Doktoru öldüren polis memurunun hemşire eşi, gözaltına alındı
Aksaray'da, sağlık ocağında görevli doktoru beylik tabancasıyla vurarak öldürdükten sonra kaçan ve yakalanacağını anlayınca silahıyla başına ateş ederek intihar eden emekli polisin eşi azmettiricilik suçundan jandarma ekiplerince gözaltına alındı.
Doktoru öldüren polis memurunun hemşire eşi, gözaltına alındı
30 Mart 2017 -

Olay, dün öğle saatlerinde Aksaray'ın Eskil ilçesine bağlı Bozcamahmut köyünde bulunan 112 Acil Yardım ve Aile Sağlığı Merkezinde meydana gelmişti. Eşi, hemşire olarak aile sağlığı merkezinde görevliyken görevden alınan emekli polis memuru Necmi Sarı (52), aile sağlığı merkezine gelerek burada görevli doktor Hüseyin Ağır ile tartışmaya başlamış, tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu emekli polis memuru beylik tabancasını çıkararak doktoru vurarak öldürmüştü. Olayın ardından otomobiliyle kaçan emekli polis memurunu Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri sıkı takibe alıp kısa sürede kaçtığı istikameti, en son nereden geçtiğini tespit etmiş ve aracın peşine düşerek kovalamaca yaşanmıştı. Kovalamacada jandarma ekiplerinin yolunu kesmesi üzerine emekli polis memuru beylik tabancasıyla kafasına ateş ederek intihar etmiş ve olay yerinde hayatını kaybetmişti.
Olayın ardından başlatılan soruşturma devam ederken, Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir süre önce sağlık ocağındaki hemşirelik görevine son verilen Necmi Sarı'nın eşi Şener Sarı'yı azmettiricilik suçundan Kırıkkale iline yaptığı operasyonla gözaltına aldı. İddiaya göre, Şener Sarı'nın dolandırıcılık suçundan görevinden alındığı, bu nedenle de eşini azmettirdiği gerekçesi ile gözaltına alındığı öğrenildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) bigmucahid (Hekim)
31.03.2017 08:13:06
Frankie bellevan, değerlendirme kriterlerin islami ölçütler olmadığı zaman, işte böyle saçmalar durursun. Emekli polis 2 kişinin katili. Bir Doktorun ve kendisinin. İslamda hem cinayet büyük günahtır hem de intihar. Yani 2 büyük günahı peşpeşe muhtemelen bir cinnet hali üzere iken işlemiştir. İntihar ederek kendi cezasını vermiştir demen çok isabetli bir yorum değil. Kısmen haklı olabilirsin ama ahirette bu polis 2 suçtan yargılanacak; cinayet ve intihar. Sen nasıl olsa intihar ederek kendi suçunun cezasını verdin, şimdi sana bunun için ceza vermiyoruz denmez ahirette. Dünya açısından bakarsak katilin cinayetin ardından intihar etmesi maktulün yakınlarının bir nebze de olsa gönüllerine su serper. Rahmet dileme meselesine gelince; işte burada tam çuvalladın. Masum bir doktoru hiç suçsuz yere hunharca öldüren bu adama rahmet dilemen herşeyden önce maktulün yakınlarını üzer. Umarım senin yorumunu okumazlar. İslama göre sadece kafire rahmet dilenemez, yüce Allah bunu ayet ile yasaklamıştır; bu polisin de kafir olup olmadığını bilmediğimiz için teorik olarak rahmet dilenebilir; ama kardeşim ben niye bir katile rahmet dileyeyim? Bu yaptığın büyük gaftı
People
2
2) op (dr)
30.03.2017 19:41:28
Sayın F. Bellavan
Bu adam bir katil. Bir insanı öldürdüğü için tüm insanlığı öldürmüş oluyor. Katile rahmet dilenmez.
İntiharı da suçunun ağırlığını hafifletmiyor.
Eylemi rasyonalize edemeyiz. Eğer bir haksızlık varsa hakkını mahkemede arasın
O zaman herkes birbirinin cezasını versin sonra da intihar etsin. Böyle bir toplum düzeni olmaz.
Şehit olan kardeşimize Allah rahmet eylesin.

People
17
3) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
30.03.2017 17:35:22
Emekli , 52 Yaşındaki Polis Memuru Necmi Sarı Kendi Fiilinin Cezasının karşılığını Kendine vermiş..
Rahmetli Meslektaşımız da , Necmi Sarı da Hayatta değiller..

" Türkiye Şartlarında " , Polis Memuru olarak Emekli olabilmişse de , Psikolojik durumunun Ne kadar Sağlam olup olmadığı konusu Net ve Açık değil..
Psikolojisi Sağlam , Normal , Yeni Emekli olmuş ( Emeklilik Nedenini bilmiyoruz ) .
Eşi de Sağlık Çalışanı ( Hemşire ) bir Polis Memuru , bir Hekimi kolay kolay Öldürmez , Öldüremez.
Bir Hekimi öldürmek , bir Polis Memuru'nun Aklına En Son gelecek şey bile değildir..
Adamın ya Aklıyla zoru vardır ya da Çıldırmış , Cinnet hali denilen şeyi geçirmiştir..

Rahmet Dileme Konusuna gelince : Bu Konu bizler veya benim açımdan bir temenni ve dilekten ibarettir..
Bizler zaten Ne dilersek dileyelim , Allah Dilemedikçe gerçekleşecek bir olay değildir..
Burada ben , hem 30 yaşındaki Meslektaşımız kardeşim ve hem de " büyük ihtimalle Azmettirme " olayı nedeniyle Meslektaşımızı öldüren ve sonra da intihar eden 52 yaşında Emekli Polis Memuru Necmi Sarı için üzüldüm..
Belki de Necmi Sarı Kırıkkale'ye gidebilse , Kendisini böyle bir noktaya getiren , iten , zorlayan Hemşire eşini de öldürecekti..

Dediğim gibi , ben 2 Çocuk Babası 30 yaşındaki Meslektaşıma da , 52 yaşındaki Emekli Polis Memuru Necmi Sarı'ya da Rahmet Diliyorum..
Necmi Sarı işlediği suçtan dolayı , kendini , hakettiği cezaya çarptırmak suretiyle dünyadaki cezasını kendine vermiştir..
Ahiretteki durumunu bilmemse mümkün değil..
Rahmet dilediysem de , Şehid demedim...


People
22
4) op (dr)
30.03.2017 14:39:49
Frankie
Her habere yorum yaptığından beynin sulanmış. Adam gencecik bir meslektaşımızı hayatının baharında bitirmiş.
Şimdi bu adamın nesine Allah rahmet eylesin?
People
15
5) Luna Aksoy (Uzman Doktor)
30.03.2017 11:40:09
Bir polis memurunun iş tanımının dışındaki durumlarda birini öldürebilmesini aklım mantığım almıyor. Aklımın, mantığımın almadığı bir durum da kamuda eş durumundan yaptırılan mazeret atamaları özellikle de hem hayati hem ahlaki önemi büyük sağlık alanındakiler...
Kadınlığını paylaşıp karşılığında ha para almış, ha tayin yaptırmış. Benim için ikisinin de lakabı aynı. Çocuklarını da nasıl yetiştirdikleri konusunda da ciddi endişelerim var...
People
17
6) ırgat (nrş uzmanı)
30.03.2017 11:09:30
ortaokul yıllarımda asker polis olacam diye bi sürü sınava girdim...kazandıklarım da oldu fakat gidemedim...belki o mesleklerde şehit olup hem devlet hemde toplum olarak ruhani ve fiziki saygı görürdüm....

şimdi bu dr arkadaş görev şehididir aslında....o makamda olmasaydı bu olay da başına gelmezdi...hak hukuk artık kaba yollarla aranıyor bu ülkede....ya hasta yakını ya da başka biri....

sonuçta dilim var varmıyor demeye hepimiz niyazi oluyoz aslında...toplumda saygı duymuyor ölümüze bilmem ne de!
People
18
7) DR (ACİL)
30.03.2017 10:26:40
SAĞLIKTA ŞİDDET NE ZAMAN BİTECEK.
People
44
8) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
30.03.2017 09:25:23
Gerçekten Eşini azmettirdiyse :

Hem Meslektaşımızın , Hem de ülkemiz koşullarını düşünürsek , zor bela Emekli olabilmeyi başarmış bir Polis Memurunun hayatını bitirdi..

Hemşire Hanım Görevinden " Haksız " bir şekilde alındıysa , Hakkını Hukuk yoluyla arayacaktı..

Allah Her ikisine de rahmet eylesin..
Yakınlarının ve Sevenlerinin başı sağolsun...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
26.10-25.11ÖZEL KIRIKHAN BİLİM HASTANESİ - NÖROLOJİ UZMANI ARANIYORPersonel Arayanlar