Hekimlerden Bakanlığa: Başasistanlık Sınavı tekrar ertelensin!
Sağlık Bakanlığı daha önce 4 Temmuzda yapılması planlanan Başasistanlık Sınavını 26 Eylül tarihine ertelediğiniz duyurmuştu. Hekimler tekrar ertelenmesini istiyor
Hekimlerden Bakanlığa: Başasistanlık Sınavı tekrar ertelensin!
14 Eylül 2020 15:09 -

Sağlık Bakanlığı uzun süredir yapılmayan Başasistanlık Sınavını 4 temmuz tarihinde yapılacağını duyurmuştu. Ankara’da yapılacak sınava bir çok branştan yaklaşık 4 bin hekimin katılımı bekleniyor. 

Ancak Sağlık Bakanlığı Temmuzda yapılacak Sınavın pandamı nedeniyle virüsün yayılımını önlemek için 26 Eylüle ertelediğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada 26 Eylül 2020 tarihinde yapılacak olan yazılı sınava girmeye hak kazanan adayların 11.09.2020 tarihi saat 10:00’dan itibaren Sınav Uygulama Kılavuzu' nu inceleyerek üyelik işlemlerini tamamlamaları ve kılavuzda belirtilen tarihte aday giriş belgelerini almaları gerektiği bildirildi.

Medimagazin’e ulaşan hekimler ise, sınavın tekrar ertelenmesini istiyor. Kovid vaka sayılarının Temmuz ayından daha fazla olduğu Eylül ayında, yaklaşık 4 bin hekimin Ankara’ya gelmesinin riskli olacağını bildiriyor. Sınava girecek hekimlerin bir çoğunun hasta veya izolasyonda olduğunu belirten hekimler, Bakanlığın 26 Eylül kararını tekrar değerlendirmesini istiyor.

Anahtar Kelimeler:

basasistanlik sinavi

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
35
1) Purolog (Dr)
15.09.2020 20:52:29
Bu sınava her defasında hazırlandım. Ancak mesela ben mart ayından beri evden dışarı sadece işe gitmek için çıktım. İki sokak yakınımda oturan anne ve babamı bile uzaktan gördüm. Temmuzda durum çok daha iyiyken yapılmayan bu sınavının bu durumda hele ki Ankara yapılması son derece gayrimantıki, ancak bir akıl tutulması sonucu olabilecek bir karar olabilir. Arkadaşlarım arasında en az 10 kişi biliyorum ki sınava nasıl gidecez nerede kalacaz nerede yemek yiyecez, nasıl çoklu temastan korunacaz diye düşnenenler var. Ve tüm tanidiklarimda sınavın salgın nedeniyle ertelenmesini istiyor. Bir çok arkadaşım halen yoğun şekilde covid nöbeti tutup polklinik yapıyor. Bölüm ve yaşadığı yer açısından derdi olmadan sınava çalışan ancak azınlık ve hırstan gözü kör olmuş yada torpilini ayarlamış yerini garantileyen empati yetilerini kaybetmiş bazıları sınavın simdi yapilamsi isteyebilir. Bu sınavın aşı bulunup uygulaması yaygınlastiktan sonra 2021 Mayıs temmuz gibi yapılması en mantıklısı gibi...
People
29
2) DR.S.Y (DOKTOR)
15.09.2020 18:26:41
EVET 2 YILDIR SINAVIN YAPILMAMASININ MAĞDURİYET OLUŞTURDUĞU KESİN.
LAKİN BENCE KESİNLİKLE ERTELENMELİ.
SINAVA HAZIR OLMAMA RAĞMEN 1600'E YAKIN COVİD-19 LA MÜCADELE EDEN HEKİMİ TÜRKİYENİN DÖRT BİR TAFARINDAN ANKARAYA TOPLAYIP SINAV YAPAMANIN NE ACİLYETİ VAR BEN DE ONU ANLAMIYORUM. TEMMUZ AYINDAN DAHA İYİ DURUMDAYIZ DA BENİM Mİ HABERİM YOK!!!

HEM DE COVİD VAKALARININ ANKARADA ZİRVE YAPTIĞI Bİ DÖNEMDE... SIRF BİRİLERİNİN SABRI KALMADI DİYE SINAV YAPILMAZ.. EMİN OLUN KİMSE OYUN OYNAMIYOR, HERKES PANDEMİYLE MÜCADELE EDİYOR... AKLIN YOLU BİR..
People
22
3) uzmandr222 (uzman dr)
15.09.2020 08:41:08
Tam 2 yıldır bu sınavı bekliyorum. 2 kez ertelendi zaten, yaşadığımız mağduriyetin haddi hesabı yok. 10 gün kala 1 kez daha ertelenmesine tahammül edemeyecegim. Sınavı bekleyen hiç bir doktorun ertelemesini istediğini sanmıyorum. İsteyenler muhtemelen hazırlanmamış vs. olabilir. Üstelik vaka sayısının yakın zamanda azalacağına dair bir beklenti yok. KPSS gibi daha geniş katılımın olduğu sınavlar yapılıyor da bu sınav neden yapılmasın.
Sonuç olarak 2 yıldır bekliyoruz, sabrımız kalmadı, herkes kendine göre planını yapmış. 3-5 hekim istedi diye tekrar mağdur olmayalım, ertelenmesin lütfen.
People
17
4) Dr.Yilmaz (Dr)
14.09.2020 19:20:26
2 yıldır yapılmasını bekliyoruz...
Ertelendi mağdur olduk..
Geç bile kaldı..
Süreç bu kadar belirsiz iken hangi risksiz tarihe ertelensin ki?
Belki ben de kazanamayacagim ama umrunda değil.. olsun da önümüze bakalım!

People
17
5) Dr.y (Dr)
14.09.2020 19:03:45
Hayır böyle bir talep ancak üç beş kişide vardır..2 yıldır yapılmayan bir sınav,siz daha neyin ertelenmesinden bahsediyorsunuz!!
Taraf olmanız doğru değil.
Şimdiye kadarki sınavlarda yuzbinlerce kişi girdi, bundaki 4-5 bin kişi !! İnsaf ediniz!!
People
26
6) Serkan m (Doktor)
14.09.2020 18:29:24
Çocuk oyuncağı mı bu... Sınava 10 gün kala...
Yüzlerce sınav yapılırken sadece dert başasistanlık sınavı mı???
1 ay 3 ay ertelenmesinin anlamı var mı süreç farklı mı olacak...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)