Hoca gibi hoca rektör gibi rektör! Öğrencisinin isteğini geri çevirmedi!
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Twitter üzerinden kendisini mention'layarak telefon faturasının ödenmesini isteyen öğrencisini geri çevirmedi
Hoca gibi hoca rektör gibi rektör! Öğrencisinin isteğini geri çevirmedi!
23 Mart 2017 -

Akdeniz Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları AD Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ünal, resmi Twitter hesabı üzerinden kendisine ulaşarak telefon faturası borcunu ödemesini isteyen öğrencisini geri çevirmedi.

'GERİ ÖDEME İSTEMİYORUM’

“Sayın hocam siz bu seferlik ödeseniz bursum yatınca size veririm” mesajıyla 92 lira 60 kuruşluk faturanın ekran görüntüsünü gönderen Baran Elbir isimli öğrenciye yanıt veren Rektör Ünal, “Tabii ki ama geri ödeme istemiyorum” dedi. 

Yanıt karşısında ikinci bir paylaşım yapan AÜ öğrencisi Elbir, “Hoca gibi hoca rektör gibi rektör. Teşekkürler hocam” mesajını paylaştı.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
10
1) Osman D (Doktor)
27.03.2017 09:32:52
Burada öğrencinin yaptığı gereksizlik. Hocanın yaptığı alaturkalık. İşin medyaya yansıması ise tam anlamıyla bayağı bir durum. Üniversitelerde maddi anlamda zor duruma düşen öğrenciler olabilir. (Tabii zor durum tanımına ödenemeyen 250 Tl lik cep telefonu faturaları girmez.) Rektör, böyle öğrenciler için üniversite döner sermayesinden bir fon ayırabilir (diyelim %0.5 ini). Sonra da öğrencilerin başvurularını değerlendirmeleri için beş hocadan oluşan bir komisyon kurar. Bu komisyon, her üç ayda bir toplanarak başvuruları değerlendirir. (Bu başvurular da tam bir gizlilik içerisinde yürütülür). Öğrencilere hayati öneme sahip ve karşılamakta zorlandıkları alanlarda (belediye otobüsü bileti, barınma gideri, gıda yardımı gibi) ayni ya da nakdi yardımlarda bulunmak için kararlar alır, bunu onaylayarak rektörlüğe bildirir.
Yani diyeceğim, bu işler ciddi ve kurumsal bir yapıda yürümeli, medyaya da ifşa edilmemelidir. Şu anda yiyecek kuru ekmeği zor bulan, otobüs bileti alamadığı için günde 10 km yolu yürüyerek okula giden ve bunu gurur meselesi yaptığı için kimselere belli etmemeye çalışan ne gençlerimiz var. O nedenle, biraz ciddiyet lütfen.
People
3
2) Nesrin acar (emekli)
25.03.2017 01:45:51
Maşallah hocam,,,allah razı olsun.
People
7
3) serdar savacı (hekim)
24.03.2017 08:51:29
Hocalık erdem işidir. Bu şekilde sadece aşağılanmış olur. Her isteyene para vermek etrafımızda zavallıları çoğaltmaktan başka işe yaramaz. Balık vermek değil balık tutmayı öğretmek hocalık ve eğitmenliktir.
People
9
4) uz.dr.oğuz (uz.doktor)
24.03.2017 03:24:30
Sayın hocamı en son 12 yıl önce gördüm ve konuştum, tanıdığım kişiler içerisinde böyle bir konuyu reklam yapabilecek en son insanlardandır kendisi. Bir elin verdiğini diğer el bilmemeli diyen bir adamdır. Bence bu haber de onun bilgisi dışında yayınlandı. Emin olun böyle bir haber olacağını bilse ne o tweet i atar, ne de böyle bir konunun basına yansımasını isterdi, hatta engel bile olurdu. Lütfen kendisini tanıyıp bilmeden böyle bir olayı reklam yapıyor demeyiniz. Orada söylediği geri ödeme istemiyorum sözü samimiyeti ve içtenliği nedeniyledir emin olun. O öğrenci arkadaşı hakikaten ve içtenlikle kardeşi gibi gördüğü içindir.
People
3
5) mehmet demir (hekim)
23.03.2017 23:34:12
Süper bir davranış. Bu öğrencide iş var.
People
17
6) Mehmet Akdağ (Op.Dr.)
23.03.2017 19:29:26
Akdeniz Üniveritesi rektörü Mustafa Ünal hocayı tanımayanlar ön yargılı yorum yazmasınlar. İnanın birçok kişilere sayısız yardım yapmıştır. Kendisi aynı zamanda Göz Hastalıkları Profesörüdür. Hastalara yaklaşımına, asistanlarına yardımına, çevresine yaklaşımına aynı üniversitede asistanlığım döneminde birçok kez şahit oldum. Bir söz vardır 'Büyüdükçe küçülmek', Mustafa hoca işte böyle biri. Ulaşılabilir , mütevazi.. Üniversite için Mustafa hoca ciddi bir şans.
People
66
7) ali candan (dr)
23.03.2017 15:24:35
öğrencinin de 92 tl lik faturası olması ilginç.
People
9
8) dr.ocar (op.dr)
23.03.2017 15:24:30
teşekürler
People
59
9) bmc (dr)
23.03.2017 14:22:47
iyilik yap denize at demişler..iyiliği reklam yapmak değerini azaltır..erdemli davranış geri ödemeyi istememe değil, uygun olunca ödersin şeklinde söylemde bulunmaktır..showdan başka birşey değil bu haber..rektör kendini parlatmak için bile ayarlamış olabilir!
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
26.10-25.11ÖZEL KIRIKHAN BİLİM HASTANESİ - NÖROLOJİ UZMANI ARANIYORPersonel Arayanlar