Doktoru hasta yakınlarından tuvalete kilitleyerek korudular
Malatya'da, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde görevli Genel Cerrahi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi Arife Şimşek'e görevi başında saldırı girişiminde bulunulduğu bildirildi.
Doktoru hasta yakınlarından tuvalete kilitleyerek korudular
12 Eylül 2020 23:19 -

Malatya'da, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde görevli Genel Cerrahi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi Arife Şimşek'e görevi başında saldırı girişiminde bulunulduğu bildirildi.

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliğinden yapılan açıklamada, görevi başındaki Şimşek'e yönelik hasta yakınlarının saldırı girişiminin kınandığı belirtildi.

Konuyla ilgili adli ve idari sürecin başlatıldığı kaydedilen açıklamada, "Pandemi sürecinde mekan ve mesai kavramı gözetmeksizin Covid-19 hastaları dışında da hastalara hizmet vermeye devam eden sağlık personeline yönelik şiddetin son bulmasını dileriz." ifadesi kullanıldı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli de sosyal medya hesaplarından olayı kınadı.

Dr. Öğretim Üyesi Arife Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vefat eden bir hastanın durumunu yakınlarına bildirirken saldırı girişiminde bulunulduğunu söyledi.

İki hasta yakınının kendisine "Hastamızı sen öldürdün, seni öldüreceğiz." dediğini savunan Şimşek, söz konuşu kişilerin hakaretlerine maruz kaldığını, saldırı girişiminin güvenlik görevlilerince engellendiğini belirtti.

Saldırganların yoğun bakım ünitesinin camını yumrukladıklarını, birkaç saat sonra ise cerrahi servisinin bir grup tarafından işgal edilmeye çalışıldığını öne süren Şimşek, "Hemşireler beni bir odanın tuvaletine kilitleyip, iç oda kapısına bariyer koydular. Koşuşturmalar ve çığlıkları duydum. 155'i arayıp destek ekip istedim. Beyaz kod verildi ve şu an adli süreç başlatıldı." dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
13
1) hakan (doktor )
18.09.2020 11:13:52
Çözüm çok basit bu insanları SGK kapsamından çıkaracaksın , sağlık hizmetini bundan sonra sadece üçretli alabilecekler
People
17
2) dr (dr)
16.09.2020 13:42:24
Bu insanlar doktoru hak etmiyor veterineri de, bir başlarına gebermeliler
People
21
3) Sağlıkta (Şiddet)
14.09.2020 13:10:50
Sağlık magandasını hemen içeri atacaksın. Duruma göre cezaevi ya da akıl hastanesine.
Magandayı emniyete aldıktan sonra kovuşturma, soruşturma,yargılama gerekirse psikoterapi başlayacak. Öyle salıverme falan yok
Kolluk kuvvetleri ve yargı mensuplarımız da yorulmasın.
People
44
4) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
14.09.2020 12:37:28
Tuvalete girebilselerdi standart Amerikan filimlerindeki klozet sahnelerinden birisinin yaşanma ihtimali yüksekti. Yeni gelen çocuklara acıyorum.
Emekliliğe kalan süre 2 yıl 4 ay 15 gün 11 saat 22 dakika
People
28
5) Port (Op.dr)
14.09.2020 00:44:37
Kaçmayı bırakın.size saldirana saldırın.nasil olsa saldıran yaptığı yanına kalıyor.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)