Nöroanatomi kitabında Ege Üniversitesi imzası: Prof. Dr. Gülgün Şengül yazarlar arasında yer aldı
Ege Üniversitesi (EÜ)Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülgün Şengül'ün, beyin atlaslı "Nöroanatomi" kitabının yazarları arasında yer aldığı belirtildi
Nöroanatomi kitabında Ege Üniversitesi imzası: Prof. Dr. Gülgün Şengül yazarlar arasında yer aldı
07 Ocak 2019 - AA

EÜ'den yapılan açıklamaya göre Tıp Fakültesi Sinirbilim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şengül, 323 orijinal çizim ve fotoğraf içeren kitaba katkı koydu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Prof. Dr. Şengül ise geçen ay yayınlanan kitabı tıp fakültesi öğrencilerine, sinir bilim yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, nörolog, beyin cerrahları ve nöroradyaloglara bir referans kaynağı olması için hazırladıklarını kaydetti.

Prof. Dr. Şengül kitabın iki yıl süren bir çalışmanın sonucunda, bu alanda basılmış toplam 81 kitap, atlas ve makaleden yararlanarak hazırladıklarını ifade etti.

ABD’de 2013 yılında yayınlanan Omurilik Atlası'nın da yazarları arasında yer alan Şengül'ü ziyaret eden EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ise EÜ Tıp Fakültesi akademisyenlerinin topluma kaliteli sağlık hizmeti sunmanın yanında önemli bilimsel çalışmalara da imza attıklarını ifade etti. Prof. Dr. Budak'ın şu ifadelerine yer verildi:

"Hocamız ilk kez Türkçe yazılan ve geçtiğimiz ay basımı yapılan Nöroanatomi kitabının da yazarları arasında yer aldı. Ege Üniversitesi aslında sadece sağlık hizmetlerindeki başarısı ile değil, üretmiş olduğu yayınlarıyla da hem ulusal, hem de uluslararası arenada topluma, insanlığa hizmet etmeye devam ediyor. Akademisyenlerimizi bu çalışmalarından dolayı kutluyorum. Maddi ve manevi olarak her zaman akademisyenlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.’’

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
3
1) Saide Kozan (Hasta ve yaşlı bakım hizmetleri)
22.02.2019 09:07:58
Prf Dr Gülgün Şengül hanımı henüz yeni tanıdım.Bana dünyada hiç melek gördün mü diye sorsalar,tereddütsüz Gülgün Şengül hanımın adını verirdim.Bilim insanı olması yanı sıra ruhunun güzelliği inanılmaz büyüleyici.Kızımın hocası olduğunu öğrenmek mutluluğuma mutluluk kattı.Kendilerini saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
People
8
2) Hasan Akdemir (Nöroloji Uzmanı)
08.01.2019 12:17:50
Para, şiddet, kanunlar, siyaset derken mutluluk adası gibi böyle haberlerin aralara serpiştirilmesi insanı biraz olsun rahatlatıyor. Haberi oluşturan Türkiye'nin gururlarına da derleyenlere de teşekkürler. Aklıma şu anda gelen şey ise Medimagazin' de bir karikatür-mizah sayfasının çok tutulacağı görüşü.
People
7
3) George paxinos (professor)
08.01.2019 03:14:28
Well done, Gulgun the Great.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
28/08-29/08 Çocuklarda Motilite Bozuklukları Sempozyumu ÇOCUK... İSTA
27/08-31/08 20. Ulusal Anatomi Kongresi ANATOMİ İSTA
05/09-08/09 6. DOD Dermatoloji Gündemi DERMATOLOJİ SAKA
12/09-13/09 SCAI Menata Mentor Course-SCAI 2019 KALP VE... İSTA
14/09-14/09 7. Multidisipliner Nöroendokrin Tümör Sempozyumu NÖROLOJİ ANKA
11/09-14/09 World Congress of Perinatal Medicine KADIN... İSTA
12/09-15/09 10. Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve 9. Haseki Hemşirelik Sempozyumu HEMŞİRELİ... SAKA