'Mesai saati değil, başlamasını bekle' diyen doktora saldırdı
Avcılar'da öğle paydosunda aşı olmaya gelen kişi kendisine mesai saatinin başlaması için beklemesi gerektiğini söyleyen Dr. Velit Çelebi'ye saldırdı. Doktorun yaralandığı saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı. Gözaltına alınan saldırgan ifadesinin alınması ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.
'Mesai saati değil, başlamasını bekle' diyen doktora saldırdı
01 Ocak 2022 13:20 -

İSTANBUL - Olay, dün saat 12.30 sıralarında Avcılar Tahtakale Mahallesi'ndeki aile sağlık merkezinde meydana geldi. Mehmet Saib E., anne ve babası ile gelerek koronavirüs aşısı olmak istediğini söyledi. Öğle paydosunda olduklarını söyleyen Dr. Velit Çelebi, 25 dakika sonra başlayacak mesaiyi beklemesi gerektiğini ve saat 13.00'te BioNTech için 6 kişi dolduğunda aşısının yapılacağını bildirdi. Aldığı bu yanıta sinirlenen Mehmet Saib E., bir anda Dr. Velit Çelebi'ye tekme ve yumruklarla saldırdı. Aile sağlık merkezinde bulunanlar araya girip doktoru saldırganın elinden kurtardı. Doktorun şikayeti üzerine Mehmet Saib E. gözaltına alındı. Poliste ifadesi alınan Mehmet Saib E., savcının talimatı ile serbest bırakıldı. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek darp raporu alan Dr. Çelebi uğradığı saldırıyı anlattı.

"6-7 kez şiddetli vurdu"

Dr. Velit Çelebi, "Saat 12.35 sıralarıydı. Bağrışma seslerini duydum. Kızgın şekilde konuşan birini duydum. Yandaki doktora aşı randevusu aldığını söyledi. Şu an öğle arasında olduğumuzu ve arkadaşlarımızın 25 dakika sonra aşı yapmaya başlayacağını söyledim. Hem 6 kişi toplanmadan aşı yapamayacağımızı da söyledim. O da hiddetlenmeye başladı. 'Yapmanız lazım' dedi. Üzerime yürüdü. Ben de, 'Ne için üzerime geliyorsun' dedim. Gitmesini söyledim. Daha çok hiddetlendi. Bir anda yumruklamaya başladı. 6-7 kez şiddetli bir şekilde vurdu. Ben olayı anlamaya çalışırken, arkadaşlarımız bizi ayırdı. Olay bu şekilde bitti. Küfür ede ede dışarı çıktı. Ben gidip, şikayetçi oldum" dedi.

"Canavarca hisle saldırdı"

Çelebi, "Canavarca hisle saldırdı. Sanki intikam, hırsını alır gibi yaptı. Ben bu olayı verdiğimiz hizmete yakıştıramadım. Çok üzüldüm. Senenin son gününde yapılan bu hakarete, şiddete, tüm kalbimizle kırıldık" şeklinde konuştu.

"Yumruklar havada uçuştu"

Şiddet anlarına tanık olan hemşire Merve Nur Yavuz, "Yakınları ile buraya geldi. Yakınlarının anne ve babası olduğunu söyledi. BioNTech aşı randevularının olduğunu söyledi. Ben de öğle arasında olduğumuzu ve aşı için 6 kişinin toplanması gerektiğini söyledim. Daha sonra küfretti. Bağırmaya başladı. Hakaretlerde bulundu. Doktorumuz olayı duyduğu için kapısını açıp, geldi. Tekrar bağırmaya başladı. Doktorumuz bu şekilde davranamayacağını ve çıkması gerektiğini söyledi. Daha sonra doktorumuza saldırı da bulundu. Yumruklar havada uçuştu. Biz günde en 100 tane aşı yapıyoruz. Bunların ayarlanması ile uğraşıyoruz.  Bunun karşılığı bu olmamalı" ifadelerini kullandı.


Doktora saldırarak yaralayan şüpheli serbest bırakılmıştı: Yeniden yakalandı


 

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
1
1) Berat Senyelli (Uzm.Dr.)
04.01.2022 13:13:22
Aralık ayı başında, SB ve Sayın Cumhurbaşkanı'mız tarafından duyurulan ve halen emekli ancak, maddi zorluklar nedeni ile çalışmak zorunda olan doktorların maaşlardaki düzenlemelerin (ki halen kesilmekte olan ek ödemelerin kesilmeyeceği ve ödenmeye başlanacağı yönündeki kararın yeniden görüşülerek) karara bağlanmasını umut ediyorum....
People
7
2) Dr (Dr)
02.01.2022 20:55:23
Acilen yeni bir sağlıkta şiddet yasası çıkarılması gerekiyor
People
11
3) doktor (dr)
01.01.2022 21:08:33
Bakmayın 14 martlarda doktorlara methiye düzdüklerine .Sadece dilde var, pratik hiç bir karşılığı yok. Davul zurnayla verip sonra dalga geçer gibi alakasız bir komisyonda sanayi komisyonunda verdiklerini sessiz sedasız geri almadılar mı.. Özellikle son 20 yılda uygulanan politikalarla doktorları meslek olarak değersizleştirirken , sağlıkta olumsuz giden her şeyin sorumlusunun doktorlar olduğu işlenirken bu politikaların bir gün şiddeti katlayarak artıracağı hesabı yapılmadı mı acaba. Eskiden muayene ve ilaç kuyruklarında saatlerce beklerken gıkı çıkmayan ciddi bir şiddette bulunmayanlar şimdi sağllık konusunda adeta bir eli yağda bir eli balda olduğu halde neden ne cüretle şiddet uyguluyor ,bu ne şımarıklık . Buna kim nasıl müsaade ediyor.Üstelik şiddeti yapanlar da ciddi bir ceza karşılığı görmeden de serbest kalıyorlar. . Verdikleri kamu zararını da ödemiyorlar
Cezalara gelince mağdurun mesleğine göre mi veriliyor acaba merak ediyoruz..siz hiç görevi başında hakim savcıya bu denli saldıran birinin anında serbest kalabildiğini gördünüz mü ,duydunuz mu. Doktora bu kadar rahatça saldırmanın ayrıcalığı nedir bilen varsa söylesin..
People
18
4) Nilgün Yalçın (Pediatri)
01.01.2022 19:59:21
Yaban hayatından gelen bu canlılarla mümkün mertebe muhatap olmayın. Oyalayın ve o arada polis çağırın. Kimbilir anne babası nasıl da utanmışlardır dünyaya getirdikleri canlıdan.
People
13
5) Uzman Amele (Uzm. Dr. )
01.01.2022 17:45:02
O savcı kendi meslekdasina bunun onda biri saldırı ya da taciz olsa ne yapardı o salgirgani acaba..gerci kendi bakanımız sadece tweeter üzerinden olayi kinamakla bakanlik yapıldığını sanan biri oldugu sürece bunlar sürüp gidecektir.. Hekimlerin haklariyla ilgili yarim yamalak bir kanuna bile sahip sahip cikamadi ki..
People
19
6) Gökhan (Uzm dr)
01.01.2022 16:16:53
Ben de dahil doktorlar dayağı hakediyorlar. Hani hastalar diyorlar ya “ Boşuna sizi dövmüyorlar” diye.
Bu rezil şartlara rağmen mesleğini yapmak enayilik çünkü. Bize saldıranların bunu bize hergün hatırlatmasına rağmen inatla durumu anlamıyor ve horgörüle görüle devam ediyoruz. Artık kendimi yüzsüz ve onursuz hissetmeye başladım.
Aktif cerrahi yapmama rağmen emekliliğim geldiği anda bütün birikimimi çöpe atıp bir hasta bile görmek, muayene etmek istemiyorum.
People
5
7) Didem (Onkolog)
01.01.2022 14:07:01
Şamar oğlanı olduk
Önüne gelen saldırıp hakaret ediyor
Artık bir sonu olsun yada bizler silahlanalım kendimizi korumak için
People
10
8) Müslüm (Baba)
01.01.2022 13:56:43
Istifa edin özele geçin. Ya da yurtdısına çıkın. Bu magandalar doktorsuz kalsın. Para verince değeriniz anlaşılır.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)