Hasta ve yakını 'derin nefes almadı!', 'hemen olacak' diyerek sağlık çalışanını darbetti
Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde engelli olmadığı halde engelli kan alma biriminden faydalanmak isteyen hasta ve yakını, sağlık çalışanını darbetti
Hasta ve yakını 'derin nefes almadı!', 'hemen olacak' diyerek sağlık çalışanını darbetti
23 Mayıs 2019 14:15 - AA

Sağlık-Sen Adana Şubesi Bekir Nennioğlu, yazılı açıklamasında, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir kadın hasta ve yakınının engelli olmadığı halde engellilerin kullandığı kan alma birimine gelerek hemen kendi kanının alınmasını, biran önce işinin bitirilmesi konusunda öncelik istediğini belirtti.


Sağlıkta şiddeti önlemesi planlanan kitapçığa tepkiler: ‘Zaytung haberi sanmıştık’ 


Laboratuvar Teknisyeni Aysel Erdem Dağlıoğlu'nun buna karşı hastaya sırasını beklemesini söylediğini ifade eden Nennioğlu, bu kişilerin "hemen olacak" diyerek önce küfür edip fiziki saldırıda bulunarak sağlık çalışanını darp ettiklerini, Dağlıoğlu'nun  gözlüğünün kırıldığını, göz altında ve kollarında kanama, çizikler ve morarma meydana geldiğini kaydetti.


Sağlıkta şiddeti önleme kitapçığında dikkat çeken öneri: Mümkünse espri yapın 


Nennioğlu, şunları bildirdi:

"Canla başla, azimle, fedakarca, toplumun sağlığı için ter döken sağlık çalışanlarına yapılan bu çirkin saldırıyı Adana Sağlık-Sen Şubesi Olarak asla kabul etmiyoruz. Sürekli ifade ettiğimiz gibi bir an önce çalışma koşullarının daha güvenli hale getirilerek şiddet uygulayanın en ağır şekilde hukuk karşısında ceza alması için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Sağlık hizmeti verilen yerler kutsal mekanlardır. Buralarda halkımıza şifa dağıtılır. Bu kendini bilmezler nasıl şiddet yoluna başvururlar onu da anlamakta zorlanmaktayız. İnanıyoruz ki sağduyulu halkımızın ülke gündeminde sürekli yerini alan bu sorunun çözümünde bizimle birlikte hareket edeceğine ve yanımızda olacağına inancımız tamdır. Bu inançla Dağlıoğlu'na geçmiş olsun der, acil şifalar dileriz.”

Öte yandan olayla ilgili beyaz kod verildiği, Dağlıoğlu'nun bu kişilerden şikayetçi olduğu, hasta ve yakınının polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
21
1) DR.HÜSEYİN (acil kuşu)
28.05.2019 13:56:38
bayram tatili demek,aşırı yoğunluk demektir.uzmanı ararsan bulamazsın.devamlı hakaret ve saldırı vardır.hasta sevk etmek demek deveye hendek atlatmaktan daha zor.
People
12
2) ESKİ (UZMAN)
27.05.2019 15:15:06
sağlıkçılar ,doktorlar ve özellikle acil çalışanları devamlı tehdit altında.sağlık bakanlığı ise umursamaz görünüyor.savcıya saygı duruşu var doktora sopa.
People
20
3) abdullah (anestezi)
27.05.2019 00:10:14
adalet olmayan bir ülkeden ne beklersin ki sağlık tam bir rezalet beni işçi yapın daha iyi daha yüksek maaş sorumluluk yok ohh mis
People
15
4) dr (dr)
24.05.2019 10:15:33
Kitapçık güzel de, hergün sopa yiyen sağlıkçıların hali ne olacak ? Kitapçık uzun vadede inşallah etki edecek , kısa dönemde ne yapılacak? Yapılacak belli, sağlıkçıyı darbeden magandayı içeri tıkıp, artık o mekanda gülümseme, espri, kabuğuna çekilme, illaki psikoterapi, artık Allah ne verdiyse...
People
26
5) dr (acil)
24.05.2019 03:25:01
SAĞLIKTA ŞİDDETİ SAĞLIK BAKANLIĞI ÖZENDİRMEKTEDİR.hasta hakları ve hasta memnuniyeti adı altında sağlıkta şiddet teşvik edilmektedir.
People
1
6) Gül (Biyolog)
23.05.2019 23:09:45
Bu nasıl haber sizi ciddi olmaya davet ediyorum. Şiddetin önlenmesi için siz ne yapıyorsunuz. İnsanları kışkırtmakla bu sorun çözülmez. Bekliyoruz parlak fikirlerinizi medimagazin
People
113
7) Hakan (Uzm.Tbp.)
23.05.2019 15:39:52
Arkadaşlar, ölmemeye çalışın kendinizi iyi koruyun. Memlekette sağlık sektöründeki magandalıkta hiçbir halt değişmez.
People
62
8) A (İ)
23.05.2019 14:49:17
espri yapsa bunlar olmazdı. Bir de gülümsemesi lazım tabiki. Kısaca hak etti
People
18
9) tarık acar (doktor)
23.05.2019 14:45:46
yayınlanan kitapçık eğitim kitapçığı ve çok doğru planlanmış. haberci iseniz yorum yapmadan haber verin. O kitapçık doğru planlanmış ve hassas noktalara çözümler getirmiş.Önce bir okuyun.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer