İstanbul Cerrahpaşa'yı yeni rektörü anlatıyor: Cerrahpaşa yerinde hizmete devam ediyor
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin yenilenen yüzü ve mimari gelişimini yeni rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın anlatıyor. Aydın özellikle hem eğitimin hem hasta hizmetlerinin devam ettiğinin altını çizdi
İstanbul Cerrahpaşa'yı yeni rektörü anlatıyor: Cerrahpaşa yerinde hizmete devam ediyor
07 Ağustos 2018 - MEDİMAGAZİN

MEDİMAGAZİN-

 

 

"İstanbul Cerrahpaşa Tıp FaküttesiRektör Prof. Dr. Nuri Aydın İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa kurulduğunda aslında bu kuruma ismini veren Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’dir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ülkemizin en köklü tıp fakültelerinden biridir. Bulunduğu yer itibarıyla sur içerisinde tüm ulaşım ağlarına yakın ve yaşayan bir kent hayatı içerisindeki fakültemizdir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi verdiği tıp hizmeti ve eğitimi ile ülkemizin en üst düzeyde hizmete kavuşmuş olan bir tıp fakültesidir. Öğretim üyelerimizin yeterliliği, yurt dışı ile bağlantıları ve ortaya çıkardıkları uluslararası yayınları dünyaca kabul edilmiş ve birçok uluslar arası dergide basım şansı yakalamış, ciddi makaleler üreten ve ürünler ortaya çıkaran bir fakültemizdir.


Cerrahpaşa tapuyu aldı, taşınmıyor! 


‘Cerrahpaşa yerinde ve en modern şekilde inşa edilecek’

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi oldukça eski olan binalarını yenileme kararı almıştır. Bu karar çerçevesinde fakülte kendi içerisinde ve bulunduğu mevcut yer içerisinde yenilenmeye başlamıştır. Bu çalışmalar ilk aşamada bir proje ile ortaya konmuştur. Bu projenin ilk aşaması olan tüm fakülte alanının tapularının birleştirilme işlemine başlanmış ve eski binaların yıkım aşaması aşama aşama ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu bağlamda hala fakülte içerisinde bulunan bazı binaların boşaltılma işlemi devam etmektedir. Ancak bu eğitimde hiçbir aksamaya neden olmayacaktır. Hem eğitimin devam etmesi hem hasta hizmetlerinin devam etmesi tam kapasite devam etmektedir. Burada şunu net bir şekilde ifade etmek istiyorum.  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yerinde taşınmayacaktır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yerinde ve en modern şekilde inşa edilecektir.

Cerrahpaşa tıp Fakültesi ülkemizin en üst düzey öğrenci grubunu ağırlamaktadır. Türkçe Tıp Bölümümüz ilk 2000 öğrenci içerisinden öğrenci almaktadır.  İngilizce Tıp Bölümümüz ilk 350- 400 civarındaki öğrencileri almaktadır."

Anahtar Kelimeler:

cerrahpasa

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
21/03-23/03Sağlık Bilimlerinde Araştırma SempozyumuTIP EĞİTİMİİZMİ
27/03-30/0318. Nefroloji Kış OkuluNEFROLOJİKIBR
05/04-07/04TOD Nisan KursuGÖZ...ANKA
07/04-10/0441. PEDİATRİ GÜNLERİ ve 20. PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ GÜNLERİÇOCUK...İSTA
12/04-13/04Hacettepe Radyoloji BT Kursu 2019RADYOLOJİANKA
12/04-14/04Hedef Kanser 2019TIBBİ...KIBR
10/04-14/04Türk Toraks Derneği 22. Yıllık KongresiGÖĞÜS...ANTA