Görüntüler infial yaratmıştı! Başsavcılık 3 ayrı suçtan soruşturma başlattı
Fırat Üniversitesi Hastanesi Kardiyoloji Yoğun Bakım doktoru İsmail Polat ve görevli sağlık personeline yaşamını yitiren bir hastanın yakınlarınca gerçekleştirilen saldırıya ilişkin 3 ayrı suçtan soruşturma başlatıldı.
Görüntüler infial yaratmıştı! Başsavcılık 3 ayrı suçtan soruşturma başlattı
14 Ağustos 2018 -

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, 11 Ağustos'ta Fırat Üniversitesi Hastanesi'nde meydana gelen olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hasta yakını O.Y ile hastanede görevli doktorlar arasında meydana gelen olayla ilgili 'kamu malına zarar verme', 'kamu görevlisine hakaret' ve 'tehdit' suçlarından adli soruşturma başlatılmıştır." ifadesine yer verildi.

Elazığ'da önceki gün Fırat Üniversitesi Kardiyoloji Yoğun Bakım doktoru İsmail Polat ve görevli sağlık personeline, yaşamını yitiren bir hastanın yakınlarınca sözlü ve fiziksel saldırı gerçekleştirilmiş, saldırı anı güvenlik kameralarına yansımıştı.

KAMERAYA YANSIMIŞTI

Görüntülerde, doktor Polat'ın beraberinde görevli 3 personelle yoğun bakım ünitesine geçmesi sonrası kapanan kapının, bir hasta yakını tarafından tekmeyle kırılması ve birkaç kişinin koşarak içeri girmesi yer almıştı.

 

 

Bunun üzerine yoğun bakım ünitesinin bulunduğu koridorda bekleyen jandarma ve polis ekiplerinin koşarak içeriye girmesi, Polat ve görevli personele sözlü ve fiziksel saldırıda bulunan hasta yakınlarının ekipler ve güvenlik personelinin müdahalesi ile yoğun bakımdan çıkarılması da kameralarca kaydedilmişti.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
12
1) Yemrey (Dr)
15.08.2018 16:08:20
İnanın infial yaratan yoğun bakım kapısının kırılmasıdır, doktora yapılan saldırı o kadar da infial yaratmamıştır. Doktorların bir kapı kadar bile değeri yok. Biz bunu zaten hissediyor, biliyoruz. Ceza alırsa bu yüzden alır kamu malı sağlık personelinden daha kıymetli maalesef.....
People
28
2) dr (dr)
14.08.2018 16:29:58
Vatandaşta, bunlar dayağı, ölümü hakediyor algısı irreverzibl olarak kafalara kazındı bi kere. Bu algıyı, sağlık magandası , artık o anki şartların elverdiği oranda uçan tekme, tokat, sopa, bıçak, silah, arkadaşlarını,aşireti toplayıp ortamı basarak anında hayata geçiriyor. Sağlıkçı da gördüğü hasarın derecesine oranla irreverzibl olarak sakatlanıp hayatını kaybedebiliyor. Bundan sonra en iyi ihtimalle
magandaya uygulanacak bir yaptırım(!) sağlıkçıyı geri getirir mi ? Getirmeeeeeeezz. Peki nasıl çözücez bu kördüğümü ? Nasıl iyileştireceğiz bu gangreni, kanseri ? Çözüm geldi aslında.... Bir sonraki yazımda açıklayacağım.
People
31
3) acil (pratisyen)
14.08.2018 12:26:40
doktoru dövmek sövmek suç değil.kamu malına zarar verirsen olay olur.çünkü doktor hayvan muamelesi görür.sağlık bakanlığı doktoru perişan etmiştir.
People
55
4) faruk burç (dr)
14.08.2018 09:22:42
'kamu malına zarar verme', 'kamu görevlisine hakaret' ve 'tehdit' sıralamaya dikkat, şeytan ayrıntıda gizlidir. Askerde derlerdi, bağır çağır döv unutulur ama bir şeyi kır dök yanarsın. Allahtan adamlar kapıyı kırıp kamu malına zarar vermiş de arada şiddet gören doktor da belki nemalanacak adaletten :) İşine geldimi Stratejik personel işine geldimi şamar insanı , oldumu sana " stratejik şamar insanı "
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori