Modern Teknoloji Okulu Direktörlüğünde Türk isim: Doç. Dr. Emre Huri
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç.Dr.Emre Huri, üroloji alanında dünyanın en saygın derneklerinden biri olan “International Continence Society –ICS” bünyesinde kurulan “Modern Teknoloji Okulu”nun Direktör”lüğüne getirildi
Modern Teknoloji Okulu Direktörlüğünde Türk isim: Doç. Dr. Emre Huri
15 Mart 2019 - MEDİMAGAZİN

Özellikle son yıllarda üroloji alanında artan teknolojik uygulamaların okul kapsamında yapılacak çalışmalar ve projelerle fonksiyonel üroloji alanına daha fazla adapte edileceğini vurgulayan Dr. Huri,  uluslararası alanda önemli projelere imza atmaya hazır olduklarını belirtti. Ayrıca günümüzde popüler olan 3D medikal baskı teknolojileri, organ modellemeleri, 3D sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik, 3D görüntü yardımlı cerrahilerin ve cerrahi planlamasının da çalışma alanlarında olduğunu ifade etti.

Modern Teknoloji Okulu olarak 3D medikal baskı ve taze dondurulmuş kadavra modellerinde cerrahi eğitim kursu ilk olarak geçtiğimiz yıl İzmir’de başarıyla gerçekleştirilmiş, bu yılda ikincisi 21-22 Haziran 2019 tarihlerinde İzmir’de Ege Üniversitesi’nde uluslararası katılımcılarla yapılması planlandı. Bu kurs ICS’nin uluslararası alanda yaptığı önemli kurslardan biri olarak yerini aldı.

Dr.Huri, şu anda bu okul kapsamında yeni bir Avrupa Birliği projesi üzerinde çalıştıklarını da belirtti. Şu ana kadar üroloji ve anatomi ile ilgili teknolojik projeler kapsamında iki ayrı buluş patentine sahip olan Dr. Huri, gelecekte bu kapsamda akademik makalelerin değeri kadar yeni proje, tamamlanan proje ve patent sayılarının da sağlık alanında öncelik alacağı konusunda bu gibi uluslararası organizasyonların çok değerli olduğunu ifade etti.

Türkiye Klinikleri TV kapsamında yapılan DRX projesinde “Sağlıkta Sanal Dünya” başlığı ile konuşmacı olarak yer alan Dr. Huri, Türkiye adına kurulacak yeni hastaneler ve sağlık komplekslerin de mutlaka bir proje ofisinin yer alması gerektiği, proje bazlı çalışmaların olması ve AR-Ge ürünlerinin kullanılabileceği hastane alt yapılarının oluşturulması gerektiğini ifade etti. Bu kapsamda kurulan şehir hastanelerinin çok büyük bir fırsat olduğunu belirtti. Uluslararası alanda kurulan Modern Teknoloji Okulu gibi proje bazlı birimlerin Türkiye’de de önemli kuruluşlar için ürün üreten bir merkez olabileceği konusunda paylaşımlarda bulundu.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

Bu konuya yorum yazılmamıştır.
SON HABERLER
ETİKETLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
20/09-20/09 7. Geriatri Günleri GERİATRİ İZMİ
19/09-22/09 14. Ulusal Genç Yaşam ve 4.Klinik Romatoloji Kongresi ROMATOLOJİ KIBR
19/09-22/09 16. Ege Romatoloji Günleri ROMATOLOJİ İZMİ
19/09-22/09 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu BESLENME... MUĞL
20/09-22/09 5. Klinik Embriyoloji Derneği Kongresi HİSTOLOJİ... İZMİ
21/09-24/09 Dünya Gastroenteroloji Kongresi 2019 GASTROENT... İSTA
25/09-27/09 4. Ulusal Çocuk Genetik Kongresi ÇOCUK... ANKA