Kütahya’da Sağlık İhtisas Üniversitesi kurulacak
AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, kente Sağlık İhtisas Üniversitesi kurulması yönünde çalışma başlatıldığını bildirdi.
Kütahya’da Sağlık İhtisas Üniversitesi kurulacak
06 Mart 2018 -

ANKARA-Kavuncu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sağlık İhtisas Üniversitesinin kurulmasıyla birlikte Kütahya'nın Türkiye'nin en nitelikli ve kapsamlı rehabilitasyon tedavilerinin yapıldığı il haline geleceğini söyledi.

İhtisas Üniversitesini, Dumlupınar Üniversitesinin desteklemesi gerektiğini belirten Kavuncu, şöyle konuştu:

"Şu anda beş tane üniversiteye misyon verilmiş ve ihtisas üniversitesi haline getirilmiştir. Bu ihtisaslardan sağlık ve rehabilitasyon alanında bir olaya talip olabiliriz. Bunda da en büyük çıkışımız Kütahya'nın ikinci bir devlet üniversitesine sahip olmasıdır. İkinci üniversitenin ise mevcudun paraleli veya eşi benzeri klonlanmış şekli olmasının da imkanı ve ihtimali yoktur. Bunun en akılcı çözümü üniversitemizin ikiye bölünmesi, içinden sağlıkla ilgili ögelerin çıkarılmasıdır."

Kütahya’ya Sağlık İhtisas Üniversitesi kurulmasının en mantıklı ve rasyonel çözümlerden biri olacağını aktaran Kavuncu, “Biz böyle bir üniversiteye rehabilitasyon alanında ihtisas üniversitesi misyonu alıp, ek bütçe, ek kadro imkanlarını elde edebiliriz. Bunun ötesi yaşlı sağlığı ve rehabilitasyon anlamında dünyada mükemmeliyetçi merkezlerinden birisi olmaya da talip olma imkanımız olur. İkinci üniversite kurulması anlamında çalışmalarımızı ve taleplerimizi ilettik, altyapı planlarımızı hazırladık, YÖK ile teknik çalışmayı yapmak adına Cumhurbaşkanlığımızın ve Başbakanlığımızın referansıyla orada çalışma yapabilmek için görüşme gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı. 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Mustafa Durmazgil (Emekli)
20.04.2018 14:50:23
Ne kadar dar karınlı insanlar var ya insan bu kadar mı cahil olur birkere büyük şehirlerin hepsine 3 veya 4 saat mesafede termal kaynaklar bakımından bu bölgenin en iyilerinden yollarının hepsi duble yol havaalanı 20 dakika mesafede altyapımız çok iyi durumda ormanlarımız
temiz doğamızla en çok hizmet almaya hak eden şehirdir kütahya 3 kişi çıkmış cahil cahil yazı yazmışlar gelin kütahyamıza inceleyin öyle konuşun Türkiyemiz hep ne çektiyse böyle haset cahillerden çekmiştir.
People
7
2) kemal dostca (uz.dr)
07.03.2018 10:42:14
Planlama ve istihdam komisyonunun görevi ülkedeki sağlık gücünün ve hizmetlerinin dengeli bir şekilde dağılmasını yönetmektir. İzmir, Antalya, Konya,Adana gibi nüfusu 2 milyonun üzerinde büyükşehirler varken, nüfusu 250 bin olan, doğru düzgün havalimanı olmayan, karayolu ulaşımı sıkıntılı Kütahya'ya Ülkemizin en nitelikli ve kapsamlı rehabilitasyon hastanesini, ihtisas hastanesini yapmak kaynakların yanlış kullanılmasından başka bir şey değildir. Vekillerin şehir perspektifinden çıkıp, ülke perspektifinden bakabilmesi ve 80 milyonun geleceği açısından adil planlamalar yapabilmesi dileğiyle
People
20
3) m. murat (dr)
06.03.2018 21:38:01
Parti yandaşlarına yeni istihdam yaratmak için... Pek bir şey üretmeyecek.
People
20
4) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
06.03.2018 16:14:41
Bazen burada haberleri okurken televizyondaki sulandırılmış haberleri seyrediyor gibi oluyorum. Başlıkta “Kütahya’da Sağlık İhtisas Üniversitesi kurulacak” yazıyor, altını okuyorsunuz daha ortada ne bir onay var ne de ortak karar. Hızlı gündem değişiklikleri nedeniyle haberleri düzenlemeye zamanınız kalmıyor mu ?
People
21
5) ali çantabey (hekim)
06.03.2018 15:46:25
kütahya eskişehire 45 bursaya 1 saat mesafede .. ne gereği var ki.. uludag üniversitesi yada osmangazi tıp fakültesi güçlendirilse daha iyi olmaz mı ? eskişehirden yada bursadan hasta kalkıpta kütahyaya tedaviye gitmez..atıl olmasa bari..
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer
14/12-16/128. Ulusal Sitopatoloji KongresiTIBBİ...İZMİ