Filyasyon ekibinde görevli sağlıkçıya hakarete 9 bin TL ceza
Kayseri'de temaslı olduğu için karantinaya alınacağını söyleyen sağlık memuru Ömer Y.'ye hakaret eden A.S., 9 bin 100 TL para cezasına çarptırıldı.
Filyasyon ekibinde görevli sağlıkçıya hakarete 9 bin TL ceza
22 Nisan 2021 15:19 - DHA

KAYSERİ-Olay, geçen yıl 11 Ekim’de Talas ilçesinde meydana geldi. Filyasyon ekibi, Covid-19 test sonucu pozitif çıkan anne ve babası ile temaslı A.S.’nin karantinaya alınacağını söyledi. Buna karşı çıkan A.S., filyasyon ekibinde görevli sağlık memuru Ömer Y.’ye küfür ve hakaret etti. Şikayet üzerine A.S. hakkında ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan dava açıldı.

Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasına tutuksuz sanık A.S. katılmazken, müşteki Ömer Y. ile şikayetçi Sağlık Bakanlığı avukatı salonda hazır bulundu. Ömer Y., “Karantinaya alınacağını söyledim. Bana küfretmeye ve üzerime yürümeye başladı. Farklı meslek gruplarını karantinaya aldık ancak ilk kez böyle bir şeyle karşılaştım. Şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık A.S.’ye, ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan 455 adli gün karşılığı 9 bin 100 TL para cezası vererek, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.  

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) dr (dr)
26.04.2021 16:01:16
Para cezası yerine kodeste biraz misafir etmek lazım bu Zat-ı muhteremi.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)