Kusma ve mide bulantısı: Hastanede 70 doktor besin zehirlenmesi geçirdi, ameliyatlar ertelendi
- Kusma ve mide bulantısı şikayetiyle acil servise başvuran Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli yaklaşık 70 doktor ve sağlık çalışanından 9'u tedavi altına alındı
Kusma ve mide bulantısı: Hastanede 70 doktor besin zehirlenmesi geçirdi, ameliyatlar ertelendi
19 Ocak 2018 -

Sakarya'da kusma ve mide bulantısı şikayetiyle acil servise başvuran yaklaşık 70 doktor ve sağlık çalışanından 9'u, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli yaklaşık 70 doktor ve sağlık çalışanı, dün öğle yemeğinin ardından kusma ve mide bulantısı şikayetiyle hastanenin acil servisine başvurdu.

Burada yapılan tahliller sonucunda 9 kişi tedavi altına alınırken, diğerleri ise yapılan kontrollerin ardından taburcu edildi.

Medimagazin'e gelen bilgilere göre, doktorların zehirlenmesinden dolayı bazı ameliyatlar ertelendi.

İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili inceleme başlatırken, Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri yemeklerden numuneler aldı.

Yapılan incelemelerin ardından sağlık personelinin şikayetinin sebebi tespit edileceği öğrenildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
2
1) uzman (dr)
19.01.2018 21:58:46
hastane yemekleri berbat.özellikle nöbetlerde yemekler yenmez hale geliyor.parası olan dışardan yemek söylüyor.hastane yemek ihale sistemi berbat.yemekler çok kötü.
People
19
2) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
19.01.2018 14:42:32
Her yerde Rezalet Dizboyu..
Hatta Gırtlağa dayandı...

Meslektaşlara Şifa Diliyorum..
Geçmiş olsun..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori