Doktor doktordan şikayetçi oldu
İstanbul'da asistan doktor Hasan Burak İ. hakkında, tartıştığı Doç. Dr. Mutlu V.’nin arabasını çizdiği gerekçesiyle mala zarar vermek suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Doktor doktordan şikayetçi oldu
11 Eylül 2017 - Hürriyet

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Kardiyoloji servisinde görev yapan Doç. Dr. Mutlu V., 24 Aralık 2016 günü Bağcılar Polis Merkezi’ne giderek asistanı Dr. Hasan Burak İ.’den şikâyetçi oldu.

Mutlu V., doktor odasında Hasan Burak İ.’nin iki arkadaşıyla yemek yedikleri sırada kendisine karşı saygısız davranışları nedeniyle aralarında tartışma yaşandığını, asistan doktorun misafirlerini yolcu ederken kendisine ‘intikamım acı olacak’ dediğini söyledi.

Mutlu V., ayrıca asistanına ‘dört dörtlük olamam’ deyince onun da kendisine ‘sen dördün biri bile olamazsın’ dediğini anlattı.

Mutlu V. hastanenin açık otoparkında otomobilinin kaput ve çamurluğunun çizildiğini söyledi. Mutlu V. güvenlik kayıtları görüntülerinde otomobilinin yanında olduğunu iddia ettiği Hasan Burak İ.’nin, hastane içine girdiğinde avucunun içindeki anahtarı cebine koyduğunu net olarak gördüğünü öne sürdü.

Anahtar Kelimeler:

doktor dava istanbul

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) Metin Çelik (uz.dr.)
15.09.2017 16:49:26
Bu klinik istanbulda mimli zaten bu ve benzeri olaylarıyla. o yüzden çok şaşırmadım. Nedenlerini araştırmak gerekir sanırım..
People
67
2) DR D. DEMİR (uzm dr)
11.09.2017 10:14:38
ELBETTE Kİ; asistan iddia edilen suçu işledi ise hak ettiği cezaya çarptırılmalıdır; ancak bir asistanı böyle bir suça itecek şartlar arasında doçentimizin uyguladığı en ufak bir mobing varsa o da mutlaka ortaya çıkarılmalıdır. Olay nasıl gerçekleşti bilemem ama; yemek yenilen bir ortamda ultra acil bir durum yoksa ben olsam ''Çocuklar yemeğiniz bitince bana uğrayın'' der kimseyi misafirinin yanında aşağılamazdım böyle bir sorunla da karşılaşmazdım.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
22.05-21.06Ortopedi UzmanıPersonel Arayanlar