Doktorların ihmali iddiasında 3 doktorun soruşturması tamamlandı: 'Taksirle ölüme neden olma' suçundan dava
ORDU'nun Ünye ilçesinde geçen yıl rahatsızlanınca ailesi tarafından kaldırıldığı Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybeden Doğan Gündoğdu'nun (57) ölümüyle ilgili ihmal iddiaları üzerine yürütülen soruşturma tamamladı. Hastanenin acil servisinde görevli 3 doktor hakkında 'taksirle ölüme neden olma' suçundan dava açıldı.
Doktorların ihmali iddiasında 3 doktorun soruşturması tamamlandı: 'Taksirle ölüme neden olma' suçundan dava
19 Aralık 2018 - DHA

Ünye ilçesinde geçen yıl Eylül ayında anjioödem hastalığı nedeniyle fenalaşan yerel bir gazetenin sahibi Doğan Gündoğdu, ailesi tarafından Ünye Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirildi. Acil serviste yanlış tedavi uygulandığı öne sürülen Doğan Gündoğdu, hayatını kaybetti. Doğan Gündoğdu'nun oğlu Ulvi Gündoğdu da aynı yıl, babasının ölümünde ihmal olduğunu öne sürerek acil serviste görevli 3 doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

Soruşturma başlatan savcılık, acil serviste görevli Uzman Dr. M.M.Y., pratisyen hekimler K.T. ve S.Ö. hakkında 'taksirle ölüme neden olma' suçlamasıyla iddianame hazırladı. Ünye 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederken, ilk duruşma tarihi de 12 Şubat olarak belirlendi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Vatandaş Rıza (Serbest)
14.01.2019 14:41:05
Görevli hekimlerin hastadan ve hasta yakınından anamnez almamasını, sistemik muayeneyi yapmamasını nasıl açıklarsınız? Üstelik yüzü davul gibi şiş olan bir hastadan..... Ayrıca konsültasyon istenmemesini ve anjiyo ödem rahatsızlığı olan bir kişiye kontrendike olduğu halde ACE İnhibütörü barındaran dil altı tansiyon hapının üst üste verilmesini nasıl açıklarsınız? Lütfen bilen hekim arkadaşlar yorum yapsınlar...
People
7
2) Dede (Emekli)
23.12.2018 10:10:15
Her meslekte olduğu gibi doktorluk mesleğindede yanlışlık yapanlar var önemli olan ; Hastayı tedavi etmeye çalışması sonucu ile hastayı EX durumuna düşüren doktorun geçmiş siciline bakılarak Baştabibin ex nedeninin hata soruşturması açmalıdır buna göre suçu kusuru varsa cezalandırılmalı + madalyonun diğer tarafında bulunan EX'in ailesinide düşünmeliyiz
Bir doktor hastanın karnında cerrahi alet unututuyorsa o doktora ne demeli ?
Türkiye'de
People
9
3) zeynep (hemsire)
22.12.2018 18:03:24
Allah size yardim etsin ... Bu devirde dokundugunuz her hasta malpraktis adayi musluman ulkede degiliz galiba oyle olsaydi fitrat kelimesini algilarlardi bazen oyle olur cunku bir sebebi vardir bunu anlamak bu kadar zor mu
People
6
4) Davacı (Serbest Meslek)
21.12.2018 19:24:21
Site yönetimi yanlı davranıyor. Dün iki tane kapsamlı yorum yazdım ve yorumumda ne bir itham ne de bir hakaret vardı. Eğer yorumlarım yayınlanmaz ise aşağıda yazan suçlayıcı ve kişilik haklarına zarar veren yorumlarla ilgili hukuki süreç başlatacağım. Bilginize...
People
14
5) Uzm Dr (Uzm Dr)
20.12.2018 19:47:09
Hasta acaba herediter anjioödem hastası mı? Eğer herediter anjioödemse steroid, adrenalin ve antihistamin işe yaramaz. Atak tedavisi için C1 esteraz inhibitörü ya da icatibant vermek lazım hastaya. Çok tercih edilmemekle birlikte taze donmuş plazma düşünülebilir. Eğer laringeal ataksa iş çok zor (özellikle daha önce tanısı olmayan hastada). Acil hava yolu desteği sağlanması çok önemli.
People
37
6) aydin sinal (hekim)
20.12.2018 12:37:24
bir anjioödem vakasinda ünye devlet hastahanesinin acilinde adrenalin im yapilip Oksijen maske haricinde ne yapilabilir, lariksde ödem oldugu icin intubasyon imkansiz,periferik ödem damar bulmak cok zor,zentral subclaviye katheter ,acil konitomi veya trecheatomi yapmak ta dakikalarin sayildigi acil vakada tecrübeli uzman isi,benim merakim burada ihmal nedir?
People
29
7) Acilci (Acilci)
20.12.2018 11:35:22
Yanlış müdahale durumuna inanmıyorum. Sizin anjioödem olarak görüp avil ve dekort ile rahatlattığınız veya maksimum 1 kez adrenalin verdiğiniz hasta, anaflaktik şokta değildir. Bir kere anaflaktik şok gören hekim çok şanssızdır. İkinciyi görene ise bu mesleği bırakmasını tavsiye ederiz. Hasta kaybedildiğine göre bu gerçek bir şok. Saniyelerin önemli olduğu bir olayda, ünye devlet hastanesi gibi fındık sezonunun yoğunluğunda hekim arkadaşlar ellerinden geleni yapmışlardır.
People
101
8) bozeren (nş uz dr)
19.12.2018 14:57:14
bundan sonra acilde hastalara bakacak hekim bulamayacak bu millet. yol yavaş yavaş-değil, artık büyük bir hızla- oraya gidiyor.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori