'Kuvözdeki bebek için para istediler' iddiasına hastaneden cevap
Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan Azeri Narmın-Rauf Hasanlı çiftinin 6 aylık dünyaya gelen 700 gramlık bebeğinin pasaportu olmadığı için, sevk edildiği Denizli Devlet Hastanesi'nin tedavi için 800 TL masraf istediği iddia edildi. Çıkan haberi yalanlayan hastane yetkilileri, “Bebek tedavisi devam ediyor ve herhangi bir ücret talep edilmedi” açıklamasını yaptı. 
'Kuvözdeki bebek için para istediler' iddiasına hastaneden cevap
10 Ekim 2017 - İHA

Azerbaycan’dan 5 yıl önce Türkiye’ye geldikten sonra çalışma iznini alan Rauf Hasanlı, bir süre sonra eşi Narmın Hasanlı’yı da getirerek, Marmaris’e yerleşti. Narmın Hasanlı, 6 aylık hamile iken Marmaris Devlet Hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olan Hasanlı, Aydın Muğla ve Nazilli Devlet Hastanelerinde, acil müdahale için yer bulunamayınca Denizli’de özel bir hastaneye sevk edildi. 3 Eylül’de, özel hastanede doğum yapan Narmın Hasanlı’nın 700 gramlık bir kız bebeği dünyaya geldi. Burada 28 gün kalan kız bebeğin 28 günlük ücreti SSK tarafından ödendi. 

Çocuğun kimliği ve pasaportunun çıkartılması için Ankara Büyükelçiliğine başvurdu. Ancak Büyükelçiliğin, ‘çocuğu getir dediği’ iddia edilirken, kuvözdeki bebeğin babası Rauf Hasanlı ise hastanenin günlük masraf için 800 TL istediğini iddia etti. 

“Her uyruktan hasta geliyor, ücret talep edilmiyor”

Konu ile ilgili açıklama yapan Denizli Devlet Hastanesi yönetimi herhangi bir ücretin talep edilmediğini söyledi. Büyükelçiliğin bebeği isteme yerine kendilerinden yazılı talepte veya bakanlık aracılığıyla bebeğin varlığını kanıtlayacak bir yazı isteyebileceğinin altını çizen hastane yetkilileri, “Hastanemize daha önce birçok yabancı kişi başvurdu ve bunlardan herhangi bir ücret talep edilmedi. Ücret talebi, hasta taburcu edildikten sonra evrakları ilgili kuruma gönderiliyor, o kurum da gönderilen evrakları ilgili büyükelçiliğe göndererek halleder. Hastanemize acil başvurularda, uyruğu ne olursa olsun, hiçbir şekilde, kimlik ve pasaport ibrazı zorunlu tutulmayıp, derhal tedavisi başlamaktadır. Ve yapılan tedavi için tedavi sırasında ücret talep edilmemektedir” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

para hastane bebek

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Lapis Lazuli (Dr)
11.10.2017 16:54:37
Bu insanların hepsinin sağlık harcamaları bizim ödediğimiz vergilerden karşılanıyor. 800 tl yi ödeyemeyenler çocuk yapmasın bir zahmet. TC çalışanlarının ödediği vergiye güvenip mi yapmış çocuğu? Bize ne yeter artık.
People
8
2) uzmandoktor (Uzman)
11.10.2017 08:09:24
Şimdi birde Azeriler çıktı yarında Suriyeliler ve başkaları. Değil devlet hastanesinin bu hastadan ücret talep etmesi özel hastanelerin bile talep etmesi sözkonusu bile değil. Külliyen yalan kokan bir iddia. Burda asıl konuşulacak konular başka.

1-Birincisi bebeğin resmî işlemleri için 700 gr Lık bebeği elçiliğe isteyen akıl yoksunları
2-sağlığın bu kadar ucuz ve kolay ulaşılabilir olduğu (bu doktorların emeği ve varlığı üzerinden oluşturulmuş bir durum) ülkemizde şımardıkça şımaran hasta yakınları, istedikçe isteyen ve verilen ( sağlık çalışanlarından alınıp) hasta yakınları
3- bu saçma sapan iddia niye haber yapılır
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori