İzmir'de hastanede çıkan kavgada iki görevli yaralandı... İki kişi gözaltında
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, çocuğun ziyaretine izin vermeyen güvenlik görevlileri ile hasta yakınları arasında çıkan kavgada iki görevli yaralandı, iki kişi gözaltına alındı
İzmir'de hastanede çıkan kavgada iki görevli yaralandı... İki kişi gözaltında
18 Ekim 2018 - AA

Alınan bilgiye göre, hastanede göz tedavisi gören Osman A'yı (80) ziyaret etmek isteyen grupta bulunan 6 yaşındaki çocuğun, sağlığı açısından ziyaretinin uygun olmadığını söyleyen güvenlik görevlileri Özlem K. ve Bedri K. ile hasta yakınları arasında tartışma çıktı. 

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine hasta yakınları, güvenlik görevlilerine sopayla saldırdı. Kavgada iki görevli yaralandı. 

Boynundan yaralanan Bedri K, 13 yaş altındakilerin hastaneye alınmaması kuralını hasta yakınlarına hatırlattıklarını ancak şiddetle karşılaştıklarını ifade etti. 

Kafa travması geçiren Özlem K. ise hasta yakınlarının kafasına vurduklarını, küfür ve tehdit savurduklarını ileri sürerek saldırganlardan şikayetçi olduğunu kaydetti. 

Bu arada kavga anına ilişkin görüntüler, hastane çalışanlarının kameralarına yansıdı.

Olayla ilgili iki kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.
 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
33
1) acilde (pratisyen)
18.10.2018 21:55:38
dün acilde 24 saat nöbet tuttum.hasta yakınının saldırı ve hakaretlerine uğradım.ben ve hemşire arkadaşlar çok çok çirkin küfürler yedik.bizi bu hale getiren yöneticilerimize hakkımızı helal etmiyoruz.daha önceleri beyaz kod verdiğim bir vaka 2 yıl oldu daha mahkeme açılmadı.yazıklar olsun ,sağlıkçıyı bu hale düşürenlere.
People
26
2) Mehmet (Dr)
18.10.2018 13:54:49
İki saat sonra tekrar bırakılırlar .Travmayı yaşıyan yaşadığı ile kalır.Örneklerini çokça gördük.Umarım farklı birşey bu sefer yapılır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori