Hastasından 20 bin lira 'bıçak parası' istediği iddia edilen doktor gözaltına alındı
Düzce'de iş kazası sonrası elinden ameliyat olması gereken hastadan 20 bin lira 'bıçak parası' talep eden plastik cerrahi uzmanı A.G. ve sağlık memuru İ.Ü., ücretin 5 bin lirasını alırken polis ekiplerince yakalandı.
Hastasından 20 bin lira 'bıçak parası' istediği iddia edilen doktor gözaltına alındı
02 Aralık 2021 17:14 - DHA Murat KÜÇÜK

Düzce'de geçirdiği iş kazası sonrası eli kesilen hasta, tedavisi için başka bir ildeki hastaneye sevk edildi. Burada Estetik ve Plastik Cerrahi Birimi'nde tedavi gören hastaya, ameliyat olması gerektiği söylendi.

Estetik ve plastik cerrahi uzmanı Dr. A.G. ve sağlık memuru İ.Ü., hastadan 'bıçak parası' olarak 20 bin lira talep etti. Hasta ve yakınları ise durumu polise bildirdi. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine çalışma başlattı.

Doktor ve sağlık memuru, paranın 5 bin lirasını aldıkları sırada yakalandı. Seri numaraları belirlenmiş paraları alan ve gözaltına alınan doktor ile sağlık memuru, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
0
1) alp yılmaz (sağlık çalışanı)
06.12.2021 10:36:37
ismail yeteneğin yorumu her şeyi açıklıyor.acaba yetenek doktorun birinci derece yakın akrabasından bu rüşvet istenseydi yorumu böyle olurmuydu asla.devletin imkanlarını maaşını beğenmiyorsan e, yüzlerce özel hastane var gidersin. dr luğuna güvenirsin alırsın istediğn parayı.bıçak parası vb rüşvet işleri eskide kaldı zaten kendisini de asla hayır etmeyecek gönülsüz parayı almak başlıca yanlış.görevini layığıyla yapan hekimlerimize selam olsun her zaman baştacılar.
People
1
2) Ali ayhan (Doktor)
03.12.2021 22:58:48
Maaşa zam verme! Hakime 20 hekime 5 layık gör. Muayenehane için bin tane şart koş. Fakirleştir. Taş mı yiyecek bu hekimler. Yazıklar olsun!!!
People
44
3) ismail yetenek (dr)
02.12.2021 22:58:31
peki doktoru enselettikten sonra nolmuş?kopan el yerine dikilmişmi?
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)