Esnaf, iş yeri hekimi düzenlemesinin ertelenmesinden memnun
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: Az tehlikeli iş yerleri ve kamu iş yerlerinin, iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekiminden hizmet alma zorunluluğunun 2023 yılı sonuna kadar ertelenmesi sevindirici
Esnaf, iş yeri hekimi düzenlemesinin ertelenmesinden memnun
28 Temmuz 2020 13:04 -

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Az tehlikeli iş yerleri ve kamu iş yerlerinin, iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekiminden hizmet alma zorunluluğunun 2023 yılı sonuna kadar ertelenmesi sevindirici." ifadelerini kullandı.

Palandöken, yazılı açıklamasında, haklı ve olumlu taleplerinin kabul edilmesinin esnafı mutlu ettiğini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ilettikleri 11 maddelik talep mektubundaki bir maddenin daha hayata geçirilmesinin sevindirici olduğunu belirten Palandöken, "Kredi borçlarının 3 ay ertelenmesi ve iş yerlerinin çalışma saatlerine ilişkin kısıtlamanın kaldırılmasının ardından az tehlikeli iş yerleri ve kamu iş yerlerinin, iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekiminden hizmet alma zorunluluğunun 2023 yılı sonuna kadar ertelenmesi sevindirici. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın süreci göz önüne alınarak bu yükümlülüğün ertelenmesi yönündeki talebimizi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığımız mektupla iletmiştik." değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, erteleme kararında emeği geçenlere teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler:

s yeri hekimi

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
7
1) bozeren (nş uz dr)
28.07.2020 17:36:30
Artık durum öyle bir hale geldi ki, çıkarılan kanun ve düzenlemeler, yapışan icraatlar vb. derde derman olma değil, ya kalite işgüzarlık, misyon vizyon vb için yapılıyor, veya itibardan tasarruf olmaz gibi iddialı cümlelerle millet ve memleketin geleceği borç batağına sokularak yapılıyor. Çoğu gereksiz ve israflık olaylar. Halkımız böylesi israflara oy vermez ve bence zafer narkozunda olduğumuzdan bunu önemsemiyor görünüyor. Yukarıdaki örnekte olduğu gibi ertelenmesi veya kanalistanbul örneğinde olduğu gibi ertelenmesi bile halk tarafından memnuniyetle karşılanıyor. İşin kötü yanı, aklı başında yararlı bir muhalefet de yok. Allah halimize acısın ve başımızdakilere akıl fikir versin. Çünkü onlar akla fikre uymama yolunda öyle dirençliler ki!
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)