Dört doktor babası dahiliye uzmanına uçakta yapılan şiddet, tüm dünyada kınanıyor
Doktor David Dao’nun uçak koridorunda polisler tarafından sürüklenmesi, uçak yolcuları tarafından sosyal medyada paylaşılınca geniş yankı buldu.
Dört doktor babası dahiliye uzmanına uçakta yapılan şiddet, tüm dünyada kınanıyor
14 Nisan 2017 -

MEDİMAGAZİN HABER MERKEZİ-Chicago O'Hare Havalimanı’nda 9 Nisan tarihinde polis memurları tarafından şiddet gören ve uçaktan dışarı sürüklenen 69 yaşındaki Vietnam göçmeni Amerikalı dahiliye uzmanı Dr. David Dao, uçaktaki yolcular tarafından kayda alınıp sosyal medyada paylaşılan videolarla birçok ülkeden insanın tepkisini çekti. Uçak yolcuları, polis memurlarının gönüllü uçuş saati değişikliği isteyen yolcular aradıklarını ve Dr. Dao’nun da teklifi reddedince darp edilip koridorda sürüklendiğini ifade etti.

 

 

Donald Trump United havayollarını eleştirdi

Videonun hızla yayılmasıyla birlikte havayolu şirketi satışlarında büyük bir düşüş görüldü. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump  United Airlines’ı müşterilerine karşı takındıkları “korkunç” tavırdan dolayı eleştirdi. United havayolları CEO’su  Oscar Munoz twitter üzerinden paylaştığı yazıda; “Bu United havayolları için oldukça üzücü bir olaydır. Müşterilerimize verdiğimiz  rahatsızlıktan dolayı özür diliyorum. Ekibimiz yetkililerle işbirliğinde bulunarak gerekli incelemeleri ivedilikle yapacaktır.” ifadelerine yer verdi.

 

Eşi ve dört çocuğu da doktor

Dailymail’de, Dr. Dao’nun eşi Teresa’nın ve sahip olduğu beş çocuktan dördünün de doktor olduğu bilgisi verildi. Dahiliye uzmanı doktoru Dao’nun, bir pediyatri uzmanı olan eşi Teresa ile birlikte beraber bir muayehane işlettikleri, aynı zamanda Dr. Dao’nun Hardin Memorial Hospital’da çalıştığı aktarıldı.

 

“Vietnam Savaşı’ndan bir botla kaçmaktan daha korkunç bir olay”

Dr. Dao’nun avukatı; “Dr. Dao ve eşi Viyetnam Savaşı sırasında Saigon’un alınmasının ardından bir botla kaçtıklar ve yıllar önce Amerika’ya yerleştiler. Ancak bir uçak koridorunda sürüklenmenin Vietnam Savaşı’na şahit olmaktan ve ülkesinden ayrılmak zorunda kalmaktan çok daha korkunç olduğunu düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
26.10-25.11ÖZEL KIRIKHAN BİLİM HASTANESİ - NÖROLOJİ UZMANI ARANIYORPersonel Arayanlar