İsmini bir Türk’ten alan hastalıkla ilgili Türkiye'den bir grup nöroloğun çalışması dünyada yankı buldu!
Türkiye’den 53 nöroloğun Behçet hastalığı ile ilgili yaptığı çalışma, uluslararası önemli bir dergide yayınlanırken, Editorial olarak ayrıca bir yazı yayınlanan dergide çalışmanın Behçet hastalığıyla ilgili yeni bir bakış açısı getirdiği vurgulandı
İsmini bir Türk’ten alan hastalıkla ilgili Türkiye'den bir grup nöroloğun çalışması dünyada yankı buldu!
18 Eylül 2018 - MEDİMAGAZİN

Türkiye'den 'The Stroke Study Group'da yer alan 53 nöroloğun katıldığı ‘Behçet Hastalığı ve beyin toplardamar tutulumu’ ile ilgili yaptıkları çalışma Romatolojinin saygın dergisinden övgü aldı. Koordinatörlüğünü Prof. Dr. Derya Uludüz ve Prof. Dr. Taşkın Duman’ın yürüttüğü çalışma İngiliz Romatoloji Derneğinin çıkardığı ve impact faktörü 5.2 olan Rheumatology’de yayımlandı. Çok merkezli çalışma için Rheumatology'de Editorial bir değerlendirme de yazıldı. 
 

 


ÇALIŞMAYA ÖVGÜ: YENİ BAKIŞ AÇISI GETİRİYOR
Değerlendirme yazısında çalışmanın çok iyi tasarlandığı ve sonuçlarının oldukça güçlü ve güvenilir olduğu belirtilirken Behçet hastalığı alt grubu olarak bugüne kadar bildirilmiş en geniş olgu grubunu içerdiği belirtildi. Behçet Hastalığını diğerleri ile etiyolojik olarak karşılaştırarak yeni bir bakış getirdiği belirtilen Editorial yazıda şunlara dikkat çekildi:
Behçet için kesin bir tanı testi yoktur ancak hastalığın ilk kesin belirtisi trombotik bir olay olabilir. Bu nedenle Serebral ven trombozu veya derin ven trombozu ile başvuran hastalarda mutlaka her olguda Behçet Hastalığı akılda tutulmalıdır.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
14
1) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
18.09.2018 11:52:09
Eski köye yeni adet getirmenin faydalı olduğu ve kıymetinin de bilineceğinin en güzel örneği.
People
6
2) se (uzm dr)
18.09.2018 11:13:07
Tebrikler.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori