Derisinin altında böcekler olduğunu iddia eden kadın hastaneye kaldırıldı
Derisinin altında ve evin her yerinde böcekler olduğunu söyleyen ismi açıklanmayan kadın, kollarını tırmalamaya başlayıp, evin duvarında delikler açmaya başlayınca hastaneye götürüldü. Hasta kadına sanrısal bozukluk adı verilen bir akıl hastalığı teşhisi konuldu. Ardından, talihsiz kadının DEHB'si için aldığı ilacın halüsinasyonlara yol açan korkunç bir yan etkisi olduğu anlaşıldı
Derisinin altında böcekler olduğunu iddia eden kadın hastaneye kaldırıldı
01 Ekim 2018 - Habertürk

Derisinin altında ve evin her yerinde böcekler olduğunu söyleyen ismi açıklanmayan kadın, kollarını tırmalamaya başlayıp, evin duvarında delikler açmaya başlayınca hastaneye götürüldü.

İngiliz gazete Daily Mail'de yer alan habere göre; 38 yaşındaki iki çocuk annesi kadının dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB)için kullandığı ilaçların yan etkisine maruz kaldığı belirtildi. Böcek şikayetleri üzerine talihsiz kadın önce uyuşturucu açısından test edildi, ardından evi incelendi. Ancak böceğe dair hiçbir şeye rastlanmadı. Hasta kadına sanrısal bozukluk adı verilen bir akıl hastalığı teşhisi konuldu. 

Ardından, talihsiz kadının DEHB'si için aldığı ilacın halüsinasyonlara yol açan korkunç bir yan etkisi olduğu anlaşıldı. 

BÖCEKLERİN UZUVLARININ CİLTTEN DIŞARI ÇIKTIĞINI GÖRÜYORDU

Uzmanlar, bu zihinsel rahatsızlığın, insanların kendi bedenlerinde ya da yakınlarının bedenlerinde yaşayan parazitlere, solucanlara ya da böceklere sahip olduklarına inanmalarına neden olduğunu söyledi. 

Dr. Catriona Howes raporunda şöyle yazdı: “Hasta, cildinin altında böceklerin yürüdüğünü hissediyor ve böceklerin uzuvlarının cildinden çıktığını görüyor. Ayrıca onları cildinde toplayarak, dışarı çekmeye çalıştığını da kabul ediyor. Doktorlar, hastanın cildinde herhangi bir şey bulamadılar. Anormal olan tek şey, kollarındaki çiziklerdi. Uyuşturucu bağlantısı olabileceği düşünülerek test yapıldı, ancak testler de olumsuz sonuç verdi. Bu nedenle sanrısal bozukluk teşhisi konuldu. Ardından iki ay önce başlamış olduğu DEHB ilacı ortaya çıktı. İlacı bıraktıktan sonra semptomları durdu ve yavaş yavaş iyileşti. Altı ay sonra tam bir iyileşme gerçekleşti."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
12
1) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
01.10.2018 17:04:37
Bir yakınımın kullandığı allerji ilacı da benzer bir etki yapıp çocuk her yerde böcek görmeye başlamış, hatta benim kollarıma vurup onları kovmaya bile çalışmıştı. Velhasıl reçetesiz alınabilen ilaçlarda bile bu risk varken psikiyatrik ilaçlar konusunda çok daha duyarlı olmak gerekiyor.
People
7
2) Halit (Hekim)
01.10.2018 15:45:44
Özlem Hanım'a katılıyorum, demek ki böcekler girdikten sonra giriş bölgelerinin izini kapatmış ve vücudu terk etmemiş, doktorlardan saklanmanın yolunu bulmuşlar.. Ah şu doktorlar bir de bakmayı bilseler..
People
5
3) Özlem (Sağlık)
01.10.2018 12:29:13
A kişisi belki vücudunu terketti demiş te heralde böceğin vücutta giriş veya çıkış izi olur, belirtisi olur, cildinin altından yürüyen böcek sence nereden çıkabilir.. Bu bildiğin psikiyatrik bir vaka..
People
15
4) A (İ)
01.10.2018 11:21:20
Belki de böcekler vücudu terk etti. Doktorlar herşeyi bildiğini zannediyor
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori