Ötenazi isteyen Trigeminal Nevraljili kadın Ankara'da tedavi altına alındı
ANTALYA'da beyaz dişlere kavuşmak için kaplama yaptıran ve daha sonra şiddetli ağrıları nedeniyle tüm dişleri çekilen Sunay Öztürk'ün (41) tedavisi için Sağlık Bakanlığı devreye girdi. Ankara'da tedaviye alınan Öztürk'ün, ilaç tedavisinin ardından ameliyat edileceği belirtildi.
Ötenazi isteyen Trigeminal Nevraljili kadın Ankara'da tedavi altına alındı
08 Temmuz 2018 -

Alanya'da oturan 2 çocuk annesi Sunay Öztürk, 6 ay önce dişlerini beyazlatmak amacıyla 'zirkonyum' kaplama yaptırma kararı aldı. Anne ve babasından kalan emekli maaşının yanı sıra bankadan 10 bin lira kredi çekerek özel diş polikliniğine giden Öztürk'ün, 20 dişi kaplama için kesilerek küçültüldü. Çenesinde ve sol azı dişinde ağrı hisseden Sunay Öztürk'e, özel poliklinikte kaplamaları takıldı. İşlemden bir hafta sonra sol yanağında ve çenesinde şiddetli ağrı çeken Öztürk'ün dişlerine kanal tedavisi yapıldı.

Kanal tedavisine rağmen dişlerindeki ağrıları dinmeyen kadın, son çare 32 dişini çektirmek zorunda kaldı. Dinmeyen ağrıları nedeniyle uykusuz ve zor günler geçiren Öztürk için 'delirten hastalık' diye tabir edilen 'trigeminal nevralji' teşhisi konuldu.


Trigeminal nevralji hastası kadın şimdi ötanazi istiyor


TEDAVİ İÇİN ANKARA'YA GÖTÜRÜLDÜ

Antalya'da çeşitli hastanelerde ağrılarına çare bulamayan Sunay Öztürk'ün sesini duyan Sağlık Bakanlığı, kadını Ankara'da Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye aldı. Bir hafta önce hastaneye girişi yapılan Öztürk'e şu an için ilaç tedavisi uygulandığı, operasyon için uygun koşulların beklendiği kaydedildi.

Tedavi olmak için tüm imkanlarını harcadığını ve son çareyi Ankara'da aradığını anlatan Öztürk, "İstanbul'da bir hekim vardı benim hastalığımla ilgilenen, ancak gidemedim. Muayene ücreti dahi 1500 TL civarındaydı. Sağlık Bakanlığı burada tedavi için devreye girdi. Şu an için sadece ilaç alıyorum. Sonuç ne olacak bekliyorum" dedi.

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
9
1) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
09.07.2018 11:38:50
Acılarından Kurtulmak İçin Ötenaziyi Bile Düşünen , Göze Alan Trigeminal Nevralji Hastası Sunay Öztürk HanımEfendiyle Ve Sorunlarıyla Yakından ilgilenen , Acılarını DinDirmeye Çalışan Sağlık BakanlIğıNı Konuya Duyarlı Yaklaşımı Nedeniyle Kutluyorum...

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Değerli Tüm Hocalarımıza , Meslektaşlara ve Çalışanlara Kolaylıklar Ve Başarılar Diliyorum....

Hepsine De Selamlar , Sevgiler , Saygılar...

Umarım Sunay Hanım Bu Defa Acılarından Kurtulur...
People
3
2) murat celikten (uzman hekim)
09.07.2018 10:11:17
Siz döner sermaye tavanının 5 kat arttırmayla uğraşın daha... vatandaş 1500 tl muayene ücretinden bahsediyor özelde çalışan hekimden. Sanki doktorların çoğu tavana takılıyorda. Memlekette tavana takılan doktor yüzdesi kaç ve bu doktorlar ne yapmışlarda döner sermayede tavana takılmışlar hiç araştırmadan çalışmadan içi boş bir uygulama yapılıyor.
doktorların eline geçen ortalama döner sermaye oranını yukarı çekin öncelikle.
Özelde yapılıp kamuda yapılmayan işlemlerin puanlarını 3-4 kat arttırıp özellikli işlem statüsüne sokun. Ama her yerde aynı standartlarda denetleme yapın ve gerekirse cezai işlemleri de başlatın ki suistimallerle başınızı ağrıtmasınlar.
Denetimsizlik, acemilik, beceriksizlik nedeniyle devletin sağlık alanında her yıl 4-5 milyarı boşa gidiyor. Bilen yok, araştıran yok, denetleyen yok, tamamen başı boş bir sistem. İşten anlayan, taşrayı bilen, dönen tezgahlardan haberdar bile olmayan bir dünya adam bakanlığı kurtarıyoruz diye geziyor.
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan Tarihi Detay Kategori
ETKİNLİKLER
Tarih Etkinlik Kategori Yer
27/03-30/03 18. Nefroloji Kış Okulu NEFROLOJİ KIBR
03/04-05/04 2.Güncel Kan Hastalıklar Kongresi HEMATOLOJİ ANTA
03/04-06/04 13.Uluslararası Türk Omurga Kongresi BEYİN VE... İZMİ
04/04-06/04 Ulusal Kan ve Kemik iliği Nakli Kongresi HEMATOLOJİ KIBR
03/04-07/04 7. Türkiye EKMUD Bilimsel Platformu ENFEKSİYO... ANTA
04/04-07/04 9. Nöroimmünoloji Okulu İMMÜNOLOJİ MUĞL
05/04-07/04 TOD Nisan Kursu GÖZ... ANKA