Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'da çalışan doktor için kız istedi!
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da doktor olarak görev yapan İbrahim Hakkı Karakuş için telefonda kız istedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'da çalışan doktor için kız istedi!
19 Ocak 2019 23:31 -

SAMSUN-Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin belediye başkan adaylarının tanıtıldığı toplantı sonrasında yanına gelen Vezirköprü Devlet Hastanesinde görevli doktor Karakuş'un, evlenmek istediğini söylediği doktor Seçil Usul'un ailesini telefonla aradı.

 

 

Usul'un babasıyla bir süre görüşen Erdoğan, Seçil Usul'u Karakuş için istedi. Usul'un babasından olumlu yanıt alan Erdoğan, "İki gencimizi sevindirdin, mutlu ettin. Hayırlı işte acele etmek lazım, fazla da uzatmayın." dedi. Usul'un babasına teşekkür eden Erdoğan, genç çiftin nikahına da katılabileceğini belirtti. 

Usul'un babasıyla görüştüğü sırada Erdoğan'ın yanında olan İbrahim Hakkı Karakuş ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elini öptü, teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan istedi, Vali Kaymak nişan yüzüklerini taktı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'da doktor olarak görev yapan İbrahim Hakkı Karakuş için telefonda istediği Seçil Usul ile Karakuş'un nişanı, Vali Osman Kaymak ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine Kaymak ile Karaaslan, doktor Seçil Usul'un evine gitti.

Kaymak ve Karaaslan, Türk kahvesi ikramının ardından İbrahim Hakkı Karakuş ile Seçil Usul çiftine nişan yüzüklerini taktı. 

Kaymak, doktor İbrahim Hakkı Karakuş'un isteği üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Seçil Usul'un babasını arayarak kızını istediğini belirtti.

Usul ailesinin de kızlarını verdiğini aktaran Kaymak, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bize talimatları oldu. 'Bana vekaleten Çiğdem Karaaslan ile yüzükleri takarsınız.' dediler. Ben buradan Cumhurbaşkanımızın selamlarını iletiyorum ve gençleri tebrik ediyorum." dedi.

Gençlerin mutluluğunu önemsediklerini, örnek bir aile olmasını istediklerini dile getiren Kaymak, "Cumhurbaşkanımız, İbrahim'e meşhur önerisini yaptı ve çocuk konusuna girdi. Sayın Cumhurbaşkanımız, 4 veya 5 çocuk yapmalarını istedi. Ben de bunu yeni çifte iletiyorum." ifadelerini kullandı.

Karaaslan da Samsun'da güzel bir gün yaşadıklarını vurgulayarak, "Bu güzel günü, İbrahim ve Seçil'in nişanıyla taçlandırıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız vesile oldu, biz de kardeşlerimizin bu güzel gününe şahitlik ettik." diye konuştu.

"Cumhurbaşkanımız sağ olsunlar, olaya kendileri el attı"

İbrahim Hakkı Karakuş ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun'a geleceğini 15 gün öncesinden öğrendiğini anlatarak, şunları söyledi:

"Nişan programımızı 3-4 ay önce belirlemiştik. Samsun'a Cumhurbaşkanımızın teşrif edeceğini öğrenince bugünkü programa katıldım. Cumhurbaşkanımız salona geçerken orada karşılaştık. Ben, 'Sayın Cumhurbaşkanımız, bugün kız isteme günümüz ama önce sizleri göreyim, ondan sonra istemeye gideyim.' dedim. Ondan sonra hızlı şekilde olaylar gelişti. Sayın Cumhurbaşkanımız sağ olsunlar, olaya kendileri el attı. Seçil Usul'un babasını aradı. Sonra babamı arayarak müjdeyi verdi. Nişan törenimize katılamayacağı için Sayın Valimiz ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'a, 'Siz benim yerime vekaleten orada olun' dediler."

Seçil Usul da nişan hazırlıkları yaparken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın babasını aradığını ve kendisini istediğini belirterek, "Nişan hazırlığı yapıyordum. Yolda İbrahim beni aradı. Olayı anlatınca çok heyecanlandım. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Konuşmaların ardından öz çekim yapan Karaaslan, çektiği fotoğrafı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderdi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
21.01.2019 20:26:28
Hakkın Hatırı Alidir , Hiçbir Hatıra Feda Edilmez...!
People
16
2) ali velu (dr)
21.01.2019 07:27:17
Hocam böyle bir firsat oldu madem kız isteme yerine olmayan haklarımızdan,çürümüs kokmuş performans sisteminden bahsetseymissiniz
People
13
3) piri fani (op.dr)
20.01.2019 19:13:12
İLAHİ ADALET ÖYLE TECELLİ EDERKİ SOLLU SAĞLI SIRAYLA YAVAŞ YAVAŞ...HAK TAN SAPIPTA KURTULAN OLAMAZ...İSTEDİĞİNİ YAP,İSTEDİĞİN ŞEKLE GİR,İSTEDİĞİN GÜCÜ ELİNDE BULUNDUR..BU ASLA ŞAŞMAZ..BU HER ALANDA BÖYLE..O NEDENLE BİR FANİ OLDUĞUMUZU,MİLYARLARCA İNSAN NASILGELİP GÖÇTÜYSE,NASIL ELLERİ KIRIŞTI SAÇI DÖKÜLDÜ VE TOPRAK OLDUYSA BU DÖNGÜ BU İMTİHAN BİZİM İÇİNDE AYNI YANİ BİR İNSANIZ VE İNSAN GİBİ YAŞAMALIYIZ.UYANIK OLMAK,İŞİNİ BİLİR OLMAK,İŞİNİ YÜRÜTÜR OLMAK DİYE BİŞEY YOKTUR SADECE BELLİ SÜRE MÜSADE EDİLMESİ İLAHİ OLARAK BUDUR ESAS OLAN..TABİİ BU CÜMLELER SİZE TUHAF GELİR AMA LAFI UZATMADAN SÖYLEYEYİM SİZ SİZ OLUN ASLA HAKTAN SAPMAYIN,HELAL KAZANIN HELAL YAŞAYIN...SONRA YAPTIĞINIZ İYİ İŞLER DE SİZİ KURTARAMAZ..DEMEDİ DEMEYİN..İZLEYELİM İBRET ALALIM..ALEM İ İSLAM A İBRET OLACAK HALLERE ŞAHİT OLABİLİRİZ.bu kuru laf yada birilerine bişey aşılama amaçlı söz dizisi değil yaşayarak HAKİKATİ İDRAK EDİŞ...ALEMLERİ YARADAN ALLAH IN YOLUNUN DIŞINA ÇIKIPTA SONU HAYIR OLAN ASLA OLAMAZ.ASLA ASLAAA ASLAAA OLAMAZ...İZLEYELİM
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)