Hastane acil servis ofisinde 'kumar' iddiaları üzerine soruşturma açıldı: 5 personel açığa alındı
Eskişehir’de bir kamu hastanesinde aralarında doktor, sağlık memuru, temizlik personeli ve güvenlik görevlisinin bulunduğu bazı kişilerin acil servis ofis odasında iskambille ‘kumar’ oynadığı iddia edilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Görüntüler üzerine Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü’nce hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan 14 kişiden 5’i açığa alındı
Hastane acil servis ofisinde 'kumar' iddiaları üzerine soruşturma açıldı: 5 personel açığa alındı
25 Ocak 2021 16:32 - DHA

Eskişehir’de kamuya ait bir hastanede aralarında doktor, güvenlik görevlisi ve sağlık memurlarının da bulunduğu personelin acil servis ofisinde kumar oynadığı iddia edildi. Sosyal medyaya yüklenen görüntülerde hastane personeli olduğu iddia edilen kişilerin ortaya para koyduğu bir masa etrafında iskambil oynadığı görüldü.

Görüntülerin sosyal medyada yer almasının ardından Eskişehir Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü iddialara ilişkin geçen cuma günü soruşturma başlattı. Olayla ilgili hastanede görevli bir temizlik personelinin ifadesi alındı. Acil servis ofis odasında iskambil oyunları oynandığı duyumları alındığı belirtilerek personelden bildiklerini anlatması istendi.

Personelin ifadesinde, şu sözlere yer verdiği bilgisine ulaşıldı:

“Acil serviste temizlik personeli olarak görev yapıyorum. 12 saatlik vardiyalarda çalışıyorum. Acil serviste tüm personelin ortak olarak kullandığı ofis odasında gece nöbetlerinde hiç hasta olmayan geç saatlerde dinlenme molasında olan arkadaşların uyumadan zaman geçirmek için iskambil ya da zeka oyunları gibi oyunlar oynarlar. Ben hiçbir iskambil oyunu bilmediğim için bu oyunlara katılmam.”

5 PERSONEL AÇIĞA ALINDI

Hastane personeli 14 kişi hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığı, görüntülerde iskambil oynayan 5 kişinin inceleme kapsamında açığa alındığı öğrenildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
6
1) İsa ASLIYÜCE (Medikal Gaz Sistemleri)
31.01.2021 01:57:25
Kesin Oyuna Almadıkları Birisi Şikayet Etmiştir.
Hangi Birimde Çalışırsanız Çalışın Yapılacak İşlem Kalmadığında Boşlukta Beklemek Zorundasınız (Ayaktamı Beklersiniz Oturarakmı Beklersiniz)
O Atmosferde Oturarak On Beş Dakikayı Geçirin Bakalım
Uyur Kalırsınız
İki Personel Yan Yana Oturamıyacakmı Bu
Kadarınada Pes
People
17
2) Dr18yurekli (Dr)
27.01.2021 09:12:59
Ne ahlaksizlar var. Saglikciya vur da nasil vurursan vur adamlar vakit gecsin diye pisti oynuyor.Hani fisler. para nerede? Yalaka idare de hemen gorevden uzaklastirma veriyor. Ben de telefonda oynuyorum.Telefonda solitaire bakanlara da idareler ne duruyor uzaklastirma ceza vermeli !!!
People
8
3) ömer hayyam (op.dr.)
26.01.2021 15:46:36
UYARI ÇEZASI VER GEÇ , NE BU ASLAN KAPLAN SALDIRISI...FUHUŞ YOK, RÜŞVET YOK...
People
7
4) Port (Op.dr)
26.01.2021 15:32:22
Kayıt yapan kim acaba.
People
9
5) yg (dr)
26.01.2021 11:32:42
Geçmişte nöbetlerde zaman zaman hasta olmadığı saatlerde uyanık kalmak için kağıt oynamışızdır. Bu durum çoğu hastanelerde böyledir. kumar oynandığını düşünmüyorum. Açığa almak abartılı bir karar olmuş.
People
30
6) Hüseyin (Doktor)
26.01.2021 01:04:52
Hastayı ihmal yoksa, çok sık hasta gelmeyen saatlerde uyuyakalmamak için oyun oynanabilir bence
People
16
7) mustafa (Fizyoterapist)
25.01.2021 20:18:54
Tuzak olabilir mi?
Eğer tuzaksa tuzağı kuran bu görüntüler ifşa edilene kadar menfaat isteyerek şantaj yapmış olabilir mi?

kamu personelini böyle konuşacak kıvama getirip kameraya almadığı ne belli kamu görevlisine tuzak kurmanın yasal cezası nedir?
People
53
8) Betül (DR)
25.01.2021 17:16:54
Bravo, büyük suç, gariban sağlıkçıyı nerden vursak derdinde millet
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)