamlığımız tarafından takip ve koordine edilmekte, devlet kurumlarımız koordineli bir şekilde çalışmakta. Bu esnada hem teknik ekiplere ve anlayış gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.'' 

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu da Eyüpsultan Devlet Hastanesi'nde sağlık hizmetlerinin devam ettiğini belirterek,''Birkaç birim hariç şu anda hastane hizmet veriyor. Vatandaşlarımız bunu bilsin.'' diye konuştu. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
20/09-20/09 7. Geriatri Günleri GERİATRİ İZMİ
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA