Hastanede dehşet anları: Biyologu rehin alıp, hastaneyi talan ettiler
Geçtiğimiz hafta Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı
Hastanede dehşet anları: Biyologu rehin alıp, hastaneyi talan ettiler
06 Mayıs 2019 10:12 - Haber 7

Yakınları ölen bir grup, Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesini birbirine katarak bir hastane çalışanını rehin aldı. Hastane güvenliği Biyolog Serap Emre’yi saldırganların elinden son anda kurtardı.

Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesinde yaşanan bir olayda, yakınlarını kaybeden bir grup, sağlık görevlilerine saldırarak hastaneyi birbirine kattı. Saldırganlar daha da ileri giderek hastanede biyolog olarak görev yapan, aynı zamanda Biruni Üniversitesi öğretim görevlisi Serap Emre’yi rehin alarak linç etmeye kalktı ve boğazına kırık cam dayadı.

Güvenlik görevlileri Emre’yi saldırganların elinden son anda kurtardı. Emre’nin yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar ve darp izleri oluştu. Güvenlik kameralarının her anını kaydettiği olayın görüntüleri savcılığa teslim edildi. Ancak olayın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen saldırganlarla ilgili herhangi bir gelişme yaşanmadı.

SAĞLIK-SEN AÇIKLAMA YAPTI

Sağlık-Sen bu olay üzerine Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi önünde bir basın açıklaması yaptı. Sağlık çalışanlarının da destek verdiği eylemde saldırıya uğrayan Serap Emre de katıldı. Bir hafta önce saldırıya uğrayan Emre’nin saldırının şokunu üzerinden atamadığı gözlenirken, arkadaşlarının desteğiyle ayakta durması dikkat çekti.

Sağlık-Sen İstanbul 1 Nolu Şube Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada yaşanan olayın detayları şöyle anlatıldı.

“Geçtiğimiz günlerde Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanemizde bir hasta yakını tarafından, üstelik de olayla hiçbir ilgisi bile olmadığı halde tek suçu o anda olayın gerçekleştiği koridordan geçmek olan Biyolog Serap Emre kardeşimizin boğazına kırık cam parçasının dayanması ve saçlarından tutularak yerlerde sürüklenmesi dumanı üzerinde bir şiddet vakasıdır.''

BÜTÜN HASTANEYİ KIRIP DÖKTÜLER

Tüm kliniği şiddet sarmalına sokan hasta yakınları gözü dönmüşçesine etraflarında gördükleri tüm sağlık çalışanlarına şiddet uygulamaya kalkışmıştır. Şiddeti uygulayan, hastaneyi kırıp döken, kamu malına zarar veren, birçok sağlık çalışanına saldıran şahıs elini kolunu sallayarak dolaşırken sağlık çalışanlarının o hastanede güvenli bir şekilde hizmet vermeye devam etmesi ne kadar sağlıklıdır.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) Dr (Dr)
10.05.2019 15:33:00
Kurban biyologmuş yani hastayla işi yok, "Ama bağzıları hakediyor yohusa adam niye saldırsın ağbii" diye garip sesler çıkaran yaratıklar buna ne diyorsunuz
People
58
2) DR (acilde)
10.05.2019 09:42:46
dün acilde çok ağır saldırıya uğradık.hasta ve hasta yakınları ortalığı birbirine kattı.güvenlik görevlisini ağır yaraladı.sonuç sıfır.yediğimiz hakaret ve sopa ile kaldık.kimse korkusundan şikayetçi bile olamıyor.sağlık bakanlığı ve hastane idaremiz hasta memnuniyeti peşinde.aman hastalar rahatsız olmasın.diye sopa yedik ve devamında hasta baktık.yazıklar olsun bu haksız düzene.....
People
33
3) eski (tabib)
09.05.2019 16:14:15
sağlıkcıya ve doktora vurmakta ne demek.bu insanları doktor üzerine kışkırtan sistem sorgulanmalıdır.
People
17
4) Haluk (Biyolog)
09.05.2019 16:10:21
Toplum iyice hoşgörüsüzleşti ve yozlaştı. Akılalmaz bir durum. Tüm sağlık çalışanlarının mesleklerini nekadar zor şartlar altında yaptıklarını tüm Türkiye görüyorken Sağlık Bakanlığı nın bu gibi olayları engellemek için caydırıcı ve etkili önlemler alması için daha kaç can yitip gitmelidir?
People
7
5) m. murat (dr)
08.05.2019 21:59:06
Yorumuma yanıt veren 'dr' okuyucuya yanıtım:
Emek vereceğimiz canlı türü sevimli ve masum bir canlı olurdu en azından, çok daha az sıklıkta sahibinden şiddet görsek dahi bunun iç huzuru olurdu. Ama şu andaki muhatap canlı türünün barındırdığı yüzlerce kötülük potansiyeli az çok herkesin malumu ve bu türe yıllarımı verdiğim akademik birikimimi-mesleki deneyimimi sunmak bana dokunuyor.
Yoksa içimi kemiren şiddet görme korkusu değil.
.......
Açık konuşmak gerekirse, ben pek insan sevmem.
People
27
6) DOKTOR (hastanede acilci)
08.05.2019 11:20:38
canımızdan bezdik.sağlıkta şiddet ve hakaret artık normal oldu.savcı ve hakim ilgilenmiyor.kanunlar saldırganı tutuyor.
People
33
7) dr (dr)
08.05.2019 09:00:59
m. murat(dr) ye cevaben :
Değindiğiniz konuyu ben de çok merak etmişimdir hep. Geçenlerde bunu bir veteriner arkadaşımla paylaştım. Hayvanları muayene ve tedavi ederken bir sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarını sordum. Kesinlikle bir problem olmadığını belirtti. Ama dedi ve ekledi, bütün sıkıntı
s a h i p l e r i n d e !!!!........
Veteriner de olsak değişen bi şey olmıyacakmış sayın meslektaşım
Problem homo sapienste ....
People
83
8) acilde (tabibACİLDE)
07.05.2019 16:26:56
sağlık bakanlığı sağlıkta şiddeti teşvik etmektedir.hasta hakları ve hasta memnuniyeti adı altında sağlıkta şiddet katlanarak artmaktadır.savcıya gık bile denemez.sağlıkçı şamaroğlanı olmuş.
People
53
9) Dr (Doktor)
07.05.2019 15:49:50
nasıl bir insan grubu; yakını vefat etti diye hiç tanımadığı yoldan geçen biyoloğu öldüresiye döver; üç kuruş için gece yarısı hastaneyi temizleyen temizlik işçisini ısırır; bekleyen çocukların üstüne camların gelmesine sebep olur; kırk derece ateşli onlarca çocuk evlerine ya da başka hastanelere gitmek zorunda kalır. Doktorsuz kalın; ambulansı görün ama yetişemesin size; hastaneye ulaşın ama kapısından girmeniz nasip olmasın inşallah.
People
34
10) Nilgün Yalçın (Pediatri)
06.05.2019 23:51:43
Elleri kolları kırılsın inşallah. Bir veteriner abimiz "doktorlar kendi işine baksın" demiş ama işte istemeden de olsa onların alanına giriyoruz !:(
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)