Hasta sağlık çalışanının kolunu ısırdı...İfadesi alındı sonra serbest bırakıldı
Kocaeli’nin Darıca ilçesinde, acil servise alkollü gelen V.K., kolunun incindiğini söyledi. V.K., koluna bakmak isteyen doktora sözlü saldırıda bulunurken, araya giren sağlık memuru Ayhan Meral’in (45) kolunu ısırdı. Meral, kuduz aşısı olurken, V.K. de emniyette ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı
Hasta sağlık çalışanının kolunu ısırdı...İfadesi alındı sonra serbest bırakıldı
11 Temmuz 2018 - DHA

Olay, 3 Temmuz günü, Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. Acil servise, iddiaya göre, alkollü gelen V.K., kolunun incindiğini söyledi. V.K., koluna bakıp, müdahalede bulunmak isteyen doktora sözlü olarak saldırıda bulundu. Bu sırada sağlık memuru Ayhan Meral araya girdi. V.K. ise Meral’in sol kolunu tutarak ısırdı. Olayı gören güvenlik görevlileri, Ayhan Meral’i V.K.’den zor kurtardı. V.K., polis tarafından gözaltına alınırken, hastanede tedavi edilen Ayhan Meral’e de kuduz aşısı yapıldı. Sağlık memuru Meral, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan V.K.’den şikayetçi oldu.

BAŞHEKİM: HUKUKİ ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK

Darıca Farabi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, "Bu hadiselerin artık bizim kurumlarımızda olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Hayatları pahasına hayat kurtarmaya çalışan sağlık personellerinin yine hayatlarını kurtardığı kişiler tarafından şiddete maruz kalmasını öncelikle insani olarak kınıyorum. Kamu görevlisini görevi başında darbetmek veya buna teşebbüs etmek, hukukumuzda cezai karşılığı olan bir husustur. Bu konuda arkadaşımız davacı olmuştur. Arkadaşımızın hakkını korumak için hukuki çalışmaları başlattık, kendisine gerekli desteği vereceğiz. Hiçbir çalışanımız gelen hasta veya hasta yakınlarının kötülüğünü istemez. Darp olayını gerçekleştiren şahsın, adalet önünde hak ettiği cezayı alacağına inanıyoruz. Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
18
1) dr.çetin (çilekeş)
17.07.2018 18:43:02
ACİLLER PERİŞAN HALDE.....saldırı ve hakaret almış başını gidiyor.
People
37
2) acil (pratisyen)
12.07.2018 19:43:48
acilde hastalar pervasızca ve büyük cesaretle üzerimize saldırıyor ve hakaret ediyor.sağlık bakanlığı hasta hakları ve hasta memnuniyeti adında SAĞLIKTA ŞİDDETİ teşvik etmektedir.bıktık usandık,tükendikk.
People
16
3) hüdhüd kuşu (MD)
12.07.2018 16:19:00
Kamil hocam yurt dışındaki hayvanat bahçelerinde komodo canavarı görmüştüm. Karşıma çıkarsa önerilerinizi dikkate alacağım, ancak bizim bahçenin yaratıkları farklı sanırım.
People
3
4) Nazım Nabizade (GoBitçi VakaNüvis)
12.07.2018 16:18:53
MediMagazin Editörüne ve Çalışanlarına Allah Sabır Versin....

Ne İsa'ya Ne De Musa'ya Diye Bir Söz Var...

Ne Yazık Ki Durum Buna Uyuyor..

Ayrıca MediMagazinda HiçKimseye Torpil Falan Da Geçilmiyor...

Ne Kendilerinin Ve Ne De Bizlerin Başının Ağrımasını Da İstemiyorlar..

Bu Konuda Onları Suçlamaya HiçBirimizin Hakkı Olmadığını Düşünüyorum..

" Ellerinden Geldiğince Ve Mevcut Şartlarda Olabildiği " Kadar Tarafsız Olmaya Gayret Ediyorlar...

İnsafı Elden Bırakmamakta Yarar Var...

Allah MediMagazindeki Kardeşlerimizin De MediMagazin takipçi Ve Yorumcularının da Yardımcısı Olsun...


People
19
5) Kamil Ömür (Uz.dr)
12.07.2018 15:17:03
En tehlikeli ısırık insan ısırığıdır söylemi aynı İngiltere' de hakimler maaş almaz kendileri istediği tutarı çek olarak yazar efsanesi gibidir. İnsan hem et hem ot yediği için ağız florası çok çeşitlidir öngörüsünden çıkmıştır. En tehlikeli ısırık Komodo ejderinin ısırığıdır. Ağzında 38 çeşit öldürücü bakteri vardır. Örneğin Mandayı ısırır o dev gibi manda ertesi gün ölüdür. Gider onu bulur ve yer. Zehirli yılan ısırığından kurtulma şansınız varken komodo ejderi tarafından ısırılırsanız en iyi yoğun bakım ortamı en güçlü antibiyoterapiye rağmen kurtulma şansınız çok düşüktür. Siz siz olun sakın komodo ejderi tarafından ısırılmayın !!!!
People
18
6) aydin sinal (hekim)
12.07.2018 14:48:45
cerrahi stajini bitirme imtihaninda jurideki merhum hocam prof.dr ismail kayabali bana"en tehlikeli isirik hangisidir?" diye sormustu,insan isirigi diye cevap vermistim,dogru cevaptan cok memnun olmustu.ruhu sad olsun,cerrahinin en caliskan ve talebeyle en fazla ilgilenen hocalarindandi,
People
10
7) dr mehmet (doktor)
12.07.2018 12:43:31
ne kuduzu aids acisindan dikkat bu tip olaylarda.
People
10
8) Abdulhamit (uz dr)
12.07.2018 12:11:24
sn editör sizi tarafsızlığa davet ediyorum. Yayın politikanız taraflı şüphesi uyandırmaktadır. küfür veya hakaret içermeyen, halkı kin ve nefrete tahrik ve teşvik etmeyen, sağlık çalışanlarının haklılığını savunma amaçlı adam gibi yorum yapıyoruz ancak yayınlamıyorsunuz. bu tavrınız çok mu önemli ? hiç değil ...
People
17
9) tunç alkan (dr uzman)
12.07.2018 10:43:18
Sağlıkta şiddet yasası çıkacak diyorlar en ağır cezalar verilecek diyorlar yeni devlet yani mantık olarak ta doktorlar ve sağlık çalışanları dayak yiyecek sonra ceza alacak anlamına geliyor o zaman yanlış mı o zaman yasanın bir anlamı yok amaç şiddeti önceden önlemek şiddetin oluşmamasını önlemek yoksa sonradan ceza alsa ne fark eder bıçakladıktan sonra ve öldükten sonra yada darp edildikten sonra devletin bu yasayla birlikte acil olarak tam donanımlı silahlı eğitimli birim kurması lazım özel güvenliğin kalkması lazım açık ve net şimdiye kadar hiç konuşulmadı sağlıkta bizleri koruması için verilen güvenlikten olumlu sonuç alınmadı bunu zaten devlette söyledi
People
30
10) Dr (Dr)
12.07.2018 10:25:31
Bu sağlık çalışanlarına yapılanlar hakim ve savcılara yapılsaydı bu insanlar bir daha gün yüzü görür müydü acaba? Birinin bedenine izin almadan biz dokunamıyoruz bizim bedenlerimize bu insanların dokunmasına nasıl izin verilebiliyor?
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori