Erciş Devlet Hastanesi hizmet vermeye başladı
Erciş ilçesinde vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla inşa edilen yeni Erciş Devlet Hastanesi hizmete açıldı.
12 Haziran 2018 -

VAN (AA) - Eski devlet hastanesinin yetersiz olmasından dolayı yapılan ve yeni teknolojik aletlerle donatılan hastanede vatandaşlara hizmet verilmeye başlandı.

Van'ın en büyük ilçesi olan Erciş'te inşa edilen 21 bin metrekare kapalı kullanım alanına ve 217 yatak kapasitesine sahip hastanede, doğumhane, 50 poliklinik ve 4 ameliyathane bulunuyor.

Şu anda 8 poliklinikte hasta kabulüne başlanılan hastanenin acil servisinin ise çocuk ve yetişkin acil olmak üzere iki alanda hizmet vermesi planlanıyor.

Hastanede incelemelerde bulunan Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar, teknik aksaklıkların giderilmesiyle hastanenin birkaç hafta içerisinde tam anlamıyla hizmete gireceğini söyledi.

Yerel medyada çıkan bazı haberlerin asılsız olduğunu belirten Yaşar, "Hastane kurmak ve hizmete sokmak kolay bir iş değil. İnşaat biter ama önemli olan teknik aksaklıkların giderilmesidir. Bir evi bile taşıdığınızda bir süre evin sorunlarıyla uğraşırsınız. Hadi bir hastane açalım demekle hastane açılmıyor. Hastanemiz Allah'ın izniyle hizmet vermeye başladı. Eski hastaneden buraya peyderpey taşınıyor." dedi.

Hastaneye baştan sona ekipman almadıklarını, mevcut hastanedeki ekipmanların da buraya güvenli şekilde taşındığını ifade eden Yaşar, şöyle devam etti:

"Taşınma işini aceleye getirdiğimiz takdirde vatandaşlarımız mağdur olacak. Hastanenin inşaatı zaten bitmiş. Bir aydır uğraştığımız eksikler tamamen teknik meselelerdir. Dolayısıyla kimseyi kandırmıyoruz. Taşınma peyderpey olur. Bunu böyle yapmak zorundayız. Her şeyin daha güzel ve kaliteli olması için bir geçiş süreci yaşıyoruz. Erciş'e yakışan bir hastane yaptık. Hastanemiz hizmet vermeye başlamıştır. Eksikler tamamlandıktan sonra devlet büyüklerimizle resmi açılışını gerçekleştireceğiz."

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
21/03-23/03 Sağlık Bilimlerinde Araştırma Sempozyumu TIP EĞİTİMİ İZMİ
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA
07/04-10/04 41. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ ÇOCUK... İSTA
12/04-13/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019 RADYOLOJİ ANKA
12/04-14/04 Hedef Kanser 2019 TIBBİ... KIBR
10/04-14/04 Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA