Elazığ'da hastanın saldırısına uğrayan doktor o anları anlattı!
Fırat Üniversitesi Hastanesi'nin acil servisinde, alkollü Tayfun Kızıl'ın yaraladığı doktor Mustafa Uçarel, saldırı anında yaşadıklarını paylaştı.
Elazığ'da hastanın saldırısına uğrayan doktor o anları anlattı!
02 Temmuz 2020 17:15 - DHA

Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi'nin acil servisinde, alkollü hastanın saldırısına uğrayan doktor Mustafa Uçarel yaşadığı dehşet anlarını anlattı.


Alkollü hasta doktoru yumrukladı! Başını sandalyeye çarpan doktor yaralandı!


Kızıl'ın baygın halde hastaneye getirildikten kısa süre sonra kendisine gelip, sağlık çalışanlarına hareket ettiğini söyleyen Uçarel, şöyle konuştu:

"Gece saatlerinde alkol almış bir hasta getirildi. Hasta geldiğinde baygın gibiydi. Biz hastanın sedyeye alınmasını söyledik, sedyeye alındı. Baygın hasta nasıl oluyorsa bir anda uyandı. İlk muayeneden sonra tahlil yapmamıza ve tetkiklerin yapılmasına izin vermedi. Sağlık çalışanlarına yüksek sesle hareket etti. Ben devreye girdikten sonra beni hedef seçti. Şiddete maruz kaldım. Dengemi kaybedip yere düştüm, kafama dikiş atıldı. Sözlü şiddetlerle o kadar sık karşılaşıyoruz ki artık 'eyvallah' diyoruz. Bir şey olmaz hastadır, hasta yakındır diyoruz. Ama fiziki şiddete insan dayanamıyor. Hastanın her şeyini yapmamıza rağmen sırf birileri tatmin olsun diye bu şiddete maruz kalmamız doğru bir şey değil. Bu şahsın savcı tarafından içeri alındığını duydum. Özellikle bizim hastanemizde asistanlar arasında bir rahatlamaya sebep oldu."  

'SALDIRGANIN TUTUKLANMASI VİCDANLARI RAHATLATTI'

Kızıl'ın tutuklanması vicdanları rahatlattığı aktaran Uçarel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu uygulamayı örnek olması için diğer vakalarda da görmek isteriz. Hastalar buraya geldikleri zaman zannediyorlar ki biz onlarla ilgilenmiyoruz. Acil çok riskli bir yer. En kısa sürede hastanın tanısını koymaya, ilgili yere yatmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu arada tetkiklerde gecikme olabilir, hastanın tanısı için tekrar tetkik gerekebilir, ilgili branşların konsürtasyonlarından dolayı gecikmeler olabilir. Hasta veya yakınları bunu anlamıyorlar. Zannediyorlar ki biz burada oturuyoruz. Halbuki öyle değil. Biz isteriz ki, hastanın işini bir an önce halledelim ama hasta veya yakınları bunu anlamıyorlar. Zannediyorlar ki biz keyfimizden mi yapıyoruz bilmiyorum ama öyle bir şey yok. Bilsinler ki her sağlıkçı buraya gelen her hastayı 1'nci derece yakınıymış gibi, annesi, babasıymış gibi karşılar. Onun tahlillerini yapar, gerekeni yapmaya çalışır. Lütfen bunu böyle anlasınlar bizi anlayışla karşılasınlar, sabretsinler. Bu şeyler hoş değil, inşallah bir daha olmaz" diye konuştu.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) Memed (Nrş)
02.07.2020 20:21:20
Peki sivil toplum örgütleri siyaset ve menfaat temin etme guruplaşma yapmamış olsa mesela öncesinden itibaren TTB ideoloji ve sol taraftarlığı değilde objektif olup nötr olarak alanında çalışmış olsaydı bütün her işte böyle sadece TTB değil derneği cemaati hep taraf çünkü güç olup nemalanma var işin ucunda.Tabi bu tek taraflı değil siyasette işine geldikce ortak hareket ediyor kendine destek verenle.Sonra bela eksik olmuyor millet bı acaip emek veren hekimin veya görevlilerin saygınlığı yok insanın insana saygisi yok.Bu arada karşı taraf sizden beter tabi oda güç elinde herşeyi yapıyor hesap soran yok.O zaman kendimize geleceğiz ideoloji görüşe siyasi tarafa göre değil objektif şeffaf adil bakacağız hayata ve yanlışı kim yaparsa yapsın hoş gömeyeceğiz.Yoksa gidişat teoedekilerden patronu siyasisi medyasına kadar birbirine musallat ola ola güç eline geçtikçe imtikan ala ala adalet işleyecege doğru akiyor.Tabi huzura hasret bir millet oluyoruz.Sol sağ Alevi Sünni Türk Kürt umurumda değil bak dürüst ahlaklı haklı kimse onu savunurum.Geçmişim ülkücü milliyetciydi şimdi ne kadar gereksiz ve heba edilmis yıllarım onu göruyorum.Oncelikle siyaset maaş dışında bütün devleti kullanmalarin hesabını vermeli.buna CHP akp hepsi dahil.Senin partin olunca başta eline geciyorda başkasına kızıp siyaseten taraf olduğuna hoşgörü ile yaklaşıyorsun ?Adaleti biz insanlar mahvediyoruz.Onun için tarafsız yansız şuculuk buculuk yapmadan doğruda HAK ta buluşalım.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)