Doktoru darp eden hasta, cezaevine konuldu!
Yozgat'ta doktoru darbeden psikiyatrı hastası: Kafasına vurdum, saçını çekmedim
Doktoru darp eden hasta, cezaevine konuldu!
04 Şubat 2021 18:27 -

 

YOZGAT'ta, Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde Dr. Hayriye Mihrimah Öztürk'ü, darbettiği suçlamasıyla tutuklanan psikiyatrı hastası Emrah Ş'nin (26) ifadesi ortaya çıktı. Emrah Ş.'nin, "Doktorun masasına tekme attım, kafasına sol elimle vurdum; ama saçını çekmedim" dediği öğrenildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çalışan psikiyatrı hastası Emrah Ş, dün Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde muayene olduğu Dr. Hayriye Mihrimah Öztürk'ü, istediği ilacı yazmadığı gerekçesiyle darbetti. Emrah Ş.'nin, doktoru saçından tutup yerde sürüklediği iddia edildi. Emrah Ş, odadaki arbede sesini duyan güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan Emrah Ş, tutuklanarak cezaevine konuldu. Sağ ayak bileğinde kırık saptanan Öztürk ise ameliyatın ardından tedaviye alındı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Emrah Ş'nin emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Yeni ilaç yazdırmak için doktora gittiğini söyleyen Emrah Ş'nin, "Doktora 'bu ilacı 2-3 kez içtim bana fayda etmedi, beni daha kötü yaptı, bana yeni ilaç yaz' dedim. Doktor da bana yeni ilaç yazmayacağını söyledi. Ben de 'benim panik atağım var, bana başka ilaç yazın bunu istemiyorum' dedim. Doktor da kendisinin başka ilaç yazamayacağını, muayenemin bittiğini ve dışarı çıkmamı söyledi. Ben de doktorun masasına tekme attım, doktorun kafasına sol elimle vurdum. Ben doktorun saçını çekmedim, ayağına tekme atmadım, ayrıca tehdit ve hakarette bulunmadım. Doktor kendisi yere düştü benim müdahalem olmadı" dediği öğrenildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
6
1) eski (uzman)
06.02.2021 00:11:50
milletin içinde sopa yemek ve hakarete uğramak çok kötü.sonra hakim 5 yıl erteleme cezası versın.burda kazanan saldırgan olmaktadır.
People
38
2) Doktor (Doktor)
05.02.2021 10:24:26
Ben, 1980 lerden beri tıp dünyasının içindeyim. 2000'li yıllara kadar her şey rahattı, güzeldi. Sağlık personeli işini icra ediyor, hastalar da saygı içerisinde hizmetlerini alıyorlardı. Polikliniğe gelen hasta, ceketinin önünü ilikliyordu. Ancak, 2000'lerden sonra her nedense "sağlıkta hasta hakları" konusu sürekli dillendirildi. Her hastanenin en görünür yerlerine hasta hakları odaları açıldı. Medyada sürekli "sağlık personeli işini ihmal edemez, size en iyi şekilde bakmak zorunda. Size bakmaya mecbur. Değilse şikayet edin." türünden mesajlar verilmeye başlandı. Eğitim seviyesi kendinden meçhul halkımız da hasta haklarını tabii ki kendine göre yorumladı, haberde de okuduğumuz kendi hak arama tarzını geliştirdi. Artık sağlık personeline saldırılar, şikayetler, adli davalar gırla gidiyor. Şu anda tıp fakültelerinin talep görmesinin asıl nedeni biraz iş garantisi olması. Ancak, bu kadar artmış mezun sayısı ile yakında o da bitecek. Sonuç olarak, bu işin bu ülkede yapılacak hali kalmadı. Bu yüzden de ne kendi çocuklarıma, ne de çevremdeki gençlere tavsiye etmiyorum. Herkese selamlar, saygılar.
People
26
3) A (İ)
04.02.2021 23:32:07
Medyada haber olmasaydı ifadesi alınıp serbest bırakılırdı
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)