Bursa'da tutuklanan doktor: 29 yıllık hekimim, hiçbir hastamdan para almadım
Bursa'da, ameliyat olacak hastasından 15 bin lira aldığı iddiasıyla tutuklanan doktor, savcılıkta verdiği ifadede, "29 yıllık hekimim. Birçok ameliyat gerçekleştirdim. Hiçbir hasta ve yakınından para almadım" dediği öğrenildi.
Bursa'da tutuklanan doktor: 29 yıllık hekimim, hiçbir hastamdan para almadım
22 Eylül 2021 15:45 - DHA Halil ÖZÇOBAN

Bursa Cumhuriyet Savcılığı, bir hasta yakınının şikayeti üzerine, Sağlık Bakanlığı Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Merkezi'nde görevli olan Kalp ve Damar Cerrahı hakkında soruşturma başlattı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, paraların seri numarasını aldı.


Hastasından ameliyat için 15 bin TL istediği iddia edilen doktora gözaltı


 

Ekipler, paraları alan doktoru suçüstü yakaladı. Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgusu sonrasında 'İrtikap' suçundan adliyeye sevk edilen cerrah çıkarıldığı 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı.


Bursa'da hastasından ameliyat parası istediği öne sürülen doktor tutuklanarak cezaevine gönderildi


 

Kalp ve Damar Cerrahı, savcılıkta verdiği ifadesinde, yöneltilen suçlamayı  kabul etmeyip, "Ben 29 yıllık hekimim. Birçok ameliyat gerçekleştirdim. Hiçbir hasta ve yakınından para almadım. Asılsız olan iddiaları kabul etmiyorum" dediği öğrenildi.


Ameliyat için hastasından 15 bin TL istediği iddia edilen doktor suçlamaları reddetti


 

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) ömer hayyam (op.dr.)
28.09.2021 14:58:24
sayın EMMİ (op.dr.), nerede kibarca istenilmesi....

emeğimizi , hakkımızı istiyoruz...vermiyor, 3000 tane dereden ( fakiri zengini, hep aynı ağız ) su getirip bedavaya ameliyat olmaya çalışıyorlar....

bu bedavacılık toplumumuzu bitirmiş durumda....

People
6
2) EMMİ (op.dr.)
26.09.2021 12:24:39
ÖZEL HASTANELERE BAKIN. BIÇAK PARASI KİBARCA FARK PARASI OLMUŞ. NASSSIIIL.
People
3
3) murat124 (kdbascvs)
24.09.2021 15:38:49
yahu neyin yasini tutuyorsunuz onu anlamadim. haberi cikmadi henuz ama tutuksuz yargilanmak uzere birakilir yakinda..yargilanip suclu bulunsa ne olacak ..en kotu devlet memurlugunda kinama filan alir ki kimin umrunda..zaten 30 senelik hekim abim..prim gun dolmustur emeklilik ister yasi bekler cok cani sıkılırsa..bu arada ayda 4 -5 ameliyatla parasini yine cikartir daha rahat yasar..
People
31
4) KALP CERRAHI (UZM DR)
24.09.2021 11:42:36
Kendisi Bursa nın en iyi cerrahlarından biridir. Cinayet işleyenin bile serbest yargılandığı ülkemizde bu tavrı hakketmedi. Birinin siyasi olarak intikamı gibi kumpas kurbanı bence. Savcı ve yargıçlar da hekimlere olan kinlerini uygulayacak fırsatı hiç boş geçirmemişler ne yazık ki. Bundan sonra Bursa bu hekimin becerisinden ve tecrübesinden malesef faydalanamayacak.
People
29
5) Karadağın (Dönercisi)
23.09.2021 17:16:38
Muayenehanesi olanlara bakın hepsi uzman hekimlm....

Muayenehanesi olmayanlara bakın hepsi prof takımı....

Minimal istisna var...

Bu prof olayı, haksız menfaat elde etme kapısı olmuş, çalışılan kurum dışında etkisi olmamalı....

Birde tonla doçent - prof var...bir tanesinin hayatımı kolaylaştıracak yayını, üretimi yok... hepsi hava cıva...

Varsa bilgin, görgün, cesaretin.... çık piyasaya... arz et kendini...

Biraz delikanlı olun...

Evet tuzak kurulmuş....

Düşmeyecektin bu tuzağa....

Düşmeyecektin...
People
11
6) murat gök (uz.)
23.09.2021 13:23:49
inşallah hoca böyle bi şey yapmamıştır ama tutuklanıp cezaevine gönderidi ise mutlaka delil vardır.proflar hocalar zaten hamuduyla götürüyor böyle şeylere neden tenezzül ederler anlamıyorum.Bir de fakir fukaradan isterler bıçak parası. Daha çok kazanmak istiyorsanız ya muayenehane açın ya da özel de çalışın.
People
29
7) op (ortopedi uzman)
23.09.2021 10:46:21
poliklinik hizmetinden önce hemşirelerin sonra sekreterlerin çekilmesi ile beraber hastayla baş başa kaldığımızdan beri doğru yanlış her türlü ithamla karşılaşıyoruz.
sözel hakaret şahit yok denir
randevu almayan muayeneyi böler ortamı gerer dur diyen yok
hasta tacize uğradım der şahite gerek yok
para götür masa üstüne koy tutuklat
bu işin yapılır tarafı kalmadı malesef
People
20
8) akdağın dönercisi (dr)
23.09.2021 10:29:16
ingiltere de sağlık sistemi NHS trust olarak kamunun görevi .oradaki akıllı ve mantıklı insanlar sağlık sistemlerinin dünyanın en iyilerinden olduğunu biliyorlar.doktorları USA avustralya kanada gibi ülkelerden çok daha az ücret alsa da saygın ve mutlular.ingilterede kamu doktorlarının ek olarak özel hasta ,özel sigortalı hasta bakma ameliyat yapma hakları olup, standart maaşları (kamudaki her çeşit uzman aynı maaşı alıyor) haricinde gelir elde ediyorlar.
bizdeki sistem ise özetle sermaye için oluşturulmuş.
People
33
9) Port (Op dr)
22.09.2021 23:27:54
İlk işinde yakalanmış.29 yıl zamlı halı 5400 TL maaş ile geçinmeye çalışmış.borclari insana herşeyi yaptırır.6 ay sonra çıkar.ozelde 200 bin TL ye aynı işi yapmaya başlar.bedava hiç iş yapmaz artık
People
72
10) Rrr (Kkk)
22.09.2021 19:06:20
Gebe ağır ceza hakiminin; nst - hemogram - tit için 50tl yi ödeyemem , bu çok pahalı diyerek, indirim veya ben hakimim benden para alamazsın, için doktoru arattırdığı ( rüşvet, iltimas talebi ) ...., indirimi gerekli görmeyip yapmayınca , derhal giden ve bir daha hiç gelmeyen bir hakime düşerseniz, ki bunlar çok fazla sayıdadır, sizi tutuklu yargılarlar...

Özel hastanelere ücret ödemeyen tüm hakim ve savcıları HSK tespit edip, rüşvet açısından değerlendirip, meslekten atmalıdır....
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)