İki asistan doktor darp edildi, saldırgan yine serbest!
 Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görevli 2 araştırma görevlisi, hasta yakını tarafından darbedildikleri gerekçesiyle şikayetçi oldu.
İki asistan doktor darp edildi, saldırgan yine serbest!
23 Mayıs 2020 15:00 -

KIRIKKALE-İddiaya göre, bir hasta yakını, Kadın Doğum Hastalıkları Servisinde düşük tehlikesi geçiren eşinin durumundan aynı bölümde araştırma görevlisi olarak görev yapan Ebubekir Yılmaz'ı sorumlu tutarak serviste tartıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine hasta yakını Yılmaz'ı serviste darbetti. Bu sırada araya girmek isteyen araştırma görevlisi Simge Katrancı da koluna darbe aldı.

Yılmaz ve Katrancı, daha sonra darp raporu alarak hasta yakınından şikayetçi oldu. 

Kendisinin de darbedildiği iddiasıyla raporu alan ve gözaltına alınan hasta yakını, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Ebubekir Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanın olaydan 2 gün önce nöbetçi olduğu gün kanama şikayetiyle hastaneye başvurduğunu, gerekli tetkikleri yapıp sorumlu hocasıyla görüştükten sonra hastanın yatışının yapıldığını söyledi.

Bir hafta önce de Kovid tedavisinden sonra taburcu oaln Dr.Ebubekir Yılmaz "Koronayı yendik, sağlıkta şiddeti yenemedik" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

kirikkale

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
4
1) se (uzman dr)
27.05.2020 12:40:33
Cezanın süresini arttırmaktan ziyade caydırıcılık sağlanmalı, bu da saldırganın hangi gerekçe olursa olsun gözaltına alınması, fiziksel şiddet varsa basit yaralanma olsun olmasın şahsın tutuklanmasıdır. Yani kişi, sağlık çalışanına saldırırsa başının yanacağını bilmeli. Sokağa çıkma yasağını hemen cezalandıran sistem, doktoru/hemşiresi şiddete maruz kalınca hemen cezayı kesmeli.
People
3
2) Salih (Doktor)
26.05.2020 19:37:44
Geçmiş olsun genç doktorlara ... kü garip bir yer danıştığı hocası kesin Ankara’da kalıyordur ..yani 80 km uzakta ..acil durumlara müdahale etmesi imkansız
People
17
3) c.t. (uz.dr.)
26.05.2020 11:17:21
Arkadaşlar, burada kapsam dışı bir durum falan yok, yasanın eskiden farkı ceza ertelemesi olmaması. Tutuklu yargılanma zaten yok. Ceza ertelemesi olmaması hapis yatacağı anlamına da gelmiyor, hükümlü, ceza alıyor ama cezaevine girmiyor, yatarı yok. Yeni yasa için güzel bir algı yaratıldı ama bomboş .
People
34
4) r.yilmaz (Dr)
25.05.2020 09:35:34
Yasa çıkmamış mıydı? Bu olayda kapsam dışı olan durum mu var !? Yazık..!
Şiddet devam ettikçe, cezası caydırıcı olmadığı ve malpraktis yasası makul bir şekilde revize edilmediği sürece hiçbir sağlık politikası başarılı olamaz. Başarılı gibi gözüken durum, bu iki faktörün giderilmesi halinde oluşacak başarı düzeyinin tahminen en fazla üçte ikisi düzeyde olur..
Çok geçmiş olsun!
Bayramınız mübarek olsun.
People
18
5) mustafa özyörük (diş hekimi)
24.05.2020 17:35:00
hani yasa çıkmıştı
People
22
6) alpaslan pıçak (uzm doktor)
24.05.2020 17:27:32
hani nerde saglıkta siddet yasası çıkmıştı.
People
28
7) Dr (Doktor)
23.05.2020 19:59:33
Hani 1 ay önce sağlıkta şiddet yasası çıkmıştı. Yalan dolan bizi kandırmacadan başka bişey değilmiş. Bunu yapanlar gözaltına alınıp 1 saat sonra bırakıldı. Yazıklar olsun.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)