Meme muayenesinde gizli fotoğraf çeken doktor gözaltına alındı
Bir doktor tarafından meme muayenesi sırasında gizlice çekilen çok sayıda kadının görüntüsü, Rusların kurduğu bir arkadaşlık sitesinde paylaşıldı. Bir ihbar sonrası araştırma yapan DHA muhabiri, her şeyden habersiz olan kadınlardan birine ulaşınca skandal ortaya çıktı. Kadınların görüntüsünü çektiği belirlenen doktor gözaltına alındı.
Meme muayenesinde gizli fotoğraf çeken doktor gözaltına alındı
09 Ocak 2019 - DHA Gökhan ÇELİK - Onur MERİÇ

SON DAKİKA:  İzmir'de, kadın hastalarının mahrem görüntülerini çekerek bir internet sitesi aracılığıyla yaydığı iddiasıyla gözaltına alınan doktor, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde bir doktorun muayene sırasında gizlice çektiği çok sayıda kadına ait görüntüler yabancı bir sosyal paylaşım sitesinde paylaşıldı. Rusların kurduğu ünlü arkadaşlık sitesinde dolaşanların dikkatini, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'ndaki bir muayene odasında gizlice çekilen çıplak kadın görüntüleri çekti.

 

Kendisine ulaşan ihbar sonrası araştırma yapan DHA muhabiri, sitede meme muayenesi olurken çekilen çok sayıda Türk kadının doktor tarafından üzerindeki ya da masa üstündeki gizlice çekilen görüntü ve fotoğraflarının yakın zamanda isimleriyle paylaşıldığını gördü.

GÖRÜNTÜLERE DOKTOR DA YANSIYOR

18 Aralık 2018'de paylaşılan görüntüde genç bir kadını muayene eden doktorun, "Hocama göstermek için bir fotoğraf almam gerekiyor" dediği duyuluyor. Görüntüleri paylaşan kişinin takip ettiği sayfalar arasında çok sayıda porno içerikli hesaplar da yer alıyor.

Yabancı rumuz kullanan kişi tarafından yapılan paylaşımlarda görüntüleri çeken doktorun da karelere yansıması, görüntülerin üçüncü bir kişi tarafından ele geçirildiği ihtimalini de akıllara getiriyor.

KADINLARDAN BİRİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Gizli kamera görüntüleri paylaşılan kadınlardan birine ulaşan muhabirimiz, mağdurun olay hakkında bilgisinin olmadığını öğrendi. Geçtiğimiz cuma günü görüntüsü paylaşılan ve daha sonra silinen kadın durumu öğrenince Yeşilyurt'ta bulunan Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü'ne giderek doktor E.B.Ç'den şikayetçi oldu. Emniyette yaklaşık iki saat ifade veren kadının şikayeti sonrası Narlıdere'de oturan evli doktor E.B.Ç gözaltına alındı. E.B.Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından bugün öğle saatlerinde adliyeye sevkedildi.

HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Bu arada konuyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada,"Hastanemiz bünyesinde oluştuğunu  tespit ettiğimiz siber suçlar kapsamında kişisel verilerin saklanması ve paylaşılması konusunda suç işlediği şüphesi oluşan personelimiz açığa alınmış, hakkında idari ve yasal soruşturma başlatılmıştır" denildi.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde görevli E.B.Ç adlı doktorun muayene sırasında gizlice çektiği çok sayıda kadına ait görüntülerin ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan doktor savcılığa sevkedildi.

MAĞDUR KADIN: MUHTEMELEN YAKA KAMERASI KULLANDI

Kendisine ait videonun internet sitesinde yayınlandığını duyması üzerine polise başvuran genç kadının, "Facebookumdan bana ulaşan Demirören Haber Ajansı Muhabiri, görüşmek istediğini söyleyerek telefonunu paylaşmıştı. Kendisiyle görüştüğümde ise olayı bana anlattı, sonra da videoyu paylaştı. Videoyu izlediğimde Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi Genel Cerrahi Göğüs Guatr polikinliğinde 04 Ocak'ta muayene edildiğim sırada çekildiğini farkettim. Muayene ederken kapıyı kilitlemişti. İçerde de başka biri bulunmuyordu. Bu nedenle başka birinin bu videoyu çekmesi imkansız. Muhtemelen yaka kamerası kullanmış. Kendisinden şikayetçiyim" dediği öğrenildi.

Genç kadının şikayeti üzerine doktor E.B.Ç, Narlıdere'deki evinden gözaltına alındı, adliyeye sevkedildi. Savcı talimatıyla da doktor Ç'nin evinde, işyerinde, kişisel dolabında ve otomobilinde arama yapıldı. Aramalarda ele geçirilen 2 telefon ve 3 hardiske ise incelenmek üzere el konuldu.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
19
1) ömer topuz (dr)
11.01.2019 09:18:01
tıbbi amaçlı fotoğraf çekilebilir. kuralları var, izinler alınmalı. ve hastanın yüzünün görülmesi de ayrı bir problem. burada çekilen fotoğraflar tıbbi amaçlı gibi durmuyor. ve izinsiz....
People
8
2) okan mengücük (doktor)
10.01.2019 18:25:01
Fotoğraflarda kendi resminin olması üçüncü şahıslar tarafından yapılmış olabileceği fikrini destekliyor.
Mesleğinin daha başlangıcında olan kimsenin cerrahi branşı tercih etmediği bir ortamda TUS sonucuyla zor bir branşa girme cesareti göstermiş meslektaşımızı ,elde kesin deliller yok iken yargılamak bizlere bir şey kazandırmaz, daha çok kaybederiz
People
15
3) Dr.Cevdett (Cerrah)
10.01.2019 10:40:42
Hemşire, sekreter veya hasta yakını olmadan hasta muayenesi yapılmamalı. Tiksindirici bir durum...
People
16
4) Hakan Koç (Dr)
10.01.2019 10:18:50
Dogruysa meslek onurunu ciddi olarak zedelemiştir.
Şüpheye yer bırakmayacak şekilde ispatlanabilirse
Çok ağır bir suçtur. İnsanlar kendilerini emanet ediyorlar.
Kesinlikle meslekten men gerektirir. Ufak cezalarla geçiştirmek ortak olmak anlamına gelir.

People
17
5) Mustafa odabaşı (Doktor, Genel cerrahi uzmanı)
10.01.2019 10:18:47
Meslek odamız bu davayı sıkı takip etmeli bu doğruysa şahsa en ağır cezayı vermeli. Ama bir komploysa meslektaşlarını bu konuda dikkatli olmalari konusunda uyarmali.Güzide bir mesleğin bu tür ahlak dışı olaylarla gündeme gelmesi beni derinden üzüyor.
People
17
6) burak er (tabip)
10.01.2019 08:27:41
Bu dr. dün akşam serbest bırakıldı, videoda kendisinin de yüzü görünüyor ki, bu durum videonun üçüncü şahıs-şahıslar tarafından çekildiğini gösterir. Yani olayın doktor ile ilgisi olmayabilir mahkeme bile direk serbest bırakmışken bu sitenin, doktoru suçlayarak manşet atması hiç hoş değil.Ulusal basındaki doktor düşmanı sitelerin "böyle doktorluk olmaz olsun" manşetlerinden bir farkınız olmalıydı.İnsanları yargılamak veya hüküm vermek basının görevi değildir.Basın tarafsız haber yapmak zorundadır ama bizim ülkemizde basının kalitesi çok düşük.
People
10
7) Fizyoterapist (Fizyoterapistim)
09.01.2019 22:29:07
Adamı hemen linç etmişler.

Yaa belki adam sağlam bi komplonun kurbanı da olabilir.

Hem unutmayalımki internette gezinirken sağa sola tuttuğumuz telefon hacklenmiş ve bizden habersiz sağın solun fotoğrafını çekiyor dahi olabilir.


People
5
8) Noname (Simitçi)
09.01.2019 22:19:42
Doktorlar da bu toplumun bir parçası, bir aynası, aynı avukatlar, hakimler, polisler, öğretmenler veya cami imamları gibi
Aralarında iyileri de var kötüleri de, dürüst olanları da var sapık olanları da
People
6
9) Derya (Ev hanımı )
09.01.2019 19:16:04
Kendisi de girmiş videolara başkası yapmış olmasın, büyük vebal Allah korusun.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/06-30/06 5. Karadeniz Hematoloji Sempozyumu HEMATOLOJİ SAMS
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA