Dudak dolgusu yaptıran hemşire dudaklarını kaybetme tehlikesi yaşıyor
Adana'da internette kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan kuaföre dudak dolgusu yaptıran hemşire dudaklarını kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya
Dudak dolgusu yaptıran hemşire dudaklarını kaybetme tehlikesi yaşıyor
02 Mayıs 2017 - HABERTÜRK

Merve Keleş, Adana'da internette kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan kuaför Soner G.'ye dudak silikonu yaptırdı. Önce 500 liraya geçici dolgu yaptıran Merve, dolgu bir haftada eriyince bu kez bin liraya silikon dolgu yaptırdı. Enjekte edilen belirsiz madde nedeniyle dudağını tamamen kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan Merve, kuaför Soner G.'den şikayetçi oldu

 

 

 

Adana'da Çukurova Üniversitesi Balcalı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hemşire olarak görev yapan 22 yaşındaki Merve Keleş'in hayatını altüst oldu. Gazete Habertürk'ten Soner Özcan'ın haberine göre Merve, bir arkadaşı aracılığıyla internette kendisini estetik uzmanı olarak tanıtan Soner G.'yle tanıştı. Dudağını kalınlaştırmak isteyen Keleş, Azerbaycan'da eğitim gördüğünü öne süren Soner G.'ye önce 500 liraya geçici dolgu yaptırdı. Dolgu bir haftada eriyince bu kez bin liraya silikon dolgu yapılması konusunda anlaştı. Kliniği tadilatta olduğu için işlemi evde yapacağını söyleyen kuaför, 3 hafta önce genç kadına operasyonu yaptı.

DUDAK ŞİŞTİ HASTANELİK OLDU

Merve'nin dudakları işlemden yarım saat sonra şişmeye başladı. Soner G. bir gün sonra kendisine telefonla ulaşan ve dudaklarında dayanılmaz bir ağrı hissettiğini söyleyen Keleş'e, "Enfeksiyon kapmışsın, bu beni aşar, hastaneye git" dedi. Özel bir hastaneye giden Keleş, antibiyotik yazılıp eve gönderildi ancak dudağındaki şişlik ve ağrı geçmedi. Bunun üzerine çalıştığı hastaneye başvuran Keleş'in dudağına ne olduğu belirlenemeyen bir malzeme kullanıldığı ve alerjik reaksiyon oluştuğu belirlendi. 3 haftadır hastanede tedavi gören Merve Keleş, bu hafta ameliyat edilecek. Eğer kullanılan malzeme çıkarılamazsa genç kızın dudakları tamamen alınacak. Aynaya bakmaya çekinir hale geldiğini söyleyen Keleş, Soner G. hakkında önce hastane polisine başvurdu, sonra da emniyete giderek şikayetçi oldu.

Telefonda iddialara cevap veren Soner G. ise kadın kuaförü olduğunu söyleyen ve hakkındaki iddiaları yalanladı. Soner G. "Ben kendimi kesinlikle medikal estetik uzmanı olarak tanıtmadım. Kendisine hiçbir işlem yapmadım. Bir arkadaşı aracılığıyla tanıyorum. Para istediler, vermeyince iftira atıyorlar. Hatta şantajda bulundukları ve tehdit ettikleri için suç duyurusunda bulunacağım" dedi.

'DUDAĞIMI TAMAMEN KAYBEDEBİLİRİM'

İnternetten tanıştığı Soner G.'nin hayatını kabusa çevirdiğini belirten Keleş, şunları dedi:

"Bir arkadaşım kalça ve göğüs dolgusu yaptıracaktı. İnternetten araştırma yaparken, bu kişinin medikal estetik uzmanı yazan Instagram hesabını görmüş. Arayınca bize Türkiye'de 2 yıl tıp okuyup bıraktığını, sonra Azerbaycan'da eğitim gördüğünü söyledi. Kendisini medikal estetik uzmanı olarak tanıttı. Benim doğuştan alt dudağımın bir tarafı yüksekteydi. Dudaklarım da inceydi. Hem şekil bozukluğunu düzeltmek hem de kalınlaştırmak için dudak dolgusu yaptırmak için anlaştım. İşlem sonrasında dudağım şişti, ateşim çıktı. Hastanede kullandığı malzemenin anlattığı malzeme olmadığı belirlenince araştırma yaptık, kadın kuaförü olduğu ortaya çıktı. 18 gündür hastanede yatıyorum. Ne kullanıldığını bilemedikleri için müdahale yapamıyorlar. Kendisini arıyorum bana 'Söylemek zorunda değilim, seninle muhatap olamam' diyor. Bu hafta ameliyat olacağım belki de dudağımı tamamen kaybedeceğim."

BURNU ÇÖKEN DE VAR, DERİSİ YANAN DA

Yılda 50 bin estetik operasyonun yapıldığı Türkiye, dünyada 9'uncu sırada. İstatistiklere göre, burun estetiği en çok rağbet gören ameliyat. Hollanda, Almanya, Fransa ve Belçika'da yaşayan kadınları gözdesi olan Türkiye'de estetik kazaları da yaşanmıyor değil. İşte onlardan bazıları:

Senem S. nefes alamadığı için bıçak altına yattı, burnunu yaptırdı ancak ameliyattan sonra burnu çöktü.

Diyarbakır'da yaşayan Ş.K., tüylerinden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırdı. Ş.K.'nın 5 seans sonunda sırt bölgesi, göğüs ve kollarında 2'nci derece yanık oluştu.

Sanatçı Seda Sayan da göz altı torbalarını aldırmak için 8 yıl önce ameliyat masasına yatmış ve kör olma riskiyle karşı karşıya kalmıştı.

Anahtar Kelimeler:

dolgu dudak hemsire

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) Selim (Ürolog)
13.05.2017 07:53:49
Sayın Bilge öğretmen neyi niye anlamadığınızı ben anlamıyorum. Meslektaşlarım diyor ki ne yaparsanız yapın komplikasyon olabilir. Hepimizin çocuğunun başına gelebilir, kaderimize razı olacağız.
Haa tıbbi bir hata mı yapıldı ve bu 1 milyon tl ye mi onarılabiliyor. Tamam e o zaman bu hataya yol açan işleme kaç para verilmeli. Bence bi 10000tl verilmeli. Kaç para veriliyor 10 tl 20 tl. Bu işte akıl mantık var mı? Sen bi insanı doğurtsan ve sana bunun için 20 tl verseler, işler aksi giderse 200000 tl lik dava açılma riski olsa sen bu işi yapar mısın? Yani bi işin ederi 20 tl ise tazminatı çok olsun 1000 tl dir. Yani sağlık çalışanının ödeyeceği bu kadar olmalıdır. Yoksa biz manyak mıyız? 15 yıllık uzman olarak maaşım 3100 tl, + 1sünnet 17 tl, 1 böbrek ameliyatı 80 tl, 1 poliklinik muayenesi 2 tl gibi fiyatlarla işlem yapıp toplam kazanç 6-7 bine ulaşıyor. Bu yani , ayda 30 tane ameliyat girişim yapan adam bunu kazanıyor.
Şu 495000 i bir doktor ödemek zorunda kalsın ben bırak ameliyatı, hastaya selam bile vermem, bence sen olsan sen de vermezsin.
Devletin bu tip hatalar için bir fonu bir kasası yoksa yapacak da birşey yok.
People
2
2) METİN (DR)
06.05.2017 11:27:55
akıl akıl akıl..yahu sen hemşiresin...ne işin var da kuaföre cerrahi müdahele yaptırıyorsun..bir de tvlere çıkıyorsun..insan utanır...
People
5
3) bozeren (nş uz dr)
05.05.2017 15:42:47
yorum yapacaktım. içim acıdı, üzüldüm yapmıyorum.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
19/10-22/104.Ulusal Bağırsak Mikrobiyotası ve Probiyotik KongresiGENELANTA
22/10-25/106. Puader KongresiÇOCUK...ANTA
02/11-04/11TMFTP Ultrasonografi KursuRADYOLOJİİSTA
14/03-18/03Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 2018GÖĞÜS...ANTA