Plajda bira içen iki doktora para cezası
Zonguldak’ta belediyenin işlettiği mavi bayraklı Kapuz Plajı’nda bira içen iki doktora polis tarafından, Kabahatler Kanunu’nun ’Çevreye rahatsızlık verme’ maddesini ihlal ettikleri gerekçesiyle 109’ar lira idari para cezası uygulandı.
Plajda bira içen iki doktora para cezası
13 Eylül 2017 - Hürriyet

Olay, dün akşam saatlerinde Zonguldak Belediyesi’nin işlettiği Kapuz Plajı’nda meydana geldi. Doktor 32 yaşındaki S.Ç. ve meslektaşı olan arkadaşı, Kapuz Plajı’na geldi ve yanlarında getirdikleri portatif sandalyelere oturdu.

Kitap okuyup güneşlenen 2 doktor, bir süre sonra yanlarında getirdikleri biraları çıkardı.Yanlarına gelen plaj görevlisi, sahilde içki içmenin yasak olduğunu söyleyerek, kadınları uyardı.

Plajın kamu malı olduğunu, kimseye rahatsızlık vermeden içki içmenin yasaklanmasının kanuna aykırı olduğunu söyleyen kadınlar ile görevli arasında tartışma çıktı.

Doktorlar, daha sonra gelen zabıta ilede tartışınca polise haber verildi. Polis ekibi iki doktoru, haklarında şikayet olduğunu söyleyerek karakola götürdü.

S.Ç. ve arkadaşı, Kabahatler Kanunu’nun ’Çevreye rahatsızlık verme’ maddesni ihlal ettikleri gerekçesiyle 109’ar lira idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

’ÜSTÜM ISLAK ŞEKİLDE KARAKOLDA BEKLEDİM’

Doktor S.Ç.,mesai sonrası, kitap okumak ve serinlemek için plaja gittiklerini söyleyerek, şöyle konuştu:

"Biramı açtım ve bir yudum aldım. Görevli geldi. Bize içki içmenin yasak olduğunu söyledi. Biz de halk plajında bu yasağın olamayacağını söyledik. Bize ’Erkek olsanız sizi yaka paça dışarı atardım’ dedi.

Biz de kadın olduğumuz için yapması gereken uygulamadan imtina etmemesini, ne gerekiyorsa yapmasını istedik. Amirini çağırdı. Amiriyle de yaklaşık 15-20 dakika konuştuk.

Bu yasağın kanuni olmadığını anlatmaya çalıştık fakat anlamadılar ve polisi aradılar. Ben o sıra denize girdim.İsmin anons edildi ve denizden çıkartıldım. Bizi önce hastaneye sonra karakola götürdüler. Alkol kontrolünde arkadaşımda sıfır çıktı, bende ise 0.50 promil çıktı. Para cezası kestiler. Üstüm ıslak şekilde karakolda bekledim ve gece çıkabildik."

 'PLAJDA İÇKİ İÇİLMESİ YASAK’

Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürvekili Nejat Uludüz, olayın belediye ile alakalı olmadığını, plaja alkollü içecek sokmanın yasak olduğunu belirten tabelanın girişte asılı olduğunu söyledi. Plajda alkol alınabilecek restoranın bulunmasına rağmen iki doktorun sahilde içki içmek istediklerini belirten Uludüz, şöyle konuştu:

DENİZDEN ÇIKMASI İÇİN ANONS YAPMIŞLAR

"Plajda içki içilmesi yasak. Plajda alkol alınabilecek restoran var.Orada içki içildiği takdirde herhangi bir sorun yok. Sahilde, kumsalda içki içildiği için oradaki vatandaşlarımız da şikayette bulunmuşlar. Plaj görevlileride uyarıp restoranda içki içebileceklerini söylemişler. Bayan arkadaşlar bunu dikkate almamış. Tartışma büyümüşve emniyete haber verilmiş. Polisi görünce alkol alan bayanlardan birisi denize girmiş.Denizden çıkması için anons etmişler. Olay daha sonra emniyete intikal etmiş. Emniyet de işlem yapmış. Bizim belediye olarak bir ceza uygulamamız söz konusu değil. Biz bundan sonra plajdaki önlemleri arttırabiliriz. Sahilde içki içilmesinin yasak olduğunu belirten yazılar ve levhaları arttırabiliriz."

Anahtar Kelimeler:

doktor ceza

Yorum yazmak için tıklayınız

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Medimagazin veya medimagazin.com.tr sorumlu tutulamaz.

People
34
1) dr mayer benzingen (nrş uzmanı)
14.09.2017 11:40:12
alkol almam...hatta hayatımda hiç içmedim!

fakat toplumun huzuru 2 dr sahilde içki içti diye bozuluyorsa....
bu toplumda hiç dert kalmamış derim....bu duyarlılıklarını her alanda gösterir inşallah belediye ve çalışanları...sahte ahlak bekçileri!
People
9
2) aydin sinal (hekim)
13.09.2017 23:23:13
Zonguldak belediyesi kendi isletigi plajda alkolü icki (birada dahil) yasaklamis,acaba Zonguldak belediye baskani hangi partiden?merak ettim.
People
27
3) Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)
13.09.2017 20:04:36
Alkolden Çok Rahatsız oluyorlarsa , Ülke Genelinde Üretimini ve Satışını Hepten Yasaklasınlar..
Bunun için de , bir " Referandum " yapılsın..
Nasıl olsa alıştık..
Yürümekle Yollar aşınmıyor..
Oy vermekle de Sorunlar Aşılmıyor , olsa da..

Ortalık sentetik Uyuşturucu Haplardan , Bağımlılardan geçilmiyor..
Önlemek için , Genç nesilleri gerektiği gibi koruyabilmek için ciddi bir Mücadele var mı ?

Kafayı ya Şortlu , Mini etekli kadınlara takıyorlar ya da Böyle şeylere..
Dervişin Fikri Neyse , Zikri de oymuş...

Çevreye gerçekten Rahatsızlık veriliyorsa : Gürültü , patırtı , Milletin anasına , karısına , kızına , kız kardeşine , baldızına vd.. Sarkma , Bakışlarla sürekli taciz etme , Sazlı , sözlü laf atma durumları varsa Tamam..
Hatta " Millet " Bu tip Magandaları , yapabiliyorsa , Cüneyt Arkın'ın Bilal İnci'ye yaptığı gibi , Suya batırıp batırıp çıkarsın , Öldüğünden Emin olduktan sonra da bıraksın..

Ama değilse , Sahildeki Şikayet eden Vatandaşlarımızın tek Amacının o iki kişiye , ne yapıp edip ; alkollü içkilerini içirtmemek , onları engellemek olduğunu düşünüyorum..

Ayrıca orası , bir " ibadethane " falan da değil..
Sahilde Denize giren bütün erkekler Haşema ile kadınlar da ona benzer bir mayoyla mı denize giriyorlar ?
Öyleyse , birileri mayoyla , bikiniyle denize giriyor veya orada oturuyor , güneşleniyorsa Vatandaşlarımız bundan da rahatsız olabilir..
Yine YaSSak Levhaları , Tabelaları mı asacağız ?
Bu " Mes'elelere " bir girilirse , Konu buralardan başlar ; Otobüslere , Dolmuşlara , Karma Eğitime , Asansörlere , Uçaklara , Ramazan ayında Oruç tuttu , tutmadı'ya , Cuma Namazına gitti , gitmedi'ye yani Nereye götürmek isterseniz oralara gider..

Bu tip ihbarcı , Şikayetçi , Vatandaş davranışları'nın bizim ülkemizde iyi niyetle çok da bağdaşmadığı açık..

Ayrıca Plajdaki Restaurant da içmelerine Niye izin veriyorlar ?
O da Ayrı bir Muamma..
Restaurant da Zil zurna Sarhoş olup , Sahile geçince ne olacak , ne değişecek ?
O zaman Problem olmuyor muymuş ??
Veya Plaja dışarıdan gelen herkese Görevliler alkolmetre mi uzatacaklar ?
Yine , bu kişiler RestauRant ' la ortak mı çalışıyorlar ?
Amaç oraya fazladan Para kazandırmak mı ?
Sahilde Yakaladıkları ( ! ) böyle kimseleri , RestauRant 'a yönlendirip Komisyon mu alıyorlar ?
Burada da mı Rant-d- Corporation dıurumları var.??

Her tarafa " İmzasız , İsimsiz " Sadece " Yasak Hemşerim " / Müdüriyet / Komutan Levhaları asacaklarına ; bu Uygulamanın nedenleri hakkında Düşünerek , İnsan Aklına , Mantığına uygun ., Makul açıklamalar yapsınlar..
Broşürlerle , görsel iletişim araçlarıyla , şununla , bununla , Biraz " Zihinsel Emek sarfederek " Mekanlarına Gelenleri , Hepimizi bilgilendirsinler..
Bizler de bu incelikleri ve düşünceli davranışları nedeniyle kendilerine Teşekkür edelim..
Kritik Günlerden Geçiyoruz...
Birbirimize ihtiyacımız var..
" Bir olalım , iri olalım , Diri olalım.."
Güzelleşelim...

Neyse ki Meslektaşlar sadece 109 YTL ile kurtulmuşlar..
Deniz'de iken Anons bile yapılmadan , " Sahil Güvenlik " Hücumbotu'nun açacağı Ateş ile Tamamen Etkisiz hale getirilebilirlerdi...
Verilmiş Sadakaları varmış...
SON HABERLER
#MedimagazinHİT (HAFTALIK)
#MedimagazinHİT (AYLIK)
İLANLAR
İlan TarihiDetayKategori
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
23.05-22.06GÖZ MİKROSKOBU SATIŞITıbbi Cihaz
22.05-21.06Ortopedi UzmanıPersonel Arayanlar