İzmir'de 2 aile hekimine yapılan saldırı kameraya böyle yansıdı!
İzmir'in Karabağlar ilçesinde görevli aile hekimleri Savaş Avcı ile Mehmet Akça, muayene olmak için sağlık ocağına gelen maskesiz hastayı uyardığı gerekçesiyle darp edildi. Kafasına demir çubukla vurulan Akça'nın hastanedeki tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Olay güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken; Dr. Avcı, "Tüm personel çok üzgün, hepimizin motivasyonu düştü" dedi.
İzmir'de 2 aile hekimine yapılan saldırı kameraya böyle yansıdı!
30 Haziran 2020 15:20 - DHA

Olay, dün saat 14.00 sıralarında, Karabağlar 4 No'lu Ali İhsan Çabuk Aile Sağlık Merkezi'nde meydana geldi. Aile hekimi Savaş Avcı'ya kayıtlı kadın hasta, yanında 2 erkekle birlikte, muayene olmak için sağlık ocağına geldi. Diğer 2 kişi sağlık ocağının dışında beklerken Avcı, maskesiz olan kadın hastayı uyardı. Maske takmayacağını söyleyen hasta, aile hekimi Avcı ile tartışmaya başladı. Bu sırada hasta yakını olan 2 erkek, Avcı'ya ve olaya müdahale etmek isteyen bir diğer aile hekimi Akça'ya saldırdı. Doktorlara küfür eden saldırganlar, Akça'nın başına demir çubukla vurdu.


Hasta yakınlarının darp ettiği 2 doktor hastanelik oldu!


Saldırganlar olay sonrasında koşarak kaçarken, Akça ambulansla İzmir Katip Çelebi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisine başlanan ve beyin tomografisi çekilen Akça'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı, hastanede müşahede altında tutulduğu bildirildi. Her iki doktor, saldırganlardan şikayetçi oldu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında saldırganlar Ç.Ş. (37), Ç.D. (21) ve Ç.V. (18) gözaltına alındı. Emniyete götürülen şüphelilerin verdiği ifadede, yoldan geldiklerini ve bu yüzden yorgun olduklarını, maskeyi bu sebeple takmak istemediklerini söyledikleri öğrenildi.

'MESLEĞİMİZİ VATANDAŞA HİZMET İÇİN YAPIYORUZ'

Olay anını anlatan aile hekimi Savaş Avcı, dün saat 14.00 sıralarında bir kadın hastanın geldiğini ve maske takmayı reddettiğini belirterek "Şahıslar seslerini yükseltmeye başladı. Doktor arkadaşım Mehmet Akça bana yardım etmek için odasından çıkıp koşarak geldi ve ikimizi birden darp ettiler. Kurumdaki kapımıza zarar verdiler. Açıkça söylemek gerekirse moralimiz çok bozuk. Sürekli basından da izliyoruz. Sağlıkta şiddetin bitmesini istiyoruz. Böyle mağduriyetler yaşamak istemiyoruz. Biz mesleğimizi vatandaşlarımıza hizmet için yapıyoruz Bu tarz olayların bir daha yaşanmaması için sayın Cumhurbaşkanımıza ve milletvekillerimize sesleniyoruz" dedi.

OLAY GÜVENLİK KAMERASINDA

Öte yandan olay anı, sağlık ocağındaki güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Görüntülerde, bahçede bekleyen 2 kişinin doktorlarla tartıştığı ve bir anda koşmaya başlayıp saldırdıkları gözüküyor.

İzlemek için tıklayınız...

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
10
1) ALİ (UZ DR)
02.07.2020 10:01:30
moralin motivasyonun azalmış kimin umrunda, aynı tas aynı terane, çözüm çok net ama dünya hayatında uygulanması zor, tüm iyi niyet tavsiyeleri boş lakırdı, her sağlık kuruluşunun hatta poliklinik girişlerinin önüne tam donanımlı, insana güven hayvana korku verecek güvenlik görevlisi koyacaksın bu öyle bir intiba bırakacak ki içeri girene bir yanlışın olursa ensendeyim hissi verecek.
saldıran, asayişi bozan olursa yapılacaklar
1- cezasını hukuka bırakmak (malum sonuç, şakadan içeri alıp bir güzel ağırladıktan sonra uğurlar olsun güle güle diyerek salıvermek, dışarı kahraman gibi çıkan azgına kalan işi tamamlayabilirsin bir daha yarım bırakma bizi de böyle boş boş meşgul etme demek anlamına geliyor)
2-hukuku emniyeti boş yere meşgul etmektense oracıkta adaleti tecelli ettirmek için el kaldıranın elini kırmak, düzeni asayişi bozanın kafasını gözünü yarmak
People
7
2) dr (acilde)
02.07.2020 09:58:41
sağlıkta şiddeti sağlık bakanlığı ve medya teşvik etmektedir.bu sebeble sağlıkta şiddet bitmezz.
People
38
3) sağlıkta (şiddet)
30.06.2020 17:33:05
Sağlıkçıların canları pahasına çalıştıkları böyle bir ortamda PES dedirten bir olay. Pes diye diye yorulduk. Vatandaşı üzmeyelim diye bunların (!) üzerine gidilmiyor. Aslında bunlar (!) gerçekten küçük bir gurup ve lafla küfle uslanacak tiplerden değiller. Yani bu gurubun üzerine gidilirse çoğunluk vatandaş küsmez. Kanunun ve uygulamanın dozunu artırmak şart. IV, bolus tarzında.... Sağlıkçı da huzura kavuşur, vatandaş ta... Devletimizin itibarı da artar. Kazan , kazan, kazan, bu kadar basit. Kaybeden maganda olur. Eee o kadar da olsun artık.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)