İnovatif ürünler görücüye çıktı
Hasta bakımı, bakım maliyetinin azaltması ve hemşirelik hizmetinin kalitesini artırılmasını amaçlayan patentli ürünler  EXPOMED’de görücüye çıktı.
İnovatif ürünler görücüye çıktı
13 Nisan 2017 -

İnovasyon gönüllüsü ve profesyonel yaklaşımlarıyla hemşireler tarafından kurulan “İnovatif Hemşireler Derneği” geliştirdikleri patentli ürünlerini 30 Mart-2 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen EXPOMED Fuarı’nda sundu. 

Hasta bakımı, bakım maliyetinin azaltması ve hemşirelik hizmetinin kalitesini arttırılmasının amaçlandığı projeler ile ilgili açıklamada bulunan Dernek Başkanı, Zeynep Kamil Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Dr. Yeliz Doğan Merih,  

 “Mesleğimiz için faydalı, fark yaratan, mesleki değişim ve gelişim sürecini destekleyen bilimsel çalışmaları hayata geçirmek üzere yola çıktık. Sağlık sektöründe hastalarımızın ve bizlerin ihtiyacı olan ürünleri tespit edip, geliştirilmesini sağlamak amacıyla da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geliştirdiğimiz yeni ürünlerle ayrıca ülkemiz ekonomisine de katma değer sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Bu kapsamda bugüne kadar 150 tıbbi buluşun 30’unun sertifikalandığını bilgisini veren Merih,
 ‘’Diğerlerinin de patent süreci devam ediyor. Bunlar arasında; cerrahi aletler ve iğneler, doğum sonu kanama önleyici cihaz, yenidoğan yoğun bakım ürünleri (formül süt hazırlama cihazı, nefes öğreten yatak, ağlama sensörü, hasta konforunu destekleyici sürgülü yatak, pozisyon veren ve masaj yapan yatak, akıllı ürodinami cihazı, hasta mobilizasyonuna destek olarak giyilebilen serum askısı ve foley sonda askısı, süt sağma cihazları, ilaç navigatörleri, ilaç güvenliği için kontrol kalemleri, çok yönlü hasta bakım arabaları bulunuyor.” ifadelerini kullandı. 


 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA
07/04-10/04 41. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİ ÇOCUK... İSTA
12/04-13/04 Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019 RADYOLOJİ ANKA
12/04-14/04 Hedef Kanser 2019 TIBBİ... KIBR
10/04-14/04 Türk Toraks Derneği 22. Yıllık Kongresi GÖĞÜS... ANTA
19/04-21/04 17. Karadeniz Oftalmoloji Derneği Kongresi GÖZ... İSTA