Dr. House rolü Timuçin Esen'e verildi
Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu bugünkü köşesinde, ‘Doktor House’un Türkiye haklarını alan Karga Seven Türkiye'nin, dizinin başrolü için Timuçin Esen’le el sıkıştığını duyurdu
Dr. House rolü Timuçin Esen'e verildi
04 Ekim 2019 - Milliyet

İşte Ali Eyüboğlu'nun bugünkü köşesinde yazdığı o yazı:   

Kanal D için çekilecek dizide ‘Doktor House’ karakterini canlandıracak oyuncu belli oldu.
‘Doktor House’un Türkiye haklarını alan Karga Seven Türkiye, dizinin başrolü için Timuçin Esen’le el sıkıştı.
Müslüm Gürses’in hayatını anlatan ‘Müslüm’deki performansıyla filmi izleyenlerin “Müthiş oynadı” dediği Esen, ‘Dr. House’ için isabetli bir tercih. Çünkü ‘Doktor House’, TV dünyasının Nobel’i sayılan Humanitas Prize’in yanı sıra Altın Küre ve Emmy ödüllerini kazanan, “Tüm zamanların en iyi hastane dizisi” olarak görülen iddialı bir yapım. Diziye adını veren huysuz, ukala, çekilmez, asosyal, saplantılı ama teşhis konulamayan hastaları bile tedavi eden deha doktor, her oyuncunun üstesinden gelemeyeceği bir rol.
Öğrendiğim kadarıyla Esen, Karga Seven Türkiye’nin teklifine prensip olarak “Evet” deyip, sonra vazgeçen Haluk Bilginer’den önce ‘Doktor House’ rolü için ilk düşündüğü isim. Yapım şirketi, dizinin senaryosunu bir yıl önce Esen’e verdi, ondan olumlu bir yanıt gelmeyince rol Bilginer’e teklif edildi. Bilginer vazgeçince şirket, senaryoyu ilk verdikleri Esen’le yeniden temasa geçti ve prensipte anlaştı, ama henüz sözleşme yapmadı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) ömer hayyam (op.dr)
08.10.2019 16:01:03
hastalar gerçek hastalardan ve gerçek hasta yakınlarından olsa ...filmin 2. bölümü çekilemezdi....gerçekten çekilemezdi, sanatçıların kafası kırılıp gözü çıkarılırdı,...canımızı çöplükten bulmadık deyip kaçarlardı....işte bunu başarsınlar insanlık tarihinin en yüksek ve kırılamaz reytinginin olacağını iddia ediyorum... işte o zaman hiç bir bölümünü kaçırmam ve izlerim
People
15
2) Krizantem (Dr)
08.10.2019 01:59:48
Doktor rolü yapan , 100 gerçek doktorun biraraya gelse alamayacağı parayı kazanacak. Keşke ben de sadece rolünü yapmaya niyetleneymişim.
Bir kerede bir hastayı ameliyat edersiniz. Öncesi, sonrası, kontrolü derken çile...
Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmez.
Halbuki bir şarkı söyle albüm yap, film çek, dizide oyna, milyonlar para ödeyip satın alır. Bir yaptığın milyonla çarpılır.
Bu tüm dünyada böyle. Amerika’da da “bu işten vazgeçtim, doktorluğu bırakıyorum”diyerek başka işlere yönelen meslektaşlar var. Zor bir meslek bizimkisi. Borsacı olsan milyonlar kaybedersin ama insan ölmez.
People
0
3) aydin sinal (hekim)
07.10.2019 18:08:29
Üstün agbimin ogluna bu rol yakisir,su anda Türkiyenin en iyi erkek oyuncusu
People
8
4) Dr (Dr)
06.10.2019 14:10:03
Bence bu tür roller i görüntüsü ve yeteneği uygun dr lar oynamali mucize dr da steril eldivenle kendine maske takan dr lar komik oluyor
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)