Manisa'da rüşvet aldığı iddia edilen hekim gözaltına alındı
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Plastik Cerrahi Bölümü'nde görev yapan Yrd. Doç. Dr. Mustafa K. E., rüşvet aldığı iddiasıyla gözaltına alındı. Olay, Manisa'nın Yunusemre ilçesinde bulunan Celal Bayar Üniversitesi'nde meydana geldi
Manisa'da rüşvet aldığı iddia edilen hekim gözaltına alındı
27 Kasım 2018 - Yeni Asır

Bel fıtığı olan ve karın bölgesinde yağların toplanması sonucu yürüyemeyecek hale gelen Sevinç Tosun (52) isimli hasta, ameliyat olmak için kızı ile geldiği hastanede Plastik Cerrahi Bölümde görevli Yrd. Doç. Dr. Mustafa K. E. ile görüştü. Görüşme sonrası doktor bu ameliyatı yapabileceğini söyleyerek, "Masrafı 8 bin 600 lira. Parayı isterseniz hastaneye yatırmayın bana elden 5 bin 600 lira verin ameliyatınızı yapalım" dedi

HASTANE BAŞHEKİMİNE BİLDİRDİ

Konuşma sonrası yaşlı kadının kızı Yeşim Kadriye Pınar, doktorun elden para istemesinden şüphelenerek durumu hastane başhekimine bildirdi. Hastane başhekimi ise, daha önce de buna benzer duyumlar aldığını fakat hasta yakınlarının şikayetçi olmamasından dolayı bir şey yapamadığını, şayet şikayetçi olurlarsa gerekli soruşturmayı başlatacağını söyledi.

SERİ NUMARALARI ALINDI

Yeni Asır'dan Serkan Özcan'ın haberine göre; Bunun üzerine Pınar, Asayiş Şube Müdürlüğüne giderek doktorun rüşvet aldığı iddiası ile şikayetçi oldu. Doktorun istediği 5 bin 600 lira paranın polis tarafından seri numaraları alındı.

Hastaneye tekrar giden hasta yakınları, seri numaraları alınan paraları doktora verdi. Kısa süre sonra odasına giden Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, doktoru gözaltına aldı.

ASİSTANLARI TEHDİT ETTİ

Öte yandan olayın ardından ameliyat olan yaşlı kadının odasına gelen doktorun asistanlarının hastayı, "Bir daha bu hastaneye gelemeyeceksin, pansuman olamayacaksın" gibi tehdit ettikleri iddia edildi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
18
1) Hurriyet (Dr)
28.11.2018 16:42:32
Bu ülke plastik cerrahını bu hale düşürmüş ise çoktan bitmiştir uzatmaları oynuyordur.

Yapmayın kardeşim, çalışmayın. Kendinizi de rüşvetçi pozisyonuna düşürmeyin. Şu duruma da düşmeyin. Yani özelde bile doktorluk cerrahlık yapmayın. Bu devlete artık hizmet vermeyin.
Yakınımın ameliyatına istenen para 50 bin tl. O da biz doktor olduğumuz için. Cerrah kendisine para almayacağı ve bu miktar sadece hastaneye verileceği için. Neden vereceğiz peki? Devlette ve üniversitede değil başka yerde yapıldığı için. Eskiden bu hastaların hepsi hocanın muayenehanesinde muayene parası verilerek sadece, üniversitede veya eğitm araştırmada , hocalar tarafından bedava yapılırdı. Allah bunlara sebep olanları da kahretsin.
People
33
2) Egeli (Uzman.Dr)
27.11.2018 21:51:09
Bir uzman hekim olarak söylediklerinize yüzüm kızardı.Siz de hiç meslek haysiyeti ve onuru yok mu? Devletin verdiği ücret size yetmiyorsa gider muayene açarsın!! Hırsızında el becerisi çok ama yaptığı suç! Hekimlikle hırsızlığı ayni kategoriye mi sokuyorsun?! Yuhhh! Hekimlik ilk önce ahlak demektir.Bilgi ve beceri beraber ise bir değer ifade eder. Yoksa bu mesleğe ihanettir.
People
20
3) Ali (Hekim)
27.11.2018 19:53:51
Bıçak parası anasının ak sütü gibi helaldir. Doktorun hakkıdır. Ayrıca estetik amaçlı liposuction demiyor da çok gerekliymiş gibi bel ağrısından diyor. Medimagazin dürüstsen bu yorumu yayınla!
People
18
4) metin (serbest)
27.11.2018 14:11:50
Bu olay devede tırnak.Böyle bi Türkiye gerçeği var ne yazık ki.Yani suç üstü de yapılmış neyine inanılmıyor daha.Meslek korumacılığı yapmaya gerek yok.Doğruya doğru.eğriye eğri olmak lazım.
People
51
5) Şevki MELİKOĞLU (Dr)
27.11.2018 12:57:04
Madem şikayetçi olacaksın neden ameliyat oldun, el ve bilgi becerisini bedavaya getirmenin diğer yöntemi.
People
32
6) Frödo Babinski (Bobinajcı)
27.11.2018 12:44:25
Ne yazık ki günümüz koşullarında haberin doğru olma olasılığı bir hayli yüskek...
Bu durumlara düşmeye asla değmez...
Yarı Aç , yarı tok kalalım daha iyi...
Her defasında haklı iken haksız duruma düşmek işte böyle birşey..
Keşke yanılıyor olsak.
Günümüzde vatandaş bu gibi fırsatları kaçırmaz..
Basın ise hiç affetmez..
Yargı sistemimizde sayıları çok az olsa da hala vicdanlı hukukçularımız var..
Sistemde tek güvenilecek yer , can simidi de yine orası...
People
61
7) kerim nefis (dr)
27.11.2018 11:32:34
yapmayın arkadaşlar nolur bunu yapmayın
bu paraya bu iş yapılmaz deyip gerekirse hep birlikte topluca iş bırakmayı düşünün ama bıçak parası denen şu illeti almayı kendinize hak millete ise reva görmeyin.
katılıyorum bu maaşlara bu dönerlere bu iş kesinlikle yapılmaz ama BİR YANLIŞ DA BAŞKA BİR YANLIŞLA DÜZELTİLMEZ.

özlük haklarının arttırılması konusunda kendileri hiçbir çaba göstermediği gibi karar alıcıları bu konuda karar almaya zorlamak için başkaları tarafından atılmaya çalışan adımlara katılmaya tenezzül bile etmeyenlerin sonu öyle veya böyle acıdır.
People
47
8) Dr naim ünsal (Dr)
27.11.2018 09:28:05
Kesinlikle inanmıyorum.saçma sapan bir haber.resimle filan süslemek nedir acaba
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
30/05-31/05 5.Nadir Görülen Hastalıklar Sempozyumu NÖROLOJİ İSTA
26/05-01/06 Hastane İnfeksiyonları Eğitim Programı 2019 ACİL TIP ANTA
12/06-14/06 37. Zeynep Kamil Jineko-Patoloji Kongresi KADIN... İSTA
13/06-15/06 9. Solunum Zirvesi GÖĞÜS... ISPA
14/06-15/06 MEDÜLLOBLASTOMA SEMPOZYUMU MULTİDİSİ... ADAN
14/06-16/06 11. Ulusal Viral Hepatit Sempozyumu (UVHS) ENFEKSİYO... AFYO
15/06-16/06 5. Kanserde Destek Tedaviler ve Palyatif Bakım Sempozyumu TIBBİ... ADAN