Filyasyon ekibine korkunç saldırı! Hemşirenin parmaklarını kırdılar!
Sağlık çalışanlarına yönelik bir korkunç saldırı daha meydana geldi. Batman’da filyasyon ekibinde bulunan sağlık çalışanlarına hasta yakınları saldırdı. Saldırıda bir hemşirenin el parmakları kırıldı
Filyasyon ekibine korkunç saldırı! Hemşirenin parmaklarını kırdılar!
20 Nisan 2021 16:33 -

Batman İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 19 Nisan 2021'de saat 18.00 sıralarında Hilal Mahallesi'nde bulunan bir evde korona virüs testi pozitif çıkan hasta ve yakınlarına muayene, tedavi hizmeti sunmak için giden filyasyon ekibinin sözlü ve fiili saldırıya uğradığı belirtildi.

Açıklamada, "Ekipte bulunan hekim, hemşire ve şoför, hasta yakını tarafından sözlü şiddete uğramış, ekipteki hemşire ise fiziki olarak darp edilmiş ve el parmağı da kırılmıştır” denildi.

Sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınayan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, ''Sağlık hizmetleri kamu adına kesintisiz sunulan özellikli bir hizmettir. Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış bir eylemdir. Dolayısıyla sağlık çalışanına şiddet topluma karşı utanç verici bir eylemdir. Her zorluğa karşı görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardım etmek olan sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırı bizleri derinden üzmüştür. Sağlık çalışanlarına yönelik kötü söz, uygunsuz muamele ve şiddet uygulanmasını tüm toplum olarak el birliği ile ortadan kaldırmalıyız. Bu tür saldırıların en asgarisinin dahi gereğini yapmak için müdürlük olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. 7 gün 24 saat Batman halkına canları pahasına sağlık hizmeti sunan tüm sağlık çalışanlarımıza, Batman halkının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklerini esirgememelerini ve şifa veren ellere sahip çıkmalarını diliyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler:

batman pamukcu

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) bedrettin alyamaç (iç hastalıkları uzmanı ve medikal estetisyen)
27.04.2021 09:31:20
Batmanda hem çalıştım hemde başhekimlik yaptım üzülerek söylüyorum.Çok binalar yapılmış çok yollar yapılmış ama maalesef beyin yapısı hala aynı bir adım bile atılmamiş kızımıza geçmiş olsun
People
44
2) bozeren (nş uz dr)
21.04.2021 09:14:25
elleri kırılsın!
değerli hemşiremize ve ekibine geçmiş olsun. bizlere de geçmişler olsun! bakanlığımız müşteri memnuniyetini, kağıt üstü kaliteciliği, performansı; hukuk sistemimiz haklının hakkını değil, suçlunun cezalandırılmazlığını öncelediği için bu hallerdeyiz.
People
26
3) dr (yeter)
20.04.2021 22:02:10
Elleri kırılsın
People
40
4) Dt (Dt)
20.04.2021 20:29:09
Ne bu yaaaa
Biz yeter dedikçe
Adamlar şiddetin dozajını artırıyor.
Acil çözüm uygunlanması lazım.
Gerçi yasal olarak cezası var.
Cezayı veren yok.
Tamam toplum bütün şuurunu kaybetti de.
Eğer sağlık çalışanları çığrından çıkar,
O kırılma noktasını yaşarsa.
Şenliklerden şenlik beğenelim..
Üç kuruşa dayak ye, kendini korusan suçlusun.
İzin yok dayak var
İstifa yok hakaret var, dayak var.
Mobing var.
Ölmüşüz de ağlayanımız yok.

SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)