Mersin'de koronavirüs şüphesi, bir öğrenci gözlem altında
Mersin'e Çin'den gelen E.K. (22) yüksek ateş ve boğaz ağrısı şikayeti ile hastaneye başvurunca 'koronovavirüs' şüphesiyle gözlem altına alındı
Mersin'de koronavirüs şüphesi, bir öğrenci gözlem altında
10 Şubat 2020 13:38 - DHA

MERSİN- Çin'de öğrenim gören E.K., önceki gün yüksek ateş ve baş ağrısı şikayeti ile hastaneye başvurdu. 30 Ocak'ta öğrenim gördüğü Çin'den geldiği öğrenilen E.K., Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde gözlem altına alındı.

Özel bir odaya alınan öğrenci için viral enfeksiyon tanısı konulduğu öğrenildi. Genel sağlık durumu iyi olan E.K.'nin tetkik sonuçlarının Ankara'ya gönderildiği, kesin tanı için sonuçların beklendiği bildirildi.

 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
10
1) Bir (Açıklama)
11.02.2020 09:59:15
PANİĞE değil tedbirli olmaya ihtiyacımız var. 22 yaşında bir gencimiz, üst solunum yolu enfeksiyonu bulguları ile Tıp Fakültesi acil servisine başvurduğunda; seyahat öyküsü olması nedeniyle tedbir amaçlı yatırılmış, tetkikleri gönderilerek sonuçları çıkana kadar izole edilmiştir. Tetkikleri de yeni sonuçlanan şahsın basit bir viral enfeksiyon geçirdiği anlaşılmıştır.

Mersin Tabip Odası olarak yerel ve ulusal basında kamuoyunda panik yaratacak şekilde yapılmış haberleri üzülerek izlemekteyiz...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
ETKİNLİKLER
TarihEtkinlikKategoriYer